Przegląd myjni samochodowych – którą wybrać?

Sól na drogach, deszcze, błoto i topniejący śnieg nie sprzyjają utrzymaniu samochodu w czystości. Więc gdy nadejdzie już czas na doprowadzenie Twojej fury do porządku, pojawia się kolejny kłopot… Jaka myjnia będzie najbardziej odpowiednia i przede wszystkim nie uszkodzi powłoki lakierniczej? Na rynku mamy dostępnych kilka możliwości, więc by ułatwić Wam odpowiedni wybór, w tym artykule przedstawimy wady i zalety każdej z nich.

Zacznijmy od faktu, że ciężko znaleźć jest złoty środek – opcję która będzie zarówno dokładna, bezpieczna dla lakieru, szybka tania i przystępna. Każdy z wariantów ma pewną przewagę nad konkurencją, ale żaden nie jest pozbawiony wad. Natomiast mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z tym tekstem będziecie w stanie wybrać opcję najlepiej dopasowaną  do waszych potrzeb.

Nie zapomnij także, że zima i minusowe temperatury nie sprzyjają myciu samochodu z uwagi na zagrożenia powstałe przez pozostającą na aucie wodę. Nigdy nie zabieraj auta do myjni, jeżeli wskazówka termometru spadła poniżej -5 °C. Może to być poważny szok termiczny dla lakieru, a w wyjątkowych przypadkach może nawet pęknąć szyba.

Myjnia automatyczna – czy należy się jej bać?

W ciągu ostatnich lat myjnie automatyczne w większości przeszły zmiany technologiczne, dzięki którym ryzyko uszkodzenia lakieru jest znacznie niższe, a wszystko za sprawą wymiany plastikowych szczotek myjących na bardziej bezpieczne – gąbkowe. To jednak nie daje nam 100% gwarancji, że po skorzystaniu, nie pojawią się rysy czy zadrapania. Z drugiej strony, myjnia automatyczna znajduje się praktycznie przy każdej stacji paliw co czyni ją łatwo dostępną, a dodatkowo cena za usługę jest relatywnie niska. Co prawda nie ma co liczyć na pozbycie się starych i ciężkich zabrudzeń, ale z codziennymi zachlapaniami i solą na lakierze myjnia automatyczna poradzi sobie znakomicie. 

Myjnia bezdotykowa – szybko, efektywnie i do tego tanio!

Popularność tego rozwiązania najlepiej ukazują kolejki, które ustawiają się na podjazdach myjni bezdotykowych praktycznie nieustannie. Ich zalety to przede wszystkim niska cena, mycie trudno dostępnych miejsc i elastyczność czasowa. Ponadto myjnia bezdotykowa nie ma kontaktu z lakierem a co za tym idzie ryzyko jego uszkodzenia jest znacznie niższe. Jednak nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Z powodu braku możliwości wysuszenia pojazdu, zimą jesteśmy narażeni na ryzyko uszkodzenia uszczelek, natomiast latem możemy spodziewać się zaschniętych śladów wody jeśli nie pozbędziemy się jej z lakieru na własną rękę.  

Myjnia ręczna, a może studio cardetailingu?

W obu przypadkach musimy nastawić się na to, że mycie będzie trwało dłużej niż w konkurencyjnych opcjach, przede wszystkim dlatego, że odbywa się ręcznie. To zaś może być tak samo wadą jak i zaletą. W końcu powierzamy w czyjeś ręce swoje auto i tylko od umiejętności tej osoby zależeć będzie finalny rezultat. Jednak zarówno myjnia ręczna jak i studio car detailingu przyniosą niezaprzeczalnie najlepszy efekt a bród zniknie nawet z trudno dostępnych zakamarków. Jednak szczególnie w przypadku wyboru studia, może okazać się, że dobranie kilku dodatkowych opcji spowoduje, że cena diametralnie wzrośnie.

Korzystanie z myjni od czasu do czasu jest nieodłączną częścią bycia kierowcą, a znajdą się i tacy którzy dbanie o samochód traktują raczej w kategoriach hobby. Mamy nadzieję, że na przyszłość ułatwiliśmy Ci wybór kolejnej myjni, której nie zapomnij odwiedzić korzystając z samochodu współdzielonego przez HoppyGo. Niezależnie czy dzielisz się swoim autem z innymi użytkownikami czy właśnie zwracasz samochód po jego udanym wynajmie, zadbaj o to by był czysty! Tak by wszystkim jeździło się lepiej. Sprawdź jakie modele czekają, by zabrać cię w kolejną niezapomnianą podróż.

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.