Co dělat při pojistné události?

Buďme realisti, nehody se občas stanou a mohou potkat každého z nás. Došlo k poruše a potřebujete pomoc na silnici? Stala se vám nehoda a situace si žádá příjezd záchranné služby?  Nebo jen tápete, jak nahlásit pojistnou událost na pojišťovnu? Postup jsme sepsali krok za krokem.

Co dělat v případě nehody?

Pokud dojde k nehodě, nejprve se ujistěte, že nikdo není zraněný. Pokud si situace žádá příjezd policie nebo záchranné služby, zavolejte je jako první. Policii je nutné zavolat, pokud škoda přesahuje 100 000 Kč, účastníci odmítnou sepsat záznam o dopravní nehodě, nedohodnou se, nebo také v případě, kdy sami nejste schopni obnovit plynulost provozu.

Následně volejte asistenční službu pojišťovny UNIQA, která je dostupná nonstop, 365 dní v roce.  

  • UNIQA asistence: +420 488 125 125 – předvolba č. 5 a pak č. 1 pro odtah a pomoc na silnici 
  • Také se dovoláte přes HoppyGo infolinku: +420 220 311 769 – předvolba č. 3 

Tip pro řidiče: Vyplňte záznam o dopravní nehodě, který pomůže při hlášení pojistné události na pojišťovnu. 

Co dělat v případě poruchy či malého poškození?

U poruchy je nutné rozlišit, zda je vozidlo pojízdné, a vy tak můžete pokračovat vcestě, nebo je nepojízdné a potřebujete pomoc asistenční služby.

Nepojízdné vozidlo

V první řadě informujte majitele vozu o poruše. Následně zavolejte asistenční službu, v rámci které máte nárok na odtah automobilu do nejbližšího servisu. Nezapomeňte také informovat HoppyGo zákaznickou podporu, že se vozidlo porouchalo. Veškeré poškození nafoťte do svého mobilního telefonu a zaznamenejte konečný stav kilometrů a paliva.

Pojízdné vozidlo 

Došlo k malému kosmetickému poškození a vozidlu nic nebrání pokračovat v cestě? Přednostně informujte majitele o poškození, a poté zavolejte na HoppyGo infolinku. Pokud je vůz stále pojízdný, můžete pokračovat vcestě a při vrácení vozidla nafoťte s majitelem veškerá poškození do aplikace. Následně bude majitel hlásit pojistnou událost na pojišťovnu UNIQA. 

Jak nahlásit pojistnou událost?  

Pojistnou událost nahlaste na pojišťovnu UNIQA:

  • +420 488 125125, PO – PÁ 8:00 – 18:00 h, předvolba č. 4 

Doporučujeme, aby pojistnou událost hlásil majitel, protože on zná všechny údaje o vozidle. 

Připravte si číslo pojistné smlouvy. Řidič číslo najde v certifikátu havarijního pojištění, který mu přijde na email, po potvrzení zápůjčky v aplikaci. Majiteli číslo pojistné smlouvy poskytneme na HoppyGo infolince. Pojišťovně popište průběh škodní události, a dodejte požadované dokumenty. Následně pojišťovna zpracuje pojistnou událost, a o ukončení budeme my i majitel informováni závěrečným dopisem, který řidiči přepošleme. 

Tip pro majitele: Při hlášení pojistné události pojišťovně sdělte, že se jedná o zápůjčku přes HoppyGo. Urychlí to proces hledání pojistné smlouvy.

Pojištění zápůjček na HoppyGo 

Vybrali jste si auto, které je přes HoppyGo pojištěno u pojišťovny UNIQA? Všechny důležité informace ohledně pojištění jsme sepsali v článku zde

Co je to HoppyGo? 

HoppyGo je platforma na sdílení aut, která spojuje ty, kteří si chtějí auto občasně půjčit s majiteli, kteří své auta nepoužívají každý den. Uživatelé tak mohou využít automobily, které by jinak stály na parkovišti. Na druhé straně majitelé mohou tímto způsobem řešit náklady na vlastnictví svého vozu či si dokonce zajistit vedlejší příjem.

Na platformě je k dispozici přes 2500 vozů veškerých kategorií a značek. Jako uživatel tak máte možnost si vybrat mezi luxusními i dostupnými vozy, sportovními, obytnými anebo rodinnými auty či městskými hatchbacky. Zkrátka u nás najdete cokoliv, co zrovna potřebujete.

Sdílejte tento článek na:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin