Blisko i nieco dalej | Sprawdź dokąd udać się w kwietniu!

W ostatnim artykule, który znajdziecie 👉 tutaj, dużo pisaliśmy o tym, że kwiecień to oprócz Świąt Wielkanocnych, czas wiosennych wyjazdów i planowania majówki. Stąd też zdecydowaliśmy się ułatwić to planowanie i w tym artykule przygotowaliśmy kilka podróżniczych inspiracji, które sprawdzą się świetnie zarówno teraz jak i na początku maja. Choć jak mówi porzekadło: ‘Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata’ to my mamy nadzieję, że pogoda w tym miesiącu będzie coraz lepsza a każdy wasz wyjazd będzie udany i niezapomniany. 

PO SĄSIEDZKU

Wyższe wskazania termometru powodują, że chętniej wychodzimy i spędzamy czas poza domem. Co za tym idzie, ulice miast na nowo przepełniają się ludźmi, otwierają się letnie ogródki oraz organizowane są pierwsze w sezonie koncerty i festiwale. Jest to dobry moment na odwiedzanie aglomeracji miejskich, więc czemu by nie wybrać jednej ze stolic sąsiadujących krajów? Poniżej znajdziecie te, które warto wziąć pod uwagę planując wypad w najbliższym czasie.  

Previous slide
Next slide

NIECO DALEJ

Tym, którzy nie mają nic przeciwko długim trasom i lubią podziwiać krajobraz również podczas jazdy, proponujemy destynacje nieco bardziej oddalone od Polski, niż te wymienione wyżej. W Holandii na ten przykład podziwiać można niepowtarzalne pola tulipanów, które właśnie teraz kwitną tworząc pejzaże, których nie uświadczycie nigdzie indziej. Kierując się natomiast z naszego kraju na południe, warto rozważyć odwiedzenie Szwajcarii. Oprócz Genewy i Zurychu znajdziecie tam mnóstwo mniejszych klimatycznych miejscowości, w których widoki w połączeniu z wyjątkową architekturą zapierają dech w piersiach. Zaś Ci, którzy chcą poczuć promienie słoneczne nieco mocnej na swojej skórze, powinni się kierować wciąż na południe i rozważyć kempingi we Włoszech i Chorwacji. Wiele tego rodzaju obiektów rozpoczyna już sezon, przy czym ceny nadal pozostają na niższym poziomie względem lata. Ponadto nie ma konieczności posiadania własnego kampera ponieważ można również wynająć mobilny domek a na kemping dotrzeć autem osobowym. 

Previous slide
Next slide

NA MIEJSCU

Pozostając na terenie kraju również nie musimy się nudzić. To idealny moment na odkrycie lub po prostu odświeżenie sobie miejsc i smaków, które swoim pięknem dorównują a niejednokrotnie prześcigają zagraniczną konkurencje, a takich na naszej mapie nie brakuje. Ponadto zakładając, że w kwietniu możemy liczyć na temperatury rzędu 20 stopni, jest to również świetny moment na rozpoczęcie sezonu kajakarskiego, a jak już kiedyś pisaliśmy w jednym z artykułów – w Polsce jest gdzie wiosłować! 

Potrzebujesz samochodu? Wypożycz go najtaniej!

Przeczytaj nasz poprzedni artykuł, w którym porównaliśmy ceny najpopularniejszych opcji wynajmu samochodów na polskim rynku. Nasze zestawienie podzieliliśmy ze względu 🌍 na dystans, ale także biorąc pod uwagę długość wynajmu – w nawiązaniu do wyżej wspomnianych okazji, tak by każdy znalazł opcję dla siebie.  👉 SPRAWDŹ 👈

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis