Zálohy na HoppyGo

Často se nás ptáte na vratné zálohy, a tak se na ně dnes podíváme. Vysvětlíme si, proč je vybíráme, jaké jsou jejich výše nebo jak dlouho trvá, než vám je zase vrátíme.

K čemu slouží zálohy?

Vratná záloha je taková naše pojistka. Vybíráme ji jednoduše pro to, abychom v případě jakéhokoliv problému měli z čeho uhradit případnou spoluúčast při pojistné události, rozdíl paliva v nádrži či pokutu třeba za pozdní vrácení vozu.

Objednání vozu na HoppyGo

Jaká je výše vratné zálohy?

To záleží na tom, jaké pojištění si zvolíte. Se základním pojištěním vybíráme zálohu ve výši 5 000 Kč, s prémiovým 1 000 Kč.

Možná se také ptáte na rozdíl mezi typem pojistky? Se základním pojištěním na vás bude čekat v případě pojistné události minimální spoluúčast ve výši 10 000 Kč. S prémiovovou pojistkou je minimální spoluúčast 5 000 Kč. O pojištění se více dozvíte v tomto článku.

Kdy se záloha strhne z účtu?

Deposit se vám strhne z účtu ve chvíli, kdy majitel potvrdí vaši poptávku v aplikaci. Společně se zálohou se odečte také předpokládaná částka za pronájem, prémiové či standardní pojištění a volitelné pojištění odpovědnosti za škody. Dokud majitel poptávku nepotvrdí, nic se z účtu nestrhne. 

Naopak pokud majitel výpůjčku potvrdí a vy nebudete mít dostatek financí na kartě, poptávka se do 24 hodin zruší. V tomto případě ale máte celý den na to nastalou situaci vyřešit. Můžete dodat na kartu potřebné finanční prostředky či nastavit vyšší limity internetových transakcí.

Kdy se vám záloha vrátí zpět?

Pokud proběhlo vrácení vozu v pořádku, vratná záloha se přes platební bránu Braintree automaticky odešle do tří pracovních dnů. Pak už vše závisí na bance řidiče a její rychlosti připsání platby zpět na účet. Tuto část nedokážeme ovlivnit. Standardně to bývá do druhého dne, některým bankám ale připsání trvá i dva a více dní.

Důležité je říci, že při vracení záloh nedochází k platebnímu styku mezi dvěma bankami, ale mezi bankou a platební bránou. Z toho důvodu je nutné počítat s tím, že některé zálohy dorazí zpět na účet řidiče třeba i 7 pracovních dní od úspěšného ukončení výpůjčky.

Může se vrácení zálohy zdržet ze strany HoppyGo?

Za určitých podmínek ano. Pokud nastane v průběhu výpůjčky nebo při jejím ukončení nějaký problém, máme právo zálohu zadržet až do doby, kdy bude úspěšně vyřešen. Pak vracíme zálohu standardním postupem, popsaným v předchozím odstavci.

Vrací se záloha v plné výši?

Samozřejmě. Pokud proběhla výpůjčka v pořádku a vůz byl majiteli vrácen s odpovídajícím množstvím paliva v nádrži a nebyly najety žádné nadlimitní kilometry, potom se vám vrátí záloha v plné výši. 

V případech, kdy si řidič přeje výpůjčku prodloužit, je způsobena jakákoliv škoda na vozidle, či se vůz k majiteli vrátí s menším množstvím paliva než na začátku výpůjčky, odečteme odpovídající částku právě ze zálohy. Zbytek vám vrátíme opět standardním způsobem. Pokud na úhradu případných doplatků nestačí záloha, systém automaticky dopočítá a strhne rozdíl v ceně.

Máte další dotazy ohledně záloh a pojištění? Mrkněte do naší FAQ sekce nebo nám napište na info@hoppygo.com.

Chcete vědět, jak probíhá výpůjčka krok za krokem? Nebo vás zajímá, jak přesně funguje pojistka vozů při výpůjčce? Potom mrkněte na další články pod tímto textem.

Sdílejte tento článek na:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin