Małe i duże kulinarne podróże | Warszawa – Zatoka Pucka

Jedzenie już dawno przestało być jedynie podstawową potrzebą. Sztuka kulinarna to kultura, to dziedzictwo, to uczucia, które przekazujemy w potrawie przygotowując ją. Na całym świecie, przez wieki kuchnie regionalne ewoluowały dając początek gastronomii. Dziś dzięki migracjom i znajomości obcych kultur, wszędzie możemy spotkać restauracje oferujące kuchnię z nawet najdalszych zakątków ziemi. To dzięki nim mamy możliwość poznania obcych kultur bez konieczności dalekich podróży. Z tą myślą, na podstawie jednego z najbardziej rozpoznawalnych programów o tematyce gastronomii, przygotowaliśmy dla Was Szlak Kulinarny: Udane, Kuchenne Rewolucje Magdy Gessler. Tym razem zaplanowana trasa prowadzi z Warszawy nad zatokę Pucką i obejmuje 8 lokali wartych odwiedzenia.

Gaumarjos | Warszawa

Naszą kulinarną podróż rozpoczynamy w Stolicy. To właśnie na Warszawskim Ursynowie mieści się restauracja Gaumarjos, prowadzona przez małżeństwo gruzinów – Davida i Lianę. Gdy na miejscu pojawiła się Magda Gessler, okazało się, że problemem tego miejsca nie polega na kuchni, która jest autentyczna i niemalże doskonała, lecz na reklamie sklepu z mołdawskimi winami. Ta zasłania wejście do restauracji przez co potencjalni klienci nie wiedzą o jej istnieniu. Mogliśmy się tego spodziewać, w końcu para prowadzi praktycznie identyczną restaurację w podwarszawskim Piasecznie, gdzie biznes od początku daje zadowalające zyski. Z tego też powodu, praca Magdy Gessler nad tym miejscem, ograniczyła się do niewielkiej modyfikacji menu i wnętrza. Od tamtej pory, restauracja funkcjonuje znacznie lepiej, o czym świadczy między innymi ocena 4,5/5 w serwisie Google. Na dzień dzisiejszy, możemy śmiało powiedzieć, że była to jedna z bardziej udanych rewolucji. Pozostawiła po sobie znakomitą restaurację z najlepszą w Warszawie, Gruzińską kuchnią i przyjaźń między właścicielami a Magdą Gessler. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Bistro w Kapuście | Płock

Przenosimy się do Płocka, gdzie przed pojawieniem się Magdy Gessler, mieściła się restauracja ‘U Mariusza’. Właściciel, o tym samym imieniu, przejął lokal po swoim znajomym, i oprócz sushi, postanowił wprowadzić do menu akcenty kuchni polskiej, włoskiej i azjatyckiej. Jak możemy się domyślić, tak obszerne menu nie sprzyja ‘gotowaniu na świeżo’ o czym szybko przekonała się prowadząca rewolucje. Okazało się, że właściciel jedyną wiedzę o prowadzeniu lokalu zdobył będąc zaopatrzeniowcem a na domiar złego, personel nie ma pojęcia o kuchni, jaką zmuszony jest serwować. Na szczęście Magda Gessler ‘odczarowała’ to miejsce, które od czasów rewolucji nosi nazwę bistro ‘W Kapuście’. Znajdziecie tam przysmaki kuchni polskiej, a rewolucyjne menu składa się z różnych wariacji na temat gołąbków. Użytkownicy Google, oceniają restaurację na 4 gwiazdki, a więcej szczegółów dotyczących menu, cen i godzin otwarcia, znajdziesz tutaj.

Restauracja ‘Gęsia Nożka’ | Radziejów

Drogą Krajową nr 62 z Płocka kierujemy się do Radziejowa, w którym swoją restaurację prowadzi Mateusz. Kiedy o pomoc poproszono Magdę Gessler, lokal funkcjonował pod nazwą Restauracja ‘Na skarpie’. Brak doświadczenia i liczne zaniedbania młodego właściciela doprowadziły do zaniku klientów. Od początku działania restauracji, podawano w niej kuchnię polską i to się nie zmieniło. Jednak co wyróżnia Gęsią Nóżkę na tle konkurencji to właśnie dania z gęsiny, które nie są tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. W końcu jak często w dzisiejszych czasach jadamy gęsie mięso? W Radziejowie oprócz kotletów z gęsiej piersi, możemy także spróbować gęsich wątróbek, żołądków a nawet czerniny. Rewolucje w tym lokalu przebiegły jak najbardziej pomyślnie co skutkowało rekomendacją prowadzącej, a obecnie ‘Gęsia nóżka’ jest oceniana na 4,1 gwiazdki w serwisie Google. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Osteria di Bitondo | Toruń

Mimo, że podążamy do Torunia, to naszym celem jest poczuć się jak we Włoszech i właśnie takich wrażeń ma dostarczyć restauracja Osteria di Bitondo. Funkcjonujący wcześniej pod nazwą ‘Prova Gourmet’ lokal, prowadzi Włoch Cristian i jego partnerka Jagoda. Największym problemem restauracji był nieciekawy i nie zachęcający wystrój bez krzty włoskiego klimatu. Z drugiej strony pizza, którą w pierwszy dzień rewolucji, została poczęstowana Magda Gessler, została nazwana najlepszą, jaką restauratorka jadła w życiu. Z tego powodu, menu nie zmieniło się znacznie, a jedynie lekko nabrało charakteru. Obecnie, w Osteria di Bitondo możemy liczyć na prawdziwą, klimatyczną, włoską ucztę w przystępnej cenie. Spośród ponad 1100 opinii na Google, średnia to aż 4,4 co tym bardziej zachęca do odwiedzenia restauracji. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Bistro ‘Na fali’ | Malbork

Z miasta Kopernika w kierunku zachodnim, przedostajemy się do Malborka gdzie niedaleko zamku Krzyżaków mieściła się Karczma ‘Zamczysko’. Gdy z pomocą przybyła Magda Gessler, w lokalu panował nieporządek a jedzenie dalekie było od świeżości. Brak wiedzy gastronomicznej właściciela sprawił, że Karczma była bliska upadku. Jednak dzięki ciężkiej pracy podczas Kuchennych Rewolucji, powstało Bistro ‘na fali’ gdzie znajdziecie, polską, lokalną kuchnię przygotowaną z najwyższej jakości składników. Bistro w nowej formie funkcjonuje niezmiennie od 2016 roku, a dzięki znakomitej lokalizacji, jest idealnym miejscem na obiad zaraz po zwiedzaniu potężnego zamku. Jak mówi sama restauratorka – “Pyszne jedzenie, cudowni ludzie, wyobraźnia, smak. Są na fali!” Dlatego my również polecamy to miejsce i zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami – tutaj.

Bistro ‘Zawijane’ | Pruszcz Gdański

Nadal podążając naszym szlakiem kulinarnym udanych Kuchennych Rewolucji, dojeżdżamy do Pruszcza Gdańskiego. O pomoc Magdy Gessler poprosiła właścicielka ‘Kaskady Smaku’ – Małgosia, której marzeniem było otwarcie własnego biznesu. Jednak braku wiedzy nie rekompensowało nawet wyszukane menu, a do tego panował ogólny nieporządek. Mimo początkowych oporów ze strony załogi, prowadzącej rewolucje, udało się ‘odczarować’ lokal i tak powstało Bistro ‘Zawijane’. Znajdziecie tu kuchnię polską a także regionalną przygotowaną z produktów, którymi stoi lokalna ziemia. Mimo, że od programu minęło już kilka lat, bistro wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem i zadowoleniem wśród klientów. W ofercie pojawia się sezonowe menu co świadczy w dużej mierze o zrozumieniu głównych założeń Kuchennych Rewolucji – świeżość, lokalne produkty i bogactwo smaku. Więcej informacji na temat lokalu znajdziesz tutaj, sprawdź.

Czardasz | Gdańsk

Dotarliśmy do Trójmiasta! Tutaj od 1971 roku, funkcjonuje restauracja serwująca kuchnię węgierską – Czardasz. Wieloletnie zaniedbania sprawiły, że restauracja świeciła pustkami a jedynym ratunkiem był udział w Kuchennych Rewolucjach. Wadliwa komunikacja w małżeństwie właścicieli również nie działała na korzyść lokalu. Pojawienie się Magdy Gessler w tym przypadku, nie skutkowało zmianą nazwy ani założeń restauracji. Restauratorka musiała natomiast dopracować menu, wystrój i relacje między załogą. Rewolucja przebiegła pomyślnie i po dzień dzisiejszy w Czardaszu mamy możliwość skosztowania kuchni węgierskiej w najlepszym wydaniu, bazującej na oryginalnych przepisach i produktach. Od 2 listopada tego roku, restauracja przy ulicy Śląskiej 66B uzupełniła swoją ofertę o menu lunchowe, a więcej szczegółów, menu oraz ceny i godziny otwarcia, znajdziesz tutaj. A gdy już jesteś w trójmieście, sprawdź koniecznie nasz artykuł, w którym dowiesz się co możesz odkryć w okolicy.

Beka | Puck

Na koniec naszej kulinarnej wycieczki, dotarliśmy do Pucka, gdzie Kuchenne Rewolucje przechodziła restauracja “Paradis’ nawiązująca swoim wystrojem lecz nie kuchnią, do czarnego lądu. Jedzenie, które zastała Magda Gessler było suche i niesmaczne a w lokalu panował brud. Jednak pomimo początkowej arogancji właścicieli, udało się przeprowadzić rewolucję, a restauracja zyskała nazwę ‘Beka’. Obecnie w menu znajdziecie bogactwo lokalnych ryb i kuchnię kaszubską, a także ‘najlepszą w regionie zupę rybną’. To znakomite miejsce dla każdego fana ryb i nadmorskiej kuchni. Beka zdobyła zaufanie klientów i działa od 2013 roku przy ulicy Kasztanowej 5. Więcej szczegółów takie jak godziny otwarcia czy cennik, znajdziesz tutaj.

 Podróżowanie w połączeniu z odkrywaniem najlepszych smaków, jest znakomitym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Zaplanuj wyjazd nad Zatokę Pucką, a przy okazji poznaj regionalne kuchnie Polski i nie tylko. To ty decydujesz ile zajmie Ci wycieczka i które miejsca odwiedzisz. Jedź na swoich zasadach, a Twoim idealnym partnerem podróży może być jedno z blisko 1000 samochodów dostępnych na platformie HoppyGo. Zobacz jakie modele czekają na Ciebie w naszym wirtualnym garażu poniżej. 

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis