Odkryj najpiękniejsze zakątki polskich Tatr

Polska to kraj piękny i różnorodny, w którym każdy może znaleźć swój sposób na wypoczynek i spędzenie długo wyczekiwanego urlopu. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc są z pewnością polskie Tatry, które kojarzą się z krętymi szlakami, zapierającymi dech w piersiach widokami, a także pysznymi oscypkami. Ale bądźmy szczerzy! Mówiąc o polskich górach nasuwa się jeszcze jedna myśl: tłum turystów. Wbrew powszechnemu przekonaniu są też piękne miejsca z dala od zgiełku, gdzie można zaznać “świętego spokoju”. Poniżej przedstawiamy propozycje destynacji, które potrafią zachwycić i zaskoczyć niejednego podróżnika.

Jeśli jesteś w trakcie planowania swojego wyjazdu w góry, a nie posiadasz samochodu, koniecznie sprawdź ofertę HoppyGo. Na naszej platformie czekają na ciebie setki samochodów gotowych pomieścić całą rodzinę i tych, które zabiorą cię w trudniejszy teren. Sprawdź jakie to proste. 

Hala Gąsienicowa

To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych hal w polskich Tatrach, która stanowi idealną trasę dla początkujących turystów. Wycieczkę po tym malowniczym terenie można rozpocząć z kilku stron: z Kuźnic szlakiem żółtym i niebieskim, czarnym od Brzezin oraz zielonym z Rusinowej Polany. Każda z wymienionych dróg doskonale ukazuje magiczny klimat tego miejsca. Turyści odwiedzający halę mogą wypocząć w schronisku Murowaniec, zjeść ciepły posiłek, a także pozostać tam na noc. Spod schroniska warto również udać się nad Czarny Staw Gąsienicowy, który znajduje się nieopodal.

Rusinowa Polana 

To miejsce, które za każdym razem zachwyca, niezależnie od pory roku. Można dostać się tutaj na trzy sposoby: z Wierch Porońca, Palenicy Białczańskiej oraz Doliny Filipka. Z racji tego, iż trasa nie należy do wymagających jest doskonała na spacer wśród malowniczych widoków. Polana leży u podnóży Tatr Wysokich i to właśnie stąd rozpościera się krajobraz na Rysy oraz Gerlach. Na miejscu unoszą się także piękne zapachy z pobliskiej bacówki, gdzie można zaopatrzyć się w świeże oscypki i bundz – tradycyjne sery, których prawdziwy smak poznacie tylko na Podhalu. Magicznego uroku również dodają pasące się na polanie owce.

photo: tatromaniak.pl

Morskie Oko

To największe jezioro i najchętniej odwiedzane miejsce przez turystów w polskich Tatrach. Pomimo tak dużej popularności jest to punkt, który każdy przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić. Trasę najlepiej rozpocząć w Palenicy Białczańskiej, gdzie można pozostawić samochód. Wędrując wyznaczoną drogą, warto pokusić się o spokojny spacer, który umilą nam otaczające nas widoki. U celu niejedna osoba zachwyci się pięknym krajobrazem, kompozycją gór oraz otaczających lasów. Jezioro stanowi świetną bazę wypadową m.in. na wędrówkę do Doliny Pięciu Stawów bądź wyprawę na Rysy – najwyższy szczyt w Polsce.

Wielka Polana Małołącka

To szlak idealny dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją górską przygodę. Wędrówkę warto rozpocząć we wsi Gronik, gdzie można pozostawić samochód i skierować się ku Dolinie Małej Łąki. Trasa jest piękna, kameralna i mało popularna, ale dopiero jej zwieńczenie naprawdę fascynuje. Z polany rozpościera się widok m.in. na Giewont, Mnichowe Turnie oraz Kopę Kondracką.

photo: skomplikowane.pl

Grandeus

To bezleśny szczyt, z którego roztacza się widok na piękną panoramę Tatr, Pieniny oraz Babią Górę. Auto warto pozostawić w miejscowości Łapsze Wyżne i udać się wyznaczoną trasą na wzniesienie. Ścieżka prowadzi cały czas pod górkę, jednakże jest łatwa do przejścia. Na szczycie można usiąść przy znajdujących się tam stolikach, rozpalić ognisko w specjalnie przygotowanym do tego miejscu, a także delektować się spokojem i ciszą. Widoki z pewnością zachwycają, a szczególnie o wschodzie słońca.

photo: dziennikpolski24.pl

Przełęcz nad Łapszanką

To kolejne fascynujące i mało oblegane miejsce, z którego rozpościerają się malownicze widoki na Tatry. Trasa, którą należy się kierować prowadzi od Łapsz Wyżnych do Jurgowa, przez Łapszankę. Samochód warto zostawić przy znajdującej się na Przełęczy kapliczce loretańskiej, której dzwon niegdyś służył do ostrzegania przed burzą. Pięknym dodatkiem do podziwiania krajobrazów jest widok owiec pasących się tuż obok.

photo: gdziewyjechać.pl

Polskie Tatry mają w sobie coś tak wyjątkowego, co przyciąga turystów z całej Europy. Magiczny i niepowtarzalny klimat tego miejsca sprawia, że z przyjemnością spędzamy tu czas. Każdy znajdzie tu swój sposób na wypoczynek razem z rodziną, w parze czy też samotnie. Tatry są idealne dla ludzi aktywnych, ale również tych, którzy lubią leniwie odpoczywać na łonie natury. W HoppyGo znajdziecie samochód na każdy z tych rodzajów spędzania czasu wolnego. Dostępne są m.in. auta rodzinnie, idealne do przewożenia sprzętu sportowego, a także bagaży. No to hop i go w polskie Tatry! Zdecydujesz się?

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis