Małe czy duże wiosenne podróże | Jedź i wracaj – nie przepłacaj!

Kwiecień to nie tylko początek wiosny. W kwietniu wielu z nas ruszy w drogę, aby spędzić z najbliższymi Święta Wielkiej Nocy. W tym roku warto również pochylić się nad kalendarzem, wziąć zaledwie 3 dni urlopu, aby cieszyć się aż 10-dniową majówką! Nieodłącznym i ważnym elementem, ba, filarem wszystkich tych wyjazdów jest z pewnością organizacja transportu. Do wyboru mamy kilka najpopularniejszych opcji:

 • podróż pociągiem 
 • podróż autokarem
 • podróż samochodem

O ile rozważasz ostatnią z opcji, ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje. 

Transport prywatny jest częstym wyborem Polaków chociażby ze względu na wygodę czy nie wszędzie działające połączenia komunikacji zbiorowej. A nawet jeśli komunikacja zbiorowa jest dostępna, należy wziąć pod uwagę fakt, że na stację czy dworzec trzeba dojechać o określonej porze, więc podróżowanie autem jest nie tylko komfortowe, ale daje Ci również większą swobodę. Jednak nie każdy, kto lubi korzystać z samochodu, posiada go na co dzień i na tej grupie użytkowników dróg właśnie się skupimy. 

Wypożyczanie samochodu wtedy, kiedy go potrzebujesz jest dobrym rozwiązaniem, a na rynku mamy sporo firm oferujących wynajem samochodów na różne sposoby. Który z nich jest najwygodniejszy? To w dużej mierze zależy od sytuacji, potrzeb i przyzwyczajeń użytkowników, ciężko więc udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Sprawdziliśmy natomiast, który opłaca się najbardziej! Rozpatrzyliśmy kilka wariantów tras w różnych odległościach od miejsca wyjazdu – tak, byście mogli w dużej mierze odnaleźć porównanie zbliżone do Waszych potrzeb wyjazdowych w najbliższym czasie. 

Poniższe porównanie podzieliliśmy w kategorii długości wyjazdu na:

 • 4 dni (w okresie wielkanocnym)
 • 10 dni (w okresie majówki)

Jeśli chodzi zaś o pokonany w tym czasie dystans, wzięliśmy pod uwagę cztery możliwości:

 • 500 km
 • 1000 km
 • 1500 km
 • 2000 km

Dodatkowo wyróżniliśmy samochody ze względu na typ skrzyni biegów (manual/automat), bo z doświadczenia wiemy, że często ma to dla Was duże znaczenie 😉 Porównaliśmy także modele różnych marek i kategorii, żeby odpowiedzieć potrzebom większości z Was. 

W naszym porównaniu znalazły się firmy oferujące wynajem samochodów na minuty lub dni, klasyczne wypożyczalnie oraz HoppyGo, czyli nasza wypożyczalnia aut online. 👋 Warto mieć na uwadze, że w przypadku wypożyczalni tradycyjnych i tej online (HoppyGo), doliczona została uśredniona cena paliwa potrzebnego do pokonania podanej ilości kilometrów, zaś w kategorii carsharingu, została doliczona kwota za przejechany dystans – jako, że w ten sposób – czyli w ramach opłaty za pokonane kilometry, rozliczana jest realnie opłata za paliwo.

Jeśli chodzi o różnorodność modeli, zdecydowanie w tej kategorii prym wiedzie HoppyGo, ponieważ poza przykładami przedstawionymi w porównaniu, w naszej ofercie dostępne są setki aut różnych marek i kategorii – od kompaktów, poprzez sedany, kombi, SUVy, VANy, aż po kabriolety czy nawet kampery. W przypadku konkurencji do wyboru pozostaje najczęściej kilka modeli najpopularniejszych kategorii. 

 

Tak, jak pisaliśmy jakiś czas temu – nim wypożyczysz, warto policzyć (link) i nadal uważamy, że takie działanie zdecydowanie ma sens. Podczas gdy inflacja nadal szaleje, szukamy oszczędności na każdym kroku – także poszukując samochodu na wynajem – nie rezygnując przy tym z udogodnień wynajmu, czy samego komfortu podróży. Można powiedzieć, że stosunek jakości do ceny odgrywa obecnie niezwykle istotną rolę. Dlatego zachęcamy do porównywania również aspektów nie związanych wyłącznie z ceną wypożyczenia, m.in:

 • opłaty za przygotowanie czy podstawienie auta (także po godzinach albo w święta) – w przypadku tradycyjnej wypożyczalni, podczas gdy w HoppyGo można porozumieć się z właścicielem wypożyczanego pojazdu na bezpłatne podstawienie auta

 • wysokości pobieranej kaucji zwrotnej – szczególnie, że w HoppyGo można znaleźć auta ze szczególnie niewygórowaną i przystępną kaucją już od 300 zł

 • opłaty za dodatkowy km – w HoppyGo można też znaleźć auta bez opłaty za kilometry powyżej dziennego limitu (warto używać filtrów), a w przypadku gdy takowa opłata będzie występowała, warto przeliczyć, czy przy niskiej cenie najmu  i dodatkowych opłatach za kilometr mimo wszystko wypożyczenie auta w HoppyGo nie będzie tańsze niż w tradycyjnej wypożyczalni czy carsharingu

 • ceny za wypożyczenie auta z preferowaną skrzynią biegów – w HoppyGo można znaleźć i wynająć o wiele taniej samochody w automacie, a jeśli zależy Ci na opcji z manualną skrzynią – tu oferta jest jeszcze bardziej konkurencyjna 

 • stanu wypożyczanych aut – biorąc dla przykładu auto z carsharingu – być może znajdziesz je w najbliższej okolicy, jednak ze względu na sporą rotację wypożyczających, nie masz pewności w jakim będzie stanie czystości, technicznym lub wizualnym, podczas gdy właściciele wynajmujący swoje auta za pośrednictwem HoppyGo traktują je jak swoja ‘oczka w głowie’, więc możesz liczyć na czysty pojazd bez usterek czy szkód

Zatem sprawdź ofertę HoppyGo, zarezerwuj idealny model i jedź – taniej!

* Ceny zużycia paliwa zostały obliczone przy założeniu, że samochody posiadają silniki benzynowe ze średnim zużyciem 7l/100 km, a na pokładzie znajdują się 2 dorosłe osoby. Cena benzyny na dzień 23.03.2023: 6,68 zł.

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis