Jak ustalić cenę wynajmu Twojego auta? Stwórz atrakcyjną ofertę z HoppyGo

Wynajmowanie własnego samochodu za pośrednictwem aplikacji HoppyGo to łatwy i zrównoważony sposób na zdobycie dodatkowego zarobku, który oprócz korzyści dla właściciela pojazdu niesie ze sobą także pozytywny wpływ na środowisko. Dołączenie do rozwijającej się społeczności zadowolonych użytkowników jest prostym i jednorazowym procesem, który daje Ci możliwość zarówno dzielenia się swoim autem, jak i korzystania z zasobów naszego wirtualnego garażu. Jednak w tym artykule skupimy się bardziej na potrzebach właścicieli samochodów, bez których nasza społeczność nie byłaby kompletna.  

Kluczową decyzją podczas generowania swojej oferty jest ustalenie ceny, za jaką samochód będzie dostępny dla innych kierowców. Na tym etapie mogą pojawić się wątpliwości, więc spieszymy z pomocą, by jak najszybciej je rozwiać. Poniżej dowiesz się co warto wziąć pod uwagę ustalając kwotę za wynajem, aby Twoja oferta była cieszyła się większym zainteresowaniem wypożyczających i była bardziej dochodowa.  

 

NIECH BĘDZIE KONKURENCYJNA!

Mimo, że car sharing peer to peer kojarzy się nam w pierwszej chwili z autami na minuty, to jednak jest bardziej zbliżony do wypożyczalni samochodów, które tak jak my oferują pojazdy na dzień, kilka dni lub dłużej. Dlatego też dobierając cenę za wynajem własnego auta, warto odnieść się do oferty okolicznych wypożyczalni. Oczywiście istnieje spora szansa, że nie znajdziesz idealnego odpowiednika Twojego samochodu w ofercie, jednak wówczas warto wziąć pod uwagę segment, rocznik, to jak auto jest utrzymane oraz jego wyposażenie. Z reguły w wypożyczalniach znajdziesz nowsze roczniki, więc weź ten aspekt pod uwagę, szczególnie jeśli Twoje auto jest kilku, bądź kilkunastoletnie. Pisząc prosto i dosadnie, upewnij się, że Twoja oferta jest adekwatna do wartości i stanu samochodu, który będziesz wynajmować i zwyczajnie bardziej opłacalna niż u konkurencji. Choć może się wydawać, że niższa cena to niższy zarobek, w rzeczywistości atrakcyjna cena wzbudza większe zainteresowanie, a w rezultacie daje częstsze wynajmy i zadowalający dochód. 

ZA CO PŁACI UŻYTKOWNIK?

HoppyGo to przede wszystkim ludzie, zarówno właściciele jak i wypożyczający to użytkownicy, którzy współdziałając, mogą korzystać ze zrównoważonej formy transportu. Zatem podczas przygotowywania oferty, właściciel powinien również spojrzeć na sprawę z perspektywy wypożyczającego. W przypadku wypożyczalni samochodów cena zawiera w sobie najczęściej, oprócz kosztów wynajmu, również ubezpieczenie. Zaś w przypadku wynajmu w formule peer-to-peer od HoppyGo kwota za wynajem, którą ustala właściciel obejmuje wynajem sam w sobie. Co za tym idzie kierowca zobowiązany jest dopłacić koszt ubezpieczenia AC i assistance, a dodatkowo na czas wynajmu pobierana jest od użytkownika kaucja (która jest zwracana po pomyślnym zakończeniu wynajmu). Warto zatem wziąć pod uwagę, że do ustalonej przez Ciebie stawki za wynajem, wypożyczający musi doliczyć opłatę za ubezpieczenie oraz kaucję. Nawet jeżeli ostatecznie cena będzie niższa niż początkowo zakładałeś,  z doświadczenia wiemy, że najatrakcyjniejsze oferty otrzymują najwięcej zapytań o wynajem.

BIERZ PRZYKŁAD Z INNYCH

Niedawno na naszym blogu pojawił się bardzo ciekawy artykuł, w którym jeden z aktywniejszych właścicieli na naszej platformie dzieli się doświadczeniem i cennymi wskazówkami dotyczącymi wynajmu. Mimo, że samochody Pana Piotra nie są nowe, a cena, którą kierowca musi zapłacić za wypożyczenie jest relatywnie niska, sam autor dokładnie opisuje co warto wziąć pod uwagę ustalając ją. Przed ustaleniem ceny za wynajem własnego auta, warto zapoznać się z tym artykułem, aby profil Twojego auta wyróżniał się na tle innych ofert. Szczególnie, że Pan Piotr poruszył niemal wszystkie najważniejsze kwestie, opierając się na wiedzy, doświadczeniu i pełnym zrozumieniu wynajmu w formule peer-to-peer.

Ponadto poniżej znajdziesz kilka przykładowych profili aut, których właściciele naszym zdaniem doskonale dopasowali cenę za wynajem swojego samochodu.

TAK W PRZYBLIŻENIU

Bazując na naszym doświadczeniu, w tabelce poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie sugerowane ceny, które mogą posłużyć jako odnośnik podczas ustalania stawki za dzień wynajmu. Oczywiście nawet w jednym autosegmencie samochód samochodowi nierówny, jednak kwoty w tabelce poniżej są uśrednione, dlatego też mogą okazać się przydatne.

Jeśli Twój samochód przed większość czasu stoi na parkingu lub po prostu interesuje Cię dodatkowy zarobek w łatwy i bezpieczny sposób koniecznie zapoznaj się z innymi artykułami na temat wynajmu samochodów.

Lub po prostu daj szansę car sharingowi w formule peer-to-peer od HoppyGo, zarejestruj swoje auto już teraz i dołącz do społeczności zaufanych użytkowników, którzy lubią się dzielić. 

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis