Příběhy majitelů: 1. díl – Tomáš L.

Za platformou HoppyGo stojí v současného chvíli zhruba 1200 majitelů, kteří nabízí téměř 1800 aut k pronájmu. My jsme se rozhodli vám několik majitelů a jejich příběhy představit. Rozebereme s nimi jejich zkušenosti, důvody, které je vedly připojit své motorové miláčky na platformu a sdílet je s širší veřejností. Neopomeneme i finanční stránku věci a jaký efekt má půjčování vozu na stav jejich peněženek.

Prvním majitelem, který se s námi rozhodl sdílet své zážitky, pocity a fakta je Tomáš L. Přestože Tomáš měl původně drobné obavy ohledně sdílení svého vozu jako mnoho jiných, rozhodl se celý proces vyzkoušet. Svoji Škodu Fabii zaregistroval na platformě v lednu tohoto roku a od té doby své auto úspěšně půjčil více, než 50x.

Rozhovor s majitelem Tomášem

1) Kdy jste se rozhodl nabídnout své první auto na HoppyGo? Měl jste původně nějaké obavy s půjčováním svého auta? Co vás přesvědčilo ho nabídnout?

HoppyGo jsem zaregistroval v lednu 2020. V únoru jsem se rozhodl, že to zkusím s Škodou Fabie, moc jsem s ní nejezdil. Musím říct, že jsem byl prvotně mírně skeptický a obával jsem se potenciálního poškození či dokonce odcizení. Přeci jenom se říká, že nejlepší auto je půjčené nebo firemní…

Dvě formy opatření mé obavy zahnaly. Za prvé jsem byl ujišten, že v případě nenadálých problémů mi HoppyGo pomůže vše řešit a současně mi kluci z HoppyGo představili Xmarton. Tato appka mi ukazuje, kde se auto nachází, respektive jak rychle s ním zákazník jede.

2) Na základě zkušeností s Fabií jste se posléze rozhodl koupit a půjčovat i další auto. Co vás k tomu vedlo?

Je tomu tak. Byl jsem spokojený se systémem, procesem i zákaznickou podporou, a tak jsme zhruba před měsícem společně s kamarádem pořídili další vůz jen pro HoppyGo.

3) To nás vede hezky k otázce ohledně peněz. Kolik vám průměrně půjčování auta přes HoppyGo vydělá za měsíc? Vidíte nějakou sezónnost?

Fabia vydělá v průměru 8-9 tisíc měsíčně. V březnu a dubnu to bylo slabší, ale i přes koronakrizi se auto půjčovalo. Myslím, že letní měsíce jsou silnější, ale data mám zatím jen za 5 měsíců.

4) Dokázal byste vyjmenovat i nějaké náklady spojené s půjčováním aut přes HoppyGo?

Přirozeně když auto jezdí hodně, je třeba počítat s častější výměnou oleje a filtrů, pneumatik a vodou do ostřikovačů. Nic s čímž by se ale nedalo počítat dopředu.

5) Všechny pronájmy na HoppyGo jsou samozřejmě pojištěné, ale i tak mohou někteří majitelé namítat, že svěřovat někomu své auto není bezpečné. Máte nějaké zkušenosti s poškozením vozidla či jinými nepříjemnostmi (pokuty,…)? Pokud ano, o co se jednalo a jak byla situace vyřešena?

Nějaké škrábance na autě určitě přibyly, ale s tím asi třeba počítat. Také se stalo, že jsem musel řidiče upozornil na rychlou jízdu, poté už řídili předpisově. Koneckonců Fabia není Porsche, když někdo jede přes 150 km/h, myslím si, že ozvat se není chyba.

Jednou zákazník zespoda trochu odřel nárazník, domluvili jsme se na kompenzaci 1000 Kč a každý byl spokojen. On mi původně chtěl dát 1500 Kč, to ale bylo příliš. Pokutu jsem neřešil.

6) Za dobu pronajímání vozidel přes HoppyGo jste musel potkat desítky řidičů. Máte nějakou úsměvnou historku s některým z nich?

Jednou jsem půjčoval auto na svatbu, která probíhala na Moravě. Také se chystám ženit, což jsem před výpůjčkou zmínil a našli jsme společné téma. Dostal jsem potom od řidiče fotky ze svatby, což od nich bylo milé.

Vtipná také byla situace, když jsem byl v březnu v Kanadě a půjčoval jsem na dálku auto Němcovi. Ten pro změnu musel do Rakouska. Možnost půjčit auto na dálku a bez nutnosti setkat se zákazníkem se může hodit a myslím, že je to velká výhoda.

Pokud přemýšlíte nad registrací vlastního vozu na HoppyGo, můžete si přečíst náš článek o celém procesu níže.