WARTO POLICZYĆ, NIM WYPOŻYCZYSZ!

Jak wszyscy doskonale wiemy, zima, a w tym również okres ferii to czas wyjazdów. Widać to szczególnie w górskich kurortach, które co roku przyciągają rzesze turystów tęskniących za białym szaleństwem na stokach. Biorąc pod uwagę dojazd w góry, najczęstszym wyborem jest samochód, co spowodowane jest to nie tylko preferencjami samych podróżujących, ale również niedostatecznie rozwiniętymi połączeniami komunikacji publicznej i cenami choćby dla przykładu biletów kolejowych, które ostatnio poszybowały w górę. Co jednak, gdy nie posiadasz samochodu lub z jakiegoś powodu nie możesz z niego skorzystać chcąc wyjechać? W takiej sytuacji sporo kierowców decyduje się auto wypożyczyć. Możliwości jest wiele, więc żeby ułatwić Ci nieco zadanie i pozwolić wybrać ofertę w najlepszym stosunku jakości do ceny, przygotowaliśmy krótkie porównanie dostępnych na rynku modeli i pakietów. Jeśli szukasz najtańszej opcji wynajmu auta, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

W dobie inflacji i w obliczu rosnących cen, każdy z nas szuka oszczędności. Jednak komfort podróżowania wciąż pozostaje na szczycie listy warunków, jakie powinien spełniać samochód, którym udajemy się na wyjazd. Dlatego też w naszym zestawieniu porównaliśmy modele z segmentu B, C oraz crossover/SUV

Opcje wynajmu jakie wzięliśmy pod uwagę to dwie największe i najpopularniejsze w Polsce firmy carsharingowe, tradycyjna sieciowa wypożyczalnia aut znajdująca się na terenie Warszawy, której oferta była najkorzystniejsza oraz HoppyGo. Porównaliśmy ceny kilku pakietów na 3, 5 i 7 dni na trasie Warszawa – Zakopane – Warszawa, uwzględniając w kalkulacji cenę za dany pakiet + cenę za pokonany kilometr, bo paliwo jest uwzględnione w cenie (dla firm carsharingowych) i cenę za dany pakiet + dodatkowy koszt paliwa na dzień 16.01.2023 r. (dla wypożyczalni i HoppyGo). Wszystkie podane kwoty to aktualne ceny na dzień 16 stycznia 2023 roku.

Powyższą tabelę podzieliliśmy na 3 grupy pakietów. W przypadku firm carsharingowych, zastosowany został ujednolicony cennik dla większości modeli, natomiast dla wypożyczalni sieciowej wybraliśmy model, który pozostawał w przedziale cenowym reszty z porównywanych opcji. W przypadku HoppyGo, z łatwością mogliśmy porównać wynajem modeli z segmentu B, C oraz SUV – dalej wypadając najkorzystniej cenowo. 

Warto też wspomnieć, że samochody konkurencji – szczególnie w przypadku aut na minuty rotują pomiędzy użytkownikami znacznie częściej, co sprawia, że są narażone na częste uszkodzenia mechaniczne lub zarysowania, a ponadto pokryte są oklejeniem reklamowym. To ostatnie, choć nie zawsze, czasem pojawia się również na samochodach tradycyjnych wypożyczalni. Modele, które znalazły się w zestawieniu po stronie HoppyGo nie są co prawda zupełnie nowe, jednak to, że właściciele bardzo o nie dbają pozwala wypożyczyć je poprzez naszą platformę w bardzo dobrym stanie, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich cen, bo przecież w dzisiejszych czasach każda złotówka się liczy. Dlatego też w HoppyGo możesz wypożyczyć np. kombi w cenie modelu segmentu B u konkurencji i nie przepłacając – nie rezygnować z komfortu podróży większym autem. 

Nie tylko ze względu na inflację warto porównywać ceny. Zawsze może się bowiem okazać, że tańsza i bardziej przystępna alternatywa czeka właśnie na Ciebie. Do tej pory aż 99% użytkowników, którzy wypożyczyli samochody łatwo i wygodnie online przez HoppyGo było zadowolonych z naszej usługi, więc i Ty przekonaj się jak podróżować taniej. Pamiętaj, że korzystając z oferowanych przez nas bonusów za polecenia oraz aktualnych zniżek, możesz zapłacić jeszcze mniej!

* Ceny zużycia paliwa zostały obliczone przy założeniu, że samochody posiadają silniki benzynowe ze średnim zużyciem 7l/100 km, a na pokładzie znajdują się 2 dorosłe osoby. Cena benzyny na dzień 16.01.2023: 6,84 zł.

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis