Jak inaczej spędzić tegoroczne Święta?

Ulice miast i witryny sklepowe rozświetlają już kolorowe lampki, a pierwszy śnieg pokrył dachy domów. To może oznaczać tylko jedno. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia! Dla jednych to radosny czas spotkań z rodziną, zaś inni już wpadli w przedświąteczną gorączkę zakupów, sprzątania i gotowania. A co jeśli w tym roku masz ochotę odejść lekko od tradycji i przeżyć ten urokliwy okres na własnych zasadach? W tym artykule znajdziesz pomysły na spędzenie Bożego Narodzenia w nieco innym wydaniu, jednak wciąż pełnego uśmiechów bliskich, miłości i jedynej w swoim rodzaju atmosfery.

Boże Narodzenie poza domem

Mimo, iż w naszej tradycji Święta Bożego Narodzenia, przede wszystkim kojarzą się z ucztowaniem z rodziną przy wspólnym stole, nikt nie powiedział, że w tym roku nie możesz zmienić planów. To do Ciebie należy decyzja z kim spędzisz Boże Narodzenie, dlatego wartym rozważenia pomysłem będzie w tej sytuacji zimowy wyjazd świąteczny. Tutaj dużo zależy od funduszy, jakie jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel. Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na wyrwanie się na kilka dni z domu, to zobacz gdzie czekają na Ciebie najlepsze atrakcje:

W góry, na Mazury, a może nad morze?

Kurorty w całej Polsce, jak co roku, przygotowały pakiety świąteczne pełne atrakcji i pysznego jedzenia. Już teraz możesz zarezerwować wyjazd dla siebie i najbliższych, dzięki czemu oszczędzisz sobie mnóstwo pracy. Wybór jest ogromny, a hotele i domy gościnne już od lat prześcigają się w atrakcyjności programu. Wyjazd może trwać dzień, dwa lub tyle, ile chcesz. Oprócz wigilijnej kolacji, często natrafisz na atrakcje jak np. kulig, kolędowanie czy nawet bal, a to wszystko okraszone bajeczną zimową scenerią.

Święta u najlepszych gospodarzy

Dla tych, którzy cenią sobie rodzinną atmosferę i bardziej kameralne towarzystwo, święta w gospodarstwie agroturystycznym będą niezwykle kuszącą propozycją. Malownicze otoczenie, swojskie jedzenie, brak zamartwiania się o świątecznymi porządkami… Bajka! Co więcej mnóstwo śniegu i atrakcji, a także kontakt ze zwierzętami szczególnie spodobają się dzieciom, które po długim siedzeniu przy świątecznym stole, już dawno zaczęłyby się nudzić. W zależności od regionu, w który postanowimy się wybrać, możemy również często liczyć na kulig z pochodniami czy wspólne kolędowanie z regionalnym zespołem. 

Zaznaj relaksu w te święta

Marzy Ci się porządny relaks a sprzątanie, gotowanie, dekorowanie domu i przyjazd całej rodziny jest ostatnim na co masz teraz ochotę? Zapewnij sobie niezapomniane chwile odpoczynku w SPA. Obiekty wellness oferują pakiety usług oraz pobytów przygotowanych specjalnie na okres Bożego Narodzenia. Indywidualnie, z rodziną lub przyjaciółmi, możesz przeżywać ten czas w odprężającej atmosferze i świątecznej scenerii. Masaże, peelingi, kąpiele pobudzające zarówno ciało, jak i umysł można wykupić w nadmorskich i górskich uzdrowiskach, jednak w większych miastach również z powodzeniem znajdziesz ciekawą opcję dla siebie.

Święta na sportowo

Daj się porwać zimowemu szaleństwu! Przerwa świąteczna to także znakomity moment na przetarcie pierwszych szlaków na stokach. Spędź Boże Narodzenie aktywnie i zamiast objadać się przy wigilijnym stole, zażyj trochę ruchu. Zimowa sceneria na pewno szybko wprawi Cię w świąteczny  nastrój, a atrakcje, które czekają na Ciebie oprócz zjeżdżania, sprawią, że będzie to niezapomniany wyjazd. Jeśli szukasz konkretnej miejscówki, w tym artykule przedstawiamy najlepsze polskie stoki. 

W domowym zaciszu, ale po swojemu

Wcale nie musisz wyjeżdżać na święta, by przeżyć je nieco inaczej niż co roku. We własnych czterech ścianach możesz również zaplanować celebrację na własnych zasadach, bez przedświątecznej gorączki. 

Kto powiedział, że cała praca musi spadać na Twoje barki? W tym roku, zaproponuj najbliższym wspólne przygotowywanie wigilijnej kolacji lub świątecznego obiadu. Gotowanie nie tylko zbliża, ale jest także świetną rozrywką i pomysłem na spędzenie świątecznego czasu. Wyobraź sobie jak smakować będą wszystkim potrawy, do których każdy dołożył coś od siebie.

Czas na wspominki! Przypomnij sobie ile zdjęć leży na półkach, bądź przechowywanych jest w formie elektronicznej. Zachęć swoich bliskich do zabawy. Niech każdy przygotuje swego rodzaju album, wideo prezentację czy kolaż, tutaj kreatywność pozostawiamy Wam. Bo tak naprawdę jak często wracamy do wykonywanych przez całe życie zdjęć? Święta to znakomita okazja, by sięgnąć pamięcią wstecz i jeszcze bardziej zbliżyć się do ludzi, z którymi postanowiliśmy spędzić ten czas.

Nie zapomnij wyposażyć się w gry planszowe. W tym przypadku niezależnie od tego czy chcesz, by Twoje święta były nietypowe, czy po prostu chcesz mieć w zanadrzu sposób na nudę, przygotuj kilka propozycji gier. Na rynku masz do dyspozycji tysiące wariantów o różnej tematyce, stopniu trudności i dla różnych grup wiekowych. To Ty najlepiej znasz swoich najbliższych więc na pewno wybierzesz tytuły, które zaangażują wszystkich bez wyjątku.

Może się przewietrzymy? Spacer jest znakomitym sposobem na oderwanie się od świątecznego stołu i zażycie nieco ruchu. Zdecyduj czy zabierzesz rodzinę na przechadzkę tuż po zjedzeniu kolacji wigilijnej, czy przejdziecie się wspólnie na wieczorną pasterkę. Taka aktywność łączy ze sobą klasyczne podejście do wigilijnej kolacji i jest zarazem ‘odejściem’ od tradycji. Sprawdź jak Twoim bliskim spodoba się ten pomysł. 

Pamiętaj, że gdy wyczerpią Ci się wszystkie pomysły, zawsze pozostaje Wam stare dobre wspólne śpiewanie kolęd. Może nie wszyscy Twoi bliscy powinni należeć do chóru, ale w święta można na to przymknąć oko 😉 

Święta to taki czas, w którym odkładamy na bok bolączki życia codziennego, by móc w pełni skupić się na sobie, najbliższych i wspólnym spędzaniu czasu. Niezależnie od tego czy tegoroczne Boże Narodzenie spędzisz w domu, czy poza nim, w HoppyGo czekają na Ciebie setki samochodów na zimowe podróże małe i duże. Już teraz sprawdź naszą ofertę i zarezerwuj samochód skrojony na miarę Twoich potrzeb. W końcu na święta trzeba jakoś dojechać 😉

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis