Regitrace auta na HoppyGo

Jak zarejestrować auto?

Chcesz wynajmować swój samochód na platformie HoppyGo? Podpowiadamy jak najszybciej się zarejestrować i o czym warto pamiętać. Prawidłowo wypełniony profil z pewnością zwiększy liczbę rezerwacji.

Auto powinno spełniać następujące warunki:

Jeżeli jednak Twój samochód jest szczególnie interesujący i w dobrym stanie technicznym, a nie spełnia któregoś z tych warunków, zarejestruj go! Nasz zespół obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w celu dokonania indywidualnej oceny auta, a my wspólnie z naszym partnerem ubezpieczeniowym rozważymy przyjęcie go do HoppyGo. Alternatywnie, możesz też napisać do nas w tej sprawie bezpośrednio na kontakt@hoppygo.com.

1. REJESTRACJA UŻYTKOWNIKA

Załóż konto na platformie HoppyGo. Wystarczy adres e-mail i numer telefonu komórkowego oraz dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Warto również dodać swoje prawo jazdy, co umożliwi Ci również wypożyczenie auta w razie potrzeby. Możesz zarejestrować się bezpośrednio w aplikacji HoppyGo dostępnej w App Store oraz Google Play lub na naszej stronie internetowej.

2. REJESTRACJA AUTA

Wpisz numer VIN, numer rejestracyjny, przebieg oraz kilka innych parametrów, które będą potrzebne do ubezpieczenia auta na czas wynajmu. Podaj m.in. następujące dane:

Większość niezbędnych informacji znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym auta, a wersję wyposażenia możesz sprawdzić w dokumentacji lub na fakturze za zakup auta albo u dealera lub w serwisie autoryzowanym swojej marki.

Uzupełnij w aplikacji dodatkowe informacje – w tym średnie spalanie oraz wskaż adres, pod którym pojazd będzie dostępny (można na bieżąco edytować).

3. WARUNKI WYNAJMU

Użytkownicy HoppyGo używają różnych filtrów do wyszukiwania – na przykład, aby sprawdzić, czy mogą wyjechać wypożyczonym samochodem za granicę lub przewieźć swojego zwierzaka. Na tym etapie określ warunki wynajmu, które akceptujesz:

4. OPCJA SZYBKIEJ REZERWACJI

Wśród opcjonalnych warunków wynajmu znajdziesz również funkcję szybkiej rezerwacji (tzw. instant booking). Włączenie tej opcji w danym pojeździe oznacza, że dla użytkowników spełniających określone wymagania, zapytania o wynajem zostaną automatycznie i wiążąco zaakceptowaneFunkcja ta pozwala na szybsze otrzymanie potwierdzenia rezerwacji samochodu przez wypożyczającego, a Tobie gwarantuje prosty i wygodny sposób odpowiadania na zapytania.

Pamiętaj, że udostępniając auto w formule szybkiej rezerwacji, nie musisz natychmiast zmieniać wszystkich swoich planów, aby przekazać je wypożyczającemu. Rezerwacja pojazdu musi nastąpić minimum 18 godzin przed planowanym wynajmem, a przekazanie jest możliwe w godzinach 8:00 – 20:00 – chyba, że ustalicie inaczej.

5. DODANIE DOWODU REJESTRACYJNEGO

Zrób przy użyciu aplikacji zdjęcia rozłożonego dowodu rejestracyjnego auta z obu stron.

6. USTALENIE CENY WYNAJMU

Po uzupełnieniu niezbędnych danych samochodu, system zaczytuje jego aktualną wartość rynkową, na podstawie której automatycznie proponuje stawkę za dzień wynajmu. Możesz ją zaakceptować lub zmienić. Obniżenie ceny za wynajem sprawi, że Twoja oferta będzie bardziej atrakcyjna i otrzymasz więcej zapytań, ale jeśli uznasz, że cena powinna być wyższa, możesz ją podnieść. Sprawdź artykuł, w którym nieco bardziej przyjrzeliśmy się tematyce przygotowywania atrakcyjnej oferty. 

W ramach danej rezerwacji użytkownicy mogą przejechać 200 km dziennie, a w przypadku wynajmu powyżej 30 dni limit dzienny to 100 km. Ty określasz, czy i jaką stawkę chcesz pobrać za dodatkowo przejechane kilometry.

7. KALENDARZ DOSTĘPNOŚCI

Zaznacz w kalendarzu dni, kiedy Twój samochód będzie niedostępny. Aktualizuj kalendarz regularnie, aby nie musieć niepotrzebnie odrzucać zapytań o wynajem, dzięki czemu Twoje auto będzie pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania. Możesz także ustawić minimalny i maksymalny czas wynajmu.

8. ZDJĘCIA AUTA

Pamiętaj, że dobre zdjęcia przykuwają uwagę. Dlatego staraj się uchwycić samochód w najbardziej atrakcyjny, ale jednocześnie jak najprawdziwszy sposób. Upewnij się, że masz ‘czyste’ tło, a w kadrze nic nie rozprasza uwagi. Dodaj przynajmniej 8 zdjęć do profilu swojego auta. Co warto pokazać na zdjęciach:

Wskazówka: Zwróć szczególną uwagę na pierwsze zdjęcie wyświetlane użytkownikowi na etapie wyboru samochodu. Zaparkuj pojazd lekko pod kątem ok. 45 °. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak zrobić dobre zdjęcia auta.

9. WYPOSAŻENIE

Wskaż, jakie wyposażenie ma Twoje auto. Masz bagażnik dachowy? Albo podgrzewane siedzenia? Zaznacz te opcje w aplikacji. Rodzina, która wybiera się na zimowy wyjazd na pewno sprawdzi właśnie te filtry podczas wyszukiwania.

10. OPIS POJAZDU

Opisz swój samochód w kilku zdaniach. Podkreśl jego największe zalety. Czy ma niskie zużycie paliwa, duży bagażnik, napęd na cztery koła albo dostępny fotelik dziecięcy? Wymień dodatkowe wyposażenie lub sytuacje, w których Twoje auto świetnie się sprawdzi. 

11. PODAJ NUMER KONTA

A teraz ważna sprawa – dodaj w aplikacji numer swojego konta bankowego, na które będziemy przelewać Ci pieniądze za wynajem samochodu na platformie HoppyGo.

12. ZATWIERDZENIE POJAZDU

Po zarejestrowaniu samochodu, dokonamy weryfikacji i jeśli wszystko będzie w porządku aktywujemy go. Jeżeli będziemy potrzebowali dodatkowych informacji (np. wersji wyposażenia), skontaktujemy się z Tobą telefonicznie i wspólnie uzupełnimy niezbędne dane w profilu auta. Z chęcią odpowiemy również na Twoje pytania.

PYTANIA CZĘSTO ZADAWANE PRZEZ WŁAŚCICIELI

Czy wynajmy są ubezpieczone?

Zgodnie z prawem zarejestrowany przez Ciebie pojazd musi mieć ważną polisę OC, co jest przez nas weryfikowane już na etapie rejestracji samochodu. Ubezpieczenie, które jest zawierane na czas trwania wynajmu za pośrednictwem HoppyGo, obejmuje AC (autocasco) i Assistance, które umożliwiają kierowcy bezpieczne podróżowanie po krajach objętych porozumieniem o zielonej karcie. Więcej informacji na temat działania dodatkowego ubezpieczenia znajdziesz tutaj.

Czy mogę zarejestrować samochód służbowy?

Nie ma żadnych przeszkód aby zarejestrować auto służbowe bądź finansowane przez leasing, pod warunkiem przesłania do HoppyGo zgody na wynajem pojazdu od faktycznego właściciela. W razie dodatkowych pytań napisz do nas na kontakt@hoppygo.com lub skontaktuj się z infolinią.

Jak zwiększyć liczbę wynajmów?

Dostajesz mało zapytań? Przejrzyj profil swojego auta, dostosuj go na podstawie kilku wskazówek od nas i przestrzegaj paru prostych zasad. Zerknij na osobny artykuł, który poświęciliśmy tej kwestii.

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin