Polska w obiektywie | Miejscówki dla amatorów fotografii i nie tylko

Odkąd fotografia stała się bardziej mobilna i ogólnodostępna, jest nieodłączną częścią podróżowania dla wielu ludzi. Teraz, gdy praktycznie każdy ma przyzwoity aparat we własnym smartfonie, walory fotograficzne miejsc, które odwiedzamy stały się znacznie bardziej istotne. Dlatego też ten artykuł dedykujemy wszystkim, którzy lubią tak po prostu lubią robić zdjęcia i odwiedzać miejsca jak z pocztówki. Podpowiemy Wam, dokąd się wybrać w Polsce, by wykonać zachwycające zdjęcia, niezależnie od poziomu umiejętności fotografa. 

Zamek w Mosznej

Bajkowy klimat, którego nie znajdziecie nigdzie indziej to tylko początek listy atutów jednego z najpiękniejszych zamków w naszym kraju. Oprócz tego, że okazała budowla zachwyca o każdej porze roku swoim niewypowiedzianym urokiem, to teren znajdujący się wokoło daje swoim spacerowiczom namiastkę wystawnego  życia arystokratów. Co ważne Zamek w Mosznej można nie tylko zwiedzić, ale również zostać na noc w jego murach i skorzystać z oferty restauracji do czego zachęcamy. Pamiętajcie jednak by uważać na kościotrupa, który od lat straszy w zamku… Ale o tym więcej dowiecie się na miejscu.

Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

Cztery jeziorka położone w Rudawskim parku krajobrazowym od lat przyciągają swoim urokiem turystów z Polski i Europy. Powstałe na dawnym wyrobisku zbiorniki wodne naturalnie zabarwiły się na 4 kolory (żółty, purpurowy, błękitny i czarny) z uwagi na skład chemiczny ścian i dna odkrytych skał. Dzięki temu powstało miejsce, które jest nie tylko świetnym kierunkiem wypadowym dla amatorów fotografii ale także tych, którzy mają ochotę na piknik w ciekawym estetycznie miejscu.

Błędne Skały

Miejsce, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – dzięki swojej budowie skalnego labiryntu, znakomicie wygląda w obiektywie ale jest też genialną destynacją na całodniowy wypad. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w sezonie letnim jest często oblegane przez turystów co może prowadzić do wydłużenia się kolejno czasu dojazdu, parkowania i zwiedzania

Ruchome Wydmy

To zdecydowanie jedno z ciekawszych zjawisk naturalnych na terenie naszego kraju, którego fenomenem są ‘wędrujące’ kilka metrów w ciągu roku masywy piasku znajdujące się między Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko. Szczególnie podczas słonecznej pogody spacerowanie po tej części Słowińskiego Parku Narodowego to wspaniałe przeżycie i niepowtarzalna okazja do wykonania kilku ciekawych ‘fotek’. Poza sezonem z pewnością odwiedzających będzie znacznie mniej jednak i latem odwiedzenie Łebskich wydm to must have dla będących w okolicy.

Krzywy Las

Choć jak dotąd nie znamy potwierdzonej genezy jego powstania, Krzywy Las znajdujący się w Nowym Czarnowie jest zdecydowanie jednym z najbardziej wyjątkowych pomników przyrody. Co ciekawe jego niepowtarzalność doceniono również za granicą m.in. w “Daily Mail”, “The New York Times” czy “La Repubblica”. Niestety z uwagi na starzenie się drzew, część z nich jest systematycznie wycinana i zastępowana nowymi co oznacza, że czas na sfotografowanie oryginału jest ograniczony. Tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia tej części Polski amatorów fotografii ale i tych, którzy lubią podziwiać swego rodzaju przyrodnicze anomalia.

Polska to malowniczy kraj o wyjątkowo zróżnicowanej przyrodzie i architekturze, który w obiektywie aparatu prezentuje się równie zachwycająco jak na żywo. Końcówka wakacji to znakomity czas na planowanie szybkich wypadów i kilkudniowych podróży, które uwiecznione na fotografiach z pewnością zostaną z Wami na długo. 

Sprawdź ciągle powiększającą się ofertę wirtualnego garażu HoppyGo i podróżuj dokąd chcesz na własnych zasadach – wygodnie, bezpiecznie i w okazyjnych cenach.

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.