Kam vyrazit s dětmi, když je venku sychravo

Zabavit děti dá občas pěkně zabrat – o to víc, když vám počasí nepřeje. Ať už vaše ratolesti rády tvoří, experimentují, objevují, nebo řádí ve vodě, poradíme vám, kde je zaměstnat na celý den. Vyrazte společně na výlet, klidně i v dešti!

1. iQPLANETÁRIUM ► Liberec

Vydejte se na fascinující cestu vesmírem, v Planetáriu Liberec vám přiblíží krásy a záhady kosmu. Dozvíte se, jak vesmír vznikl, a nahlídnete do jeho extrémních vlivů na lidský organismus. Víte, jaké technologie astronautům umožňují přežít ve volném kosmickém prostoru? Ne? Čas vyrazit do Liberce!

Vstupné:

Dítě 90 Kč

Dospělí 120 Kč

Zdroj: ceskykutil.cz

2. ZRCADLOVÝ LABYRINT ► Český Krumlov

Nebojte se zabloudit v největším zrcadlovém labyrintu v Evropě. Odrazy 90 zrcadel vytváří nekonečné chodby a záhadné optické klamy, které vás pohltí. Nechybí ani síň smíchu, kde si díky deformujícím zrcadlům užijete s dětmi spoustu legrace. Skoro jako v pohádce Dlouhý, široký a… pokroucený? 

Vstupné:

Dítě 60 Kč

Dospělí 90 Kč

Zdroj: zrcadlovylabyrint.cz

3. LEZECKÁ STĚNA ► Ústí nad Labem

Lezení je zábava pro celou rodinu! Nikdy jste to nezkusili? Vůbec nevadí v HUDY lezeckém centru najdete i cesty pro úplné začátečníky. Veškeré lezecké vybavení si navíc na místě můžete půjčit a s prvními krůčky vám poradí instruktoři. Seberte odvahu a zažijte se svými dětmi dobrodružství několik metrů nad zemí.

Vstupné:

Dítě 80 Kč

Dospělí 160 Kč

Zdroj: photonesvatba.com

4. SVĚT TECHNIKY ► Ostrava

Dolní Vítkovice ožívají. Důkazem je i rozsáhlý Svět techniky, kde se vaše děti proletí strojem času do pravěku k mamutům, pochopí, jak vzniká duha, a co je ve skutečnosti bouřka.  Pro ty nejzvídavější je připravena expozice o vývoji vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště. A vy se určitě nudit také nebudete.

Vstupné

Dítě 240 Kč

Dospělí 320 Kč

5. MUZEUM VOSKOVÝCH FIGURÍN ► Český Krumlov

Přeneste se do středověkého Krumlova, kde v tajemných sklepeních nahlédnete do alchymistické dílny, staré krčmy, nebo se ocitnete na tržišti z 15. Století.  Poznáte také nejzajímavější obyvatele regionu jižní Čechy – Karla IV. nebo Františka Josefa I. Historie bude konečně zábava!

Vstupné:

Dítě 120 Kč

Dospělí 170 Kč

6. AQUALAND MORAVIA ► Pasohlávky

Snad každé dítě miluje skluzavky, v Aqualandu Moravia jich najdete požehnaně od mírných přes prudké až po ty extrémní. Vybrat si můžete také z různých bazénů, spokojení budou plavci i ti, co raději relaxují v bublinkách. Maminky ocení především wellness. Ve vodním království v Pasohlávkách se děti vyřádí a vy si odpočinete.

Vstupné:

Dítě 449 Kč

Dospělí 699 Kč

Zdroj: regiony.impuls.cz

7. TECHNICKÉ MUZEUM TATRA ► Kopřivnice

Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby Tatra Kopřivnice okouzlí vaše technicky založené ratolesti či tatínky. Výstava je doplněna o designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Nenechte si ujít nejucelenější sbírku věnovanou kopřivnické vozovce.

Vstupné:

Dítě 90 Kč

Dospělí 130 Kč

Zdroj: hiveminer.com

8. OBJEVÁRIUM ► České Budějovice

Seznamte se zábavnou formou s vynálezy a uměním Leonarda da Vinciho. Vaše děti si mohou na interaktivní výstavě hrát ve velkém modelu Leonardova vojenského tanku, zatočit si Vitruviánským mužem nebo se zúčastnit Poslední večeře. Nejen vaše dítka, ale i vy se určitě dozvíte nové zajímavosti o tomto renesančním géniovi.

Vstupné:

Děti i dospělí 80 Kč

Zima už klepe na dveře, ale to neznamená, že musíte s dětmi zůstávat doma. Užijte si výlety, při kterých nezmoknete, a bavit budou vás i vaše ratolesti. Pronikněte do tajů vesmíru v Liberci, překonejte strach z výšky v Ústí nad Labem nebo v Ostravě zjistěte, jak vzniká duha. Tak kam to bude?

Zdroj: objevarium.cz