Podróże po sezonie | Dokąd udać się w marcu?

Patrząc za okno, możemy dostrzec że powiedzenie “W marcu jak w garncu” ma sens, jednak nie oznacza to, że obecny okres nie sprzyja podróżowaniu po kraju! Koniec sezonu wysokiego sprawia, że unikniemy tłumów, a także uda nam się nieco zaoszczędzić. Opcji wciąż jest wiele, niezależnie czy od poszukujesz dobrej zabawy, zaspokojenia żądzy odkrywania nowych miejsc, czy po prostu odpoczynku. Jeśli w tym miesiącu planujesz wyjazd ale nie masz pomysłu co do celu podróży to koniecznie sprawdź inspiracje jakie przygotowaliśmy dla Ciebie poniżej.

BAW SIĘ

Gdy pogoda zmienia się tak dynamicznie jak ostatnio, myśląc o rozrywce warto zwrócić uwagę na miejsca raczej zadaszone. Te najpopularniejsze i często reklamowane pewnie już znacie, stąd też zdecydowaliśmy się wybrać dla Was miejsca według nas nieco mniej popularne, jednak zdecydowanie warte odwiedzenia. Są to obiekty przyjazne zarówno dzieciom jak i dorosłym zatem każdy niezależnie od wieku znajdzie tam coś dla siebie.

photo: https://architektura.muratorplus.pl/

ODKRYWAJ

W tym wydaniu podróżniczych inspiracji od HoppyGo, zdecydowaliśmy się przyjrzeć bliżej rejonowi, o którym wcześniej nie pisaliśmy zbyt wiele, a jest o czym! Chodzi nam mianowicie o nasze wschodnie, rodzime Podlasie – krainę pełną wspaniałej historii, tradycji i kuchni jakiej nie doświadczycie nigdzie indziej. Jest to rejon, w którym można zarówno zaszyć się w klimatycznej chatce z dala od otaczającego świata, spędzić czas odkrywając bajkowe zakątki zatrzymane w czasie lub poznać wciąż żywą kulturę Tatarów. Poniżej znajdziecie kilka destynacji, które pozwolą Wam wczuć się w klimat wschodniej Polski:

photo: https://podrozewnaturze.pl/

KORZYSTAJ Z SEZONU NISKIEGO

Tak jak wspomnieliśmy na początku, sezon wysoki związany z feriami zimowymi oficjalnie dobiegł końca a to oznacza nic innego jak trochę luzu na ulicach górskich kurortów, niższe ceny noclegów oraz brak uciążliwych korków i problemów z parkowaniem. Fani zimowego szaleństwa również nie będą rozczarowani ponieważ większość stoków nadal funkcjonuje, a co więcej kolejki do wyciągów będą znacznie krótsze!

Choć może nie jest to najpopularniejszy kierunek w marcu, Polskie wybrzeże ma również co nieco do zaoferowania o tej porze roku. Co prawda duża część restauracji i barów będzie zamknięta szczególnie w mniejszych miejscowościach to wciąż możemy śmiało korzystać z uroków trójmiasta lub zwyczajnie delektować się długimi spacerami po plaży zażywając jodu, którego teraz jest w powietrzu bardzo dużo. Tutaj podobnie jak w przypadku południa kraju, ceny i ruch jest znacznie mniejszy niż w sezonie wysokim więc będzie to niezła gratka dla tych z Was, którzy poszukują ciszy i spokoju.   

photo: https://podroze-seniora.pl/

Niezależnie od obranego kierunku w HoppyGo zawsze znajdziesz samochód, którym bezpiecznie i wygodnie dotrzesz do obranego celu – sprawdź!

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis