Zálohy na HoppyGo

Často sa nás pýtate na vratné zálohy, a tak sa na ne dnes pozrieme. Vysvetlíme si, prečo ich vyberáme, aká je ich výška alebo ako dlho trvá, než vám ich opäť vrátime.

Na čo slúžia zálohy?

Vratná záloha je taká naša poistka. Vyberáme ju jednoducho pre to, aby sme v prípade akéhokoľvek problému mali z čoho uhradiť prípadnú spoluúčasť pri poistnej udalosti, rozdiel paliva v nádrži či pokutu napríklad za neskoré vrátenie vozidla.

Objednání vozu na HoppyGo

Aká je výška vratnej zálohy?

To záleží na tom, aké poistenie si zvolíte. So základným poistením vyberáme zálohu vo výške 200 , s prémiovým 40 .

Možno sa tiež pýtate na rozdiel medzi týmito typmi poistky. V prípade poistnej udalosti budete mať so základným poistením minimálnu spoluúčasť vo výške 400 €. S prémiovým poistením je minimálna spoluúčasť 200 €. O poistení sa viac dozviete v tomto článku.

Kedy sa záloha strhne z účtu?

Depozit sa vám strhne z účtu v momente, keď majiteľ potvrdí vašu rezerváciu v aplikácii. Spoločne so zálohou sa odpočíta tiež predpokladaná suma za prenájom, prémiové či štandardné poistenie a voliteľné poistenie zodpovednosti za škody. Kým majiteľ rezerváciu nepotvrdí, nič sa z účtu nestrhne.

Naopak ak majiteľ výpožičku potvrdí a vy nebudete mať dostatok financií na karte, rezervácia sa do 24 hodín zruší. V tomto prípade máte celý deň na to, vzniknutú situáciu vyriešiť. Môžete dodať na kartu potrebné finančné prostriedky či nastaviť vyššie limity internetových transakcií.

Kedy sa vám záloha vráti späť?

Ak prebehlo vrátenie vozidla v poriadku, vratná záloha sa cez platobnú bránu Braintree automaticky odošle do troch pracovných dní. Potom už všetko závisí na vašej banke a jej rýchlosti pripísania platby späť na účet. Túto časť nedokážeme ovplyvniť. Štandardne to býva do druhého dňa, niektorým bankám ale pripísanie trvá aj dva a viac dní.

Dôležité je povedať, že pri vrátení záloh nedochádza k platobnému styku medzi dvoma bankami, ale medzi bankou a platobnou bránou. Z toho dôvodu je nutné počítať s tým, že niektoré zálohy dorazia späť na účet napríklad aj za 7 pracovných dní od úspešného ukončenia výpožičky.

Môže sa vrátenie zálohy zdržať zo strany HoppyGo?

Za určitých podmienok áno. Ak nastane v priebehu výpožičky alebo pri jej ukončení nejaký problém, máme právo zálohu zadržať až do doby, kedy bude úspešne vyriešený. Potom vraciame zálohu štandardným postupom opísaným v predchádzajúcom odseku.

Vracia sa záloha v plnej výške?

Samozrejme. Ak prebehla výpožička v poriadku a auto bolo majiteľovi vrátené so zodpovedajúcim množstvom paliva v nádrži a neboli najazdené žiadne nadlimitné kilometre, potom sa vám vráti záloha v plnej výške.

V prípadoch, ak si vodič praje výpožičku predĺžiť, je spôsobená akákoľvek škoda na vozidle či sa vozidlo k majiteľovi vráti s menším množstvom paliva než na začiatku výpožičky, odpočítame zodpovedajúcu sumu práve zo zálohy. Zvyšok vám vrátime opäť štandardným spôsobom. Ak na úhradu prípadných doplatkov nestačí záloha, systém automaticky vypočíta a strhne rozdiel v cene.

Máte ďalšie otázky týkajúce sa záloh a poistenia? Mrknite do našej FAQ sekcie alebo nám napíšte na podpora@hoppygo.com.

Chcete vedieť, ako prebieha výpožička krok za krokom? Alebo vás zaujíma, ako presne funguje poistka vozidiel pri výpožičke? Potom mrknite na ďalšie články pod týmto textom.

Zdieľajte tento článok:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin