Wiosna 2022 | Dokąd wybrać się teraz?

W końcu nadeszła! Po długim i chłodnym oczekiwaniu oraz rocznej przerwie, znów wróciła do nas wiosna. Czas, w którym wraz z naturą do życia budzimy się również my. Dzień staje się coraz to dłuższy, a na termometrze z dnia na dzień pojawia się więcej kresek. Wiosna to także nowe możliwości podróży. Szczególnie biorąc pod uwagę, że turystyka dopiero rozkręca się na nadejście nowego sezonu, obecnie z pewnością unikniemy tłumów. 

Ten artykuł przygotowaliśmy z myślą o tych, którzy wraz z pierwszymi promieniami słońca i powiewami ciepłego wiatru lubią wybierać się na liczne wycieczki, by w 100% wykorzystać wiosenną pogodę. Poniżej znajdziecie kilka inspiracji, które będziecie mogli bez przeszkód zrealizować już w nadchodzący weekend.

Wyjedź za miasto!

Może wydawać się, że to mało odkrywczy pomysł, ale przypomnij sobie, kiedy ostatnio siedzieliście z rodziną lub przyjaciółmi przy ognisku, w otoczeniu przyrody, zajadając pyszności upieczone własnoręcznie nad ogniem, przy użyciu patyka? W większości okolicznych lasów, znajdują się miejsca, w których nie tylko bezpiecznie rozpalisz ogień, ale również usiądziesz wygodnie w więcej osób, a w razie nagłego deszczu nie zabraknie także zadaszenia. Jest to świetna jednodniowa propozycja na rozpoczęcie sezonu i przywitanie wiosny.

Co powiesz na szum fal?

Choć, by opalać się na piaszczystych plażach polskiego wybrzeża, musisz jeszcze chwile poczekać, wiosną również warto wybrać się nad morze. Przede wszystkim spacery w tym okresie to samo zdrowie, z uwagi na duże stężenie jodu w powietrzu spowodowane zmienną pogodą. Poza tym, wciąż mając możliwość kosztowania znakomitej regionalnej kuchni, unikniemy natłoku ludzi i wrzawy. Jest to idealny moment, by odpocząć psychicznie nad morzem i zwyczajnie zaczerpnąć chwili relaksu. Warto też dodać, że noclegi w tym okresie są znacznie tańsze niż w sezonie letnim, a ich dostępność jest dużo większa. Wszystkim miłośnikom dobrej kuchni, podróżującym z Warszawy w stronę pomorza, polecamy sprawdzenie szlaku kulinarnego, który łączy właśnie te dwa miejsca, trasą pełną autentycznego smaku, a cały artykuł znajdziesz -> tutaj

Zobacz jak przyroda budzi się do życia

Jak co roku, po skończonej zimie, kiedy mrozy odpuściły, przyroda odżywa. Jest to niesamowity spektakl wizualny, który pozwala nam zobaczyć świat w nieco innym wydaniu. Najlepiej podziwiać przyrodę w miejscach gdzie jest najbardziej nienaruszona. Parki Narodowe, których w Polsce nie brakuje, sprawdzą się w tym przypadku znakomicie. Biebrzański, Świętokrzyski, a może Ojcowski? To tylko niektóre z nich, a przecież znajdziemy je w całym kraju. Może tej wiosny warto zacząć doceniać piękno matki natury, dopóki możemy? Decyzję oczywiście pozostawiamy Wam, ale według nas nie trzeba wyjeżdżać daleko, by zobaczyć krajobrazy jak nigdy wcześniej i warto z tego korzystać.

Masz ochotę na lekcję historii?

Nasz kraj zamkami stoi, bo w końcu nie bez powodu mówi się o Polskiej Dolinie Loary. Jeżeli interesują cię dawne dzieje i lubisz podążać śladami historii to zwiedzanie licznych zamków, grodów i ruin na pewno sprawi Ci dużo przyjemności. W tym przypadku możesz zaplanować zarówno wypad jednodniowy jak i nieco dłuższy, ponieważ niektóre z tych miejsc oferują możliwość noclegu, by pozwolić swoim gościom wczuć się w dworski klimat. Najwięcej obiektów znajduje się w województwie Dolnośląskim, o czym kiedyś już pisaliśmy nieco więcej w -> tym artykule.

Cudze chwalicie, swego nie znacie…

…ale czy faktycznie tak jest? Tego nie chcemy rozstrzygać, ale za to z pewnością chcemy przypomnieć Wam, że wiosna to znakomity moment na odświeżenie sobie polskich klasyków. Więc, zastanów się, które z miejsc odwiedzisz jako pierwsze? Wawel? Panorama Racławicka? Poznańskie Koziołki? Zamek w Malborku, a może wolisz zobaczyć z bliska Pomnik Bohaterów Westerplatte? Korzystaj, dopóki nie rozpoczął się sezon i jedź tam gdzie jeszcze Cię nie było! Polska skrywa mnóstwo zakątków wartych odwiedzenia, które poza sezonem mają jeszcze więcej uroku.

Więc jak spędzisz następny weekend? Niezależnie od tego jaki kierunek wybierzesz, z HoppyGo możesz odkrywać Polskę na swoich zasadach. Przemierzaj długie kilometry, lub po prostu zorganizuj wypad za miasto. Na każdą z okazji świetnie sprawdzi się jedno z samochodów dostępnych w naszym wirtualnym garażu. Sprawdź i świętuj powrót wiosny z HoppyGo.

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.