Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Już niedługo Boże Narodzenie! Z tej okazji w większości dużych miast w Polsce organizowane są świąteczne jarmarki. Jest to jedyna okazja w roku, by poczuć niezapomniany, zimowy klimat, spróbować wyśmienitej kuchni i nabyć rzemiosło od wystawców z całego świata. Co roku władze miast prześcigają się w ilości atrakcji, jakie zaplanowano na cały okres przedświąteczny, a efektowne ozdoby oraz iluminacje świetlne dodają uroku miejscom, które i bez tego przykuwają wzrok. Poniżej znajdziesz najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w naszym kraju i dowiesz się jakie atrakcje czekają na każdym z nich.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Już 19 listopada rozpocznie się 12 edycja, Wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jak co roku, pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek. Od 1 grudnia przy choince, która zabłyśnie 5 dni później, pojawi się scena muzyczna. W świąteczne weekendy będzie można podziwiać występy artystyczne najmłodszych, koncerty świąteczne oraz  magiczne widowiska, realizowane we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. W tym roku, niedaleko dobrze znanego Świątecznego Wiatraka, pojawi się nowy domek, w którym w godzinach przedpołudniowych, dzieci z Wrocławskich przedszkoli będą miały możliwość uczestnictwa w warsztatach malowania bombek. Oprócz tego, pojawi się nowa karuzela ‘Rudolf i przyjaciele’ dla najmłodszych. Na dorosłych odwiedzających, czekać będą, jak co roku, stragany obfitujące mnóstwem świątecznych ozdób, dekoracji i produktów naturalnych a także rzemiosła. Czym byłby jednak jarmark bez polskiego jedzenia i grzańca? W drewnianych domkach czekać będą na nas specjały naszej kuchni, potrawy z grilla i wiele innych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji na temat tegorocznej edycji jarmarku, znajdziesz tutaj.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Jak co roku w Krakowie znajdziemy całe mnóstwo atrakcji przy okazji Bożonarodzeniowych Targów, które rozpoczynają się 26 listopada, a w niektórych częściach będą czynne aż do 2 stycznia 2022. Targi, zwane dawniej jarmarkami, odbywały się na Krakowskim rynku od stuleci, a w bożonarodzeniowym wydaniu, od ponad ćwierćwiecza na stale wpisały się w pejzaż przedświątecznego Krakowa. Pośród straganów znajdziemy wystawców z Polski i zza granicy, oferujących cały przekrój świątecznych ozdób i rzemiosła. Będziemy mieli także możliwość skosztowania przeróżnych smakołyków kuchni polskiej, ale także niemieckiej, litewskiej, holenderskiej, ukraińskiej czy słowackiej. Magii świąt doda wszechobecny dźwięk kolęd i blask kolorowych światełek, pośród zapachu sosen. Targom towarzyszyć będą również takie wydarzenia jak Korowód kolędników, pokaz Dziadów czy Wizyta Świętego Mikołaja. Nie może Cię tam zabraknąć, sprawdź szczegóły.

Poznańskie Betlejem

Podobnie jak w latach ubiegłych, sercem poznańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie Plac Wolności. Nowością będą dwie dodatkowe lokalizacje: Rynek Łazarski oraz park Kasprowicza przy Arenie. Od 20 listopada, na mieszkańców i przyjezdnych gości będzie czekać mnóstwo atrakcji  m.in. występy artystyczne, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wydarzenia charytatywne. Mimo, że z powodów pandemicznych nie odbędzie się świąteczny korowód, nie zabraknie uroczystego rozświetlania choinki. Dla fanów muzyki i tańca zorganizowane zostanie Silent disco, które odbędzie się aż dwa razy. Tutaj również będzie można skosztować grzańca i tradycyjnych przysmaków a także nabyć ozdoby, pamiątki i inne wyroby rzemieślnicze dostarczone przez wielu wystawców z Polski i nie tylko. Poznańskie Betlejem zakończy się 26 grudnia, a dokładny kalendarz wydarzeń i więcej informacji znajdziesz tutaj.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, rozpocznie się podobnie we Wrocławiu – 19 listopada i potrwa aż 5 tygodni! Ten jeden z najpiękniejszych jarmarków w polsce, w ubiegłym roku zajął 3 miejsce w konkursie “European Best Christmas Market” 2020. Stąd też nie dziwi nas fakt, że co roku w okresie przedświątecznym, Gdańsk odwiedzają turyści z całej Polski, europy a nawet świata. Świąteczne stoiska pojawią się w nowych miejscach, będą też atrakcje dla dzieci – karuzela wenecka, gadająca skrzynka pocztowa i znany z poprzednich edycji łoś Lucek. Po zmroku cały Targ Węglowy rozbłyśnie świątecznym blaskiem. W malowniczych paradach zabawiają nas elfy, postaci z baśni i rozśpiewani kolędnicy. Każdego roku jarmarkowa scenografia wzbogacana jest o nowe elementy. Tym razem po raz pierwszy zobaczymy 5-metrowej wysokości bramę w kształcie adwentowego świecznika, z punktem widokowym na szczycie. Oczywiście nie zabraknie mnóstwa drewnianych domków pełnych smakołyków z różnych zakątków świata, a także wystawców oferujących swoje rzemiosło. Sprawdź harmonogram wydarzenia i więcej szczegółów, tutaj.

Jarmark Barbakan Rzemiosłem Zdobiony

Już od 26 listopada, po raz kolejny Barbakan zamieni się w przestrzeń wypełnioną choinkami, grzanym winem, świątecznymi dekoracjami i tradycyjnymi przysmakami. Atrakcyjne animacje i bogactwo świątecznych ozdób zapewnią przyjemną rodzinną atmosferę, sprawiając, że odwiedzający przeniosą się w magiczny bajkowy świat, na który czekamy cały rok. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Będą one mogły wziąć udział w warsztatach ceramicznych, wysłać list do Świętego Mikołaja czy obejrzeć pokaz tradycyjnego kowalstwa. Oprócz tego, na rynku Starego Miasta wokół Pomnika Syrenki na Starówce ponownie pojawi się lodowisko na którym będzie można się poślizgać w świątecznej scenerii. W świątecznym klimacie możemy także zakupić podarunki dla najbliższych, lub po prostu miło spędzić czas. Świąteczne stragany będzie można odwiedzać aż do 6 stycznia przyszłego roku. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

photo : warsawtour.pl

Tyle pięknych miejsc do odkrycia, że ciężko wybrać jedno! Dlatego w HoppyGo sugerujemy – odwiedź je wszystkie! Przeżyj grudzień w świątecznym klimacie i zaplanuj czas dla siebie i bliskich. A jeśli nie posiadasz samochodu, w HoppyGo czekają na Ciebie setki aut na świąteczne podróże, małe i duże. Sprawdź!

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis