Nowy proces przekazywania i zwrotu samochodów

Na podstawie opinii przesłanych przez naszych użytkowników staramy się na bieżąco wprowadzać innowacje i upraszczać naszą aplikację, aby wszystko było jasne i przejrzyste. W tym artykule zapoznasz się z nowym procesem przekazania i zwrotu samochodu. Zobacz jakie nowości czekają na Ciebie w zaktualizowanej wersji naszej aplikacji i bądź gotowy na kolejne podróże z HoppyGo.

Dodaliśmy przewodnik po całym procesie przekazania!

Zbliża się wynajem, a Ty po raz pierwszy korzystasz z aplikacji HoppyGo i nie wiesz czego się spodziewać? Bez obaw. Przed wysłaniem zapytania zapoznaj się ze szczegółowym przewodnikiem i nie martw się, że popełnisz jakiś błąd. Cały proces jest wygodny i nieskomplikowany.

Podgląd przekazania auta na stronie głównej

Nie musisz już szukać nadchodzących wypożyczeń w zakładce Przejazdy. Przekazanie auta będzie widoczne bezpośrednio na stronie głównej i zostanie wyświetlone na 24 godziny przed terminem rozpoczęcia wynajmu.

potwierdzone

Kto powinien rozpocząć przekazanie?

Kto rozpoczyna przekazanie auta w aplikacji? Właściciel czy kierowca? Uznaliśmy, że przekazanie powinno rozpoczynać się od właściciela – w końcu najlepiej zna stan pojazdu. Jednak pamiętaj, że ostatecznie to od Ciebie zależy, czy je zatwierdzisz.

Tylko jedno z Was – właściciel auta – może rozpocząć proces przekazania. Wypożyczający jest o wszystkim informowany na bieżąco i widzi wprowadzane informacje. W trakcie przekazania kierowca może przejąć inicjatywę i kontynuować przekazanie zamiast pierwszej strony, o czym zostanie poinformowany SMS-em.

Nowości w formularzu przekazania:

Instrukcje, jak najlepiej zrobić zdjęcia pojazdu

Dobrze sfotografowane auto podczas przekazania jest ułatwieniem dla Ciebie i dla nas. Dodaliśmy instrukcję jak najlepiej wykonać zdjęcia auta. Pamiętaj, że ten proces i jakość zdjęć ma znaczenie również dla ubezpieczyciela.

Nowe, szybsze i bardziej intuicyjne robienie zdjęć

Nowy proces fotografowania samochodów jest szybszy i bardziej intuicyjny. Ikony z zielonymi oznaczeniami wskażą Ci, którą część pojazdu sfotografować. W razie potrzeby możesz obracać zdjęcia lub usuwać je i robić ponownie. Do zdjęć można wrócić w trakcie sesji, bez konieczności otwierania i zamykania podglądu zdjęcia.

Opis stanu pojazdu

Chciałbyś zawrzeć dodatkowe informacje dotyczące stanu auta? Na przykład nie działa sterowanie lusterkiem wstecznym lub po prostu ujęcie danego mankamentu na zdjęciu jest niemożliwe. Wszystkie tego typu niezbędne informacje możesz zawrzeć w opisie.

Wystąpił błąd podczas weryfikacji tożsamości kierowcy?

Najczęstszym problemem podczas przekazywania jest weryfikacja ostatnich czterech numerów dokumentu tożsamości. Jeśli wprowadzone cyfry się nie zgadzają, aplikacja powiadomi Cię i nie przejdzie do kolejnych kroków. Zwykle błąd występuje z powodu zmiany w dokumencie kierowcy. Wystarczy, że kierowca skontaktuje się z nami podając dane nowego dokumentu, a my jak najszybciej zaktualizujemy je w systemie.

Podsumowanie szczegółów wynajmu 

Wysłałeś zapytanie o samochód i zapomniałeś ile zapłacisz za dodatkowy przebieg? Jesteś właścicielem i chcesz poznać całkowity przychód za wynajem lub sprawdzić szczegóły dotyczące ubezpieczenia? Zaktualizowaliśmy szczegóły rezerwacji, by były bardziej przydatne – teraz znajdziesz tam wszystko, co ważne.

Od początku do końca procesu przekazania właściciel i kierowca są informowani o działaniach drugiej strony. Dlatego tym bardziej zachęcamy do włączenia powiadomień z aplikacji HoppyGo. Będziesz zawsze na bieżąco wiedzieć, jaki jest status przekazania i jak wyglądają kolejne kroki.

Proces przekazania jest możliwy tylko w aplikacji! Zalecamy sprawdzić, czy pobrałeś już jej aktualną wersję. Dane z przekazania i zwrotu, zdjęcia, stan paliwa i przejechane kilometry masz zawsze pod ręką w szczegółach wynajmu, dzięki czemu nie musisz samodzielnie zapisywać tych informacji. 

Czym jest HoppyGo? 

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.