Mazury cud natury | Długi weekend nad jeziorem

Choć oficjalnie lato rozpoczyna się dopiero za kilka dni, to długi weekend daje nam możliwość zaplanowania czasu, który będzie krótką lecz na pewno przyjemną namiastką wakacji. Niektórym z Was pewnie teraz nasuwa się pytanie, dokąd w takim razie się wybrać? Tym razem postawiliśmy na Mazury, stąd też w tym artykule dowiesz się dokąd udać się na pojezierzu, by spędzić czas tak jak lubisz.

Giżycko – żagle w górę

Giżycko to dobre miejsce zarówno na aktywny wypoczynek, jak i słodkie leniuchowanie. Malowniczo wkomponowane pomiędzy jeziora Niegocin i Kisajno, jest obecnie nazywane Polską stolicą żeglarstwa. W Giżycku największym portem jest port miejski o nazwie Ekomarina, a obrotowy most na kanale Łuczańskim, to jedna z większych atrakcji miasta. W pięknym otoczeniu przyrody odpoczywa się wyjątkowo przyjemnie. Dlatego też w sezonie letnim Giżycko jest oblegane przez błyszczące w słońcu żaglówki oraz zakochanych w Mazurach turystów. Na aktywny wypoczynek możemy wybrać różnorodne sporty wodne albo ciekawe szlaki rowerowe. Jednak nawet osoby, które lubią poleniuchować mają okazję wypocząć na piaszczystej plaży, czy też ruszyć w malowniczy rejs.

Iława – Jeziorak

Iława to unikatowe miasto na Mazurach Zachodnich, będące zarówno ośrodkiem wypoczynkowym, paraolimpijskim i turystycznym. Znajduje się tu kilkanaście jezior – jednym z nich jest Jeziorak, najdłuższe i szóste co do wielkości jezioro w Polsce. Do tego dużo zieleni, malownicze krajobrazy, czysta woda, świeże powietrze, oraz spokój. Nic tylko odpoczywać i zażywać relaksu w czasie weekendu, lub wakacji. Atrakcjami, które powinny zainteresować zwiedzających, są m.in.: Grekokatolicka Cerkiew Św. Jana Teologa, wieża ciśnień, dworzec kolejowy, Kościół Przemienienia Pańskiego czy pozostałości murów miejskich. Iława słynie z szant i żeglugi – można stąd popłynąć na wyspę Wielka Żuława, udać się w stronę XIX-wiecznego Kanału Elbląskiego lub po prostu odpocząć na plaży i zregenerować siły.

Lidzbark Warmiński – Perła Warmii

Lidzbark Warmiński to nazywana niegdyś Perłą Warmii, piękna miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim. Pomimo swojej niewielkiej powierzchni, Lidzbark jest przyjaznym miastem, które zachwyca historią, kulturą i urokiem natury – w końcu miejscowość położona jest na obszarze tzw. “Zielonych Płuc Polski”. Spośród okolicznych jezior największe są: Jezioro Blanki (Gajlickie), Jezioro Symsar i Jezioro Wielochowskie. Ponadto w okolicy nie brakuje także gospodarstw agroturystycznych, których właściciele dbają o to, by turystom nie zabrakło najwspanialszych dóbr tej ziemi. 

Ruciane – Nida – dla tych co nie lubią nudy

To zaciszne miasteczko położone nad jeziorami Nidzkim i Guzianką Wielką. Słynie ze wspaniałej przyrody a także szeroko rozwiniętej oferty sportów wodnych. Śmiało można powiedzieć, że to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Puszczy Piskiej. Od Nidy droga wodna prowadzi do Śniardw, największego jeziora w regionie. Możliwe są również rejsy statkiem po jeziorach do Mikołajek. Gmina Ruciane-Nida dysponuje największą w północno-wschodniej Polsce bazą turystyczno-wypoczynkową, natomiast ciekawy i urozmaicony teren zachęca do spędzania czasu na łonie natury. Co więcej w okolicy znajduje się mnóstwo zabytków, które z pewnością zachęcą każdego kto posiada żyłkę odkrywcy. 

Węgorzewo – Północna brama mazur

Podobno można znaleźć tu wszystko, czego szuka się na Mazurach: piękne jeziora z Mamrami na czele, wspaniałe okoliczności przyrody, szlaki turystyczne i ścieżki wijące się wśród drzew oraz więcej spokoju niż mogą zaoferować inne popularne miejsca w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Obecnie atrakcjami w Węgorzewie są przede wszystkim profesjonalne zawody żeglarskie, motorowodne oraz okoliczne zabytkowe miejsca, takie jak słynne bunkry w Mamerkach czy pozostałości zamku krzyżackiego. Dla rodzin z dziećmi polecamy spływy kajakowe rzeką Sapiną lub tygodniowy wypoczynek na łodzi motorowej bez patentu.

Początek sezonu letniego to znakomity moment by odpocząć na Mazurach. Letnia ciepła pogoda, brak tłumów i zachwycająca natura. Czego chcieć więcej? Przy okazji długiego weekendu zorganizuj krótki wypad, lub zaplanuj dłuższą wycieczkę. Niezależnie jak długi planujesz urlop, w aplikacji HoppyGo znajdziesz samochody skrojone do Twoich potrzeb na weekend, tydzień, miesiąc, a nawet dłużej – sprawdź!

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.