Listopadowy długi weekend | Wycieczkowy poradnik HoppyGo

Któż nie marzy czasem o wyjeździe na kilka dni, by odpocząć i zapomnieć o codziennych sprawach? Wydaje nam się, że większość z nas zatem mamy wielką przyjemność ogłosić, że nadchodzi długi weekend! Z tego też powodu w tym artykule podpowiadamy Wam, gdzie udać się na spacer w pięknej jesiennej scenerii, odbyć ostatnie w tym sezonie wycieczki rowerowe lub zwyczajnie cieszyć się wolnym czasem. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych inspiracji, które mamy nadzieję pozwolą Wam zaplanować niezapomniany czas dla siebie i bliskich.

Tatry, ale te Słowackie

Część z Was pewnie doskonale zdążyła już poznać polskie Tatry, dlatego też pomyśleliśmy, że może wartoby było tym razem dać szansę tym po stronie słowackiej. Tuż za naszą południową granicą można podziwiać widoki, które różnią się od tych które znamy i kochamy, nadal ciesząc się górskim klimatem i świeżym powietrzem. Co więcej, w okolicznych schroniskach można spróbować przysmaków, które choć przyrządzane z podobnych składników, różnią się znacznie od podhalańskiej kuchni. Więcej na temat listopadowych wypadów w Tatry Słowackie dowiecie się od samych ekspertów w tym artykule.

Hop za granicę

Jeśli lubicie nieco dalsze wycieczki, warto wówczas rozważyć odkrycie takich miejsc jak czeska Praga, austriacki Wiedeń, słowacka Bratysława czy węgierski Budapeszt. Każde z tych miast jest inne i oferuje masę atrakcji, zabytkowych budowli, niepowtarzalnych widoków i regionalną kuchnię nie do podrobienia. Na platformie HoppyGo dostępne są samochody, którymi bez przeszkód możecie przekroczyć granice Polski i dać się porwać zagranicznym wojażom. Wcześniej jednak sugerujemy sprawdzić prognozę pogody bo jak wiadomo, w listopadzie potrafi zaskakiwać 🙂

Porady na chłód

Nie ma co mówić, chłód zaczyna doskwierać no ale takie już uroki jesieni. Wszystkim ciepłolubnym czytelnikom radzimy więc nic innego jak się rozgrzać. Długi weekend stwarza świetne warunki do zaplanowania nawet kilkudniowego pobytu na termach a tych w Polsce nie brakuje. Wody wydobywane często z głębszych warstw ziemi posiadają również mnóstwo właściwości leczniczych, więc tego typu wypoczynek to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Więcej szczegółowych informacji i konkretnych lokalizacji znajdziecie w naszym artykule -> tutaj.

Sudety i Ziemia Kłodzka

Na całym obszarze Ziemi Kłodzkiej występuje wyjątkowo zróżnicowana rzeźba terenu, co tworzy różnego rodzaju opcje wypoczynku. Zarówno spacerowicze, odkrywcy jak i fani aktywnego spędzania czasu znajdą idealne miejsce dla siebie. Jednymi z najpopularniejszych miejsc wartych zobaczenia w tym regionie Dolnego Śląska są:

  • Góry Stołowe
  • Jaskinia Niedźwiedzia
  • Polanica Zdrój 
  • Góry Sowie 
  • Twierdza Kłodzko

Odkryj na nowo piękno polskich miast

Zabudowa miejska ma to do siebie, że prezentuje swoje uroki na różne sposoby inaczej w zależności od pory roku i pogody. Dlatego też pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem na spędzenie listopadowego długiego weekendu będzie odwiedzenie najpiękniejszych miast w naszym kraju. Poniżej znajdziecie odnośniki do artykułów, w których przedstawiamy Wam ciekawe miejsca i zakątki takich miast jak:

Na zakończenie przypominamy, że na platformie HoppyGo czekają na Was coraz to nowe samochody, którymi wygodnie i bezpiecznie dotrzecie do celu niezależnie od obranego kierunku. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam udanego i bezpiecznego długiego weekendu no i oczywiście słonecznej pogody. Szerokości!  

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis