Vratné zálohy na HoppyGo

Často se nás ptáte na vratné zálohy, a tak se na ně dnes podíváme. Vysvětlíme si, proč je vybíráme, jaké jsou jejich výše nebo jak dlouho trvá, než vám je zase vrátíme.

K čemu slouží záloha?

Vratná záloha slouží jako finanční pojistka v případě rozdílu paliva v nádrži, najetých extra kilometrů, pokut za znečištění nebo pozdní vrácení. Záloha je také využita v případě vzniku pojistné události. Pokud na úhradu případných doplatků nestačí záloha, systém automaticky dopočítá a strhne rozdíl v ceně.

Objednání vozu na HoppyGo

Jaká je výše vratné zálohy?

Vratná záloha u obou druhů pojištění HoppyGo je 1 000 Kč.

  • Pojištění HoppyGo Základní 5 % – vratná záloha 1 000 Kč
  • Pojištění HoppyGo Extra 0 % – vratná záloha 1 000 Kč

Pokud poptáte auto od majitele s vlastním pojištěním, vratná záloha může být vyšší, a to z důvodu odlišné pojistné smlouvy. Výhoda je, že neplatíte nic navíc za pojištění.

Zajímá vás rozdíl mezi dvěma druhy pojištění? S pojištěním HoppyGo Základní 5 % na vás bude čekat v případě pojistné události minimální spoluúčast ve výši 5 000 Kč nebo 5 %. Pojištění HoppyGo Extra 0 % má sice vyšší cenu pojistného, ale při vzniku pojistné události neplatíte žádnou spoluúčast. *Při opravě vozu mimo autorizovaný servis může být spoluúčast 2 000 Kč. O pojištění se více dozvíte v tomto článku.

Kdy se záloha strhne z účtu?

Záloha se vám strhne z účtu ve chvíli, kdy majitel potvrdí vaši poptávku v aplikaci. Společně se zálohou se odečte také částka za pronájem, prémiové či standardní pojištění a volitelné pojištění odpovědnosti za škody. Dokud majitel poptávku nepotvrdí, nic se z účtu nestrhne.

Ve výpisu svého bankovního účtu uvidíte rozdělení plateb na částku pronájmu, a zvlášť částku vratné kauce.

Pokud majitel výpůjčku potvrdí a vy nebudete mít dostatek financí na kartě, poptávka se do 24 hodin zruší. V tomto případě ale máte celý den na to, doplnit finanční prostředky na účet nebo nastavit vyšší limity.

Kdy se vám záloha vrátí zpět?

Pokud proběhlo vrácení vozu v pořádku, vratná záloha se přes platební bránu Braintree automaticky odešle do tří pracovních dnů. Pak už vše závisí na bance řidiče a její rychlosti připsání platby zpět na účet. Tuto část nedokážeme ovlivnit. Standardně to bývá do druhého dne, některým bankám ale připsání trvá i dva a více dní.

Důležité je říci, že při vracení záloh nedochází k platebnímu styku mezi dvěma bankami, ale mezi bankou a platební bránou. Z toho důvodu je nutné počítat s tím, že některé zálohy dorazí zpět na účet řidiče třeba i 7 pracovních dní od úspěšného ukončení výpůjčky.

Může se vrácení zálohy zdržet ze strany HoppyGo?

Za určitých podmínek ano. Pokud nastane v průběhu výpůjčky nebo při jejím ukončení nějaký problém, máme právo zálohu zadržet až do doby, kdy bude úspěšně vyřešen. Pak vracíme zálohu standardním postupem, popsaným v předchozím odstavci.

Vrací se záloha v plné výši?

Samozřejmě. Pokud proběhla výpůjčka v pořádku a vůz byl majiteli vrácen s odpovídajícím množstvím paliva v nádrži a nebyly najety žádné nadlimitní kilometry, potom se vám vrátí záloha v plné výši. 

Máte další dotazy ohledně záloh a pojištění? Mrkněte do naší FAQ sekce nebo nám napište na info@hoppygo.com.

Chcete vědět, jak probíhá proces předání vozidel krok za krokem? Nebo vás zajímá, jak přesně funguje pojištění zápůjček? Potom mrkněte na další články pod tímto textem.

Co je to HoppyGo?

HoppyGo je platforma na sdílení aut, která spojuje ty, kteří si auto chtějí půjčit občasně s majiteli, kteří svá auta nepoužívají denně. Uživatelé tak mohou využít vozů, které by jinak stály na parkovištích. Na druhé straně majitelé mohou tímto způsobem řešit náklady na vlastnictví vozu či si zajistit vedlejší příjem.

Platforma čítá přes 2 500 vozů všech kategorií i značek. Jako uživatel máte možnost vybírat mezi luxusními i dostupnými vozy, sporťáky, skříňovými a obytnými dodávkami, rodinnými auty či městskými prcky. Zkrátka zde najdete vše.

Sdílejte tento článek na:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin