Pojištění zápůjček na HoppyGo

Řekněme si to na rovinu – dopravní nehody se prostě stávají a může se to týkat každého z nás. V tomto příspěvku jsme pro vás tedy shrnuli všechny důležité informace ohledně pojištění.

Výpočet ceny pojištění

Abychom mohli vypočítat cenu pojištění pro jakoukoli zápůjčku, musíte mít schválený profil a být v něm přihlášen. Výše pojistky je vypočítána na základě několika faktorů, mezi které patří vaše řidičská minulost, věk nebo parametry vozu, který vám ve vyhledávání zrovna padl do oka. Jedná se o obdobný proces sjednávání pojistky jako například u povinného ručení.

Bez přihlášení nemůžeme vypočítat náklady spojené s pojistkou a cena pronájmu se zobrazí bez pojištění. Na tuto skutečnost jste upozorněni textem pod částkou pronájmu. Teprve po přihlášení se výše pojištění automaticky doplní.

Základní a prémiové pojištění

Pojištění standardně zajišťuje partner HoppyGo – pojišťovna UNIQA. Vždy se sjednává na dobu výpůjčky vozu a je platné od chvíle, kdy úspěšně potvrdíte převzetí vozidla v aplikaci.

Řidiči mají na výběr ze dvou typů pojištění: základní a prémiové. Jaký je mezi nimi rozdíl? Se základním pojištěním musíte uhradit vratnou kauci 5000 Kč a v případě pojistné události na vás bude čekat minimální spoluúčast ve výši 10 000 Kč. S prémiovým pojištěním uhradíte vratnou kauci 1000 Kč a v případě pojistné události potom minimální spoluúčast 5 000 Kč.

Více se o zálohách dozvíte zde.

Co všechno je v pojištění zahrnuto?

Vezměme to hezky po pořádku a ukážeme si všechny komponenty HoppyGo pojistky:

  • Havarijní pojištění

Toto pojištění kryje vše od kolize, střetu se zvěří, pádu předmětů na vůz přes požár, výbuch, zásah bleskem, poškození po krupobití, vichřici či povodni nebo záplavách. Součástí je i zásah cizí osoby, tedy vandalismus, odcizení vozidla a zejména jeho zpronevěra.

  • Pojištění okenních skel

Toto se týká všech skel, která se na voze nachází. Pokud bude jejich poškození možné opravit ve smluvím servisu UNIQUA, můžete se dokonce vyhnout platbě spoluúčasti, která je jinak 1 000 Kč.

  • Pojištění náhradního vozidla

 Tato pojistka je tu pro případ, že budete potřebovat vozidlo jako náhradu za auto půjčené na HoppyGo.

  • Asistenční služby

Tento servis zahrnuje odtah vozu do nejbližšího servisu či opravu na místě v případě poruchy, zajištění náhradní dopravy nebo ubytování v místě pojistné události, případně náklady na cestu zpět do vlasti.

V případě nehody jsou podmínky podobné. Jen odtah vozu je bez limitu v ČR a SR. 

Co naše pojištění nezahrnuje?

Zde je výčet poměrně krátký. Pojištění nezahrnuje poškození pneumatik, například proražení o hřebík nebo obrubník, dále škody způsobené motoru či spojce vozidla nesprávným použitím, například zařazením nízkého rychlostního stupně při vysoké rychlosti.

Současně povinné ručení není součástí pojištění UNIQA. To uzavírá majitel se svojí pojišťovnou a my ho dle zákona nemůžeme na dobu výpůjčky „přepojistit”. 

Co je pojištění odpovědnosti a je potřeba?

Pojištění odpovědnosti je tzv. „pojistka na blbost“. Kryje nepříjemnosti jako rozlitá káva v interiéru, ztracené klíčky od vozu či záměna paliva v nádrži. A to až do výše 50 000 Kč se spoluúčastí 1000 Kč. Platí na celém území EU a stojí 120 Kč/den.

Jak je to se zelenou kartou?

Majitel je povinen vám poskytnout zelenou kartu a malý technický průkaz před výpůjčkou. V případě bezkontaktního předání vozu se ujistěte, že tyto doklady jsou ve voze.

Co když majitel nechce pronajímat vůz s HoppyGo pojištěním?

To je také možnost. Pokud nám majitel doloží, že jeho pojistná smlouva umožňuje vůz pronajímat, HoppyGo výpůjčky povolí. Je ale potřeba počítat s tím, že veškeré řešení problémů potom zůstává na majiteli a řidiči. HoppyGo nemůže garantovat průběh řešení pojistných událostí takto pojištěné zápůjčky.

Řidiči potom musí mít na paměti, že podmínky vlastního pojištění majitelů se mohou lišit od standardních podmínek pojištění HoppyGo. Podrobnější informace si můžete zjistit přímo od majitele konkrétního vozu.

Jak a kam hlásit pojistnou událost?

Pokud dojde k nehodě, nejdříve se ujistěte, že nikdo není zraněný a pokud to situace vyžaduje, dodržte potřebné postupy jako nasazení reflexní vesty nebo rozložení výstražného trojúhelníku.

V případě, že jste viníkem dopravní nehody, spojte se nejdříve s majitelem vozu. S ním následně nahlásíte nehodu na pojišťovnu UNIQA. O vzniklé nehodě také informujte naše zákaznické centrum na infolince +420 220 311 769.

Pokud se jedná o cizí zavinění, škoda bude pokryta z povinného ručení toho, kdo nehodu způsobil.

Máte na nás nějaký další dotaz? Napište nám na info@hoppygo.com.

Tento článek není závazně právním dokumentem, jedná se pouze o stručný výpis podmínek. Konkrétní podmínky a výluky z pojištění najdete přímo ve Všeobecných podmínkách pojištění.

Chcete vědět, jak probíhá výpůjčka krok za krokem? Nebo vás zajímá, jak se počítá cena pronájmu vozu? Potom mrkněte na další články pod tímto textem.

Sdílejte tento článek na:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin