Jak przedłużyć wynajem w HoppyGo?

Wypożyczyłeś samochód przez HoppyGo, zbliża się czas zwrotu a Ty chcesz przedłużyć wynajem? Już nie musisz już dzwonić na infolinię! Od teraz możesz wydłużyć swój czas z samochodem bezpośrednio w aplikacji. Jak sobie z tym poradzić z punktu widzenia kierowcy i jak zaakceptować prośbę o przedłużenie z punktu widzenia właściciela? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej. 

Jestem kierowcą i chcę przedłużyć wynajem

Rezerwacje, które rozpoczynają się za 24 godziny lub będące w trakcie realizacji znajdziesz na stronie głównej aplikacji, zaś potwierdzone wynajmy rozpoczynające się za więcej niż jeden dzień można znaleźć w zakładce „ Przejazdy” . W każdej z opcji po kliknięciu w przycisk “Szczegóły” przejdziesz do szczegółów rezerwacji, gdzie możesz zmienić termin rezerwacji.

Wybierz termin do jakiego chcesz przedłużyć wynajem

W kalendarzu wybierz datę i godzinę, do której chcesz przedłużyć wynajem, biorąc pod uwagę widoczną dostępność pojazdu. W lewej dolnej części pojawi się cena jaką zapłacisz za przedłużenie wraz z ubezpieczeniem.

Wyślij prośbę o przedłużenie i zostaw właścicielowi krótką wiadomość a następnie poczekaj na potwierdzenie. Właściciel ma na nie maksymalnie 24 godziny. Po wysłaniu zapytania o przedłużenie wynajmu możesz w każdej do niego wrócić lub przejrzeć informacje o wynajmie.

Wskazówka dla kierowców: Wynajem już prawie dobiega końca? Przed wysłaniem prośby zalecamy jak najszybszy kontakt telefoniczny z właścicielem, w celu sprawdzenia, czy wyrazi zgodę na przedłużenie.

A co z ceną za przedłużenie wynajmu?

Tak przy rezerwacji, jak przy przedłużeniu na cenę składa się kwota za wynajem i ubezpieczenie.

Twój wynajem został objęty zniżką wynikającą z jego długości? O taki sam procent zostanie obniżona cena przedłużonych dni, niezależnie od ich ilości. Jeśli natomiast udało Ci się skorzystać z jednorazowej zniżki na wynajem, kwota ta nie obejmuje dodatkowych dni wynikających z przedłużenia.

Co w przypadku, gdy chcę anulować prośbę o przedłużenie?

Jeśli właściciel nie zaakceptował jeszcze prośby o przedłużenie, możesz ją anulować w dowolnym momencie.

Moja prośba o przedłużenie została zatwierdzona

Właściciel zaakceptował prośbę o przedłużenie? Świetnie. W tym momencie zmienią się szczegóły wynajmu. Kwota należna za przedłużenie zostanie pobrana z Twojej karty a ty możesz cieszyć się dalszym użytkowaniem samochodu.

Wskazówka dla kierowców: Upewnij się, że masz wystarczającą ilość środków na koncie. Jeśli płatność za przedłużenie nie zostanie dokonana, prośba zostanie automatycznie anulowana i będzie obowiązywała pierwotna data zwrotu.

Właściciel odrzucił moją prośbę o przedłużenie

Jeśli właściciel odmówi przedłużenia lub upłynie czas na odpowiedź, Twoja prośba zostanie automatycznie anulowana, a pojazd musi zostać zwrócony w pierwotnym terminie rezerwacji!

Uwaga! Przedłużenie należy zawsze potwierdzić w aplikacji. Nie wystarczy ustna ugoda między kierowcą a właścicielem.

Jestem właścicielem i otrzymałem prośbę o przedłużenie wynajmu

Podobnie jak w przypadku rezerwacji, otrzymasz powiadomienie z prośbą o przedłużenie wynajmu. Jeśli masz wyłączone powiadomienia, wyślemy Ci również SMS-a dla pewności.

Wskazówka dla właścicieli: Zalecamy włączenie powiadomień, które ułatwiają zarządzanie i planowanie wynajmów.

Gdzie w aplikacji znajdę prośbę o przedłużenie wynajmu?

W aplikacji znajdują się trzy miejsca , w których można znaleźć prośbę od kierowcy o przedłużenie wynajmu:

  • Na głównej stronie nadchodzących wydarzeń kliknij „Szczegóły wynajmu”
  • W sekcji Auto w zakładce „Wnioski przychodzące”
  • Na  czacie z kierowcą, gdzie również zobaczysz jego wiadomość dotyczącą przedłużenia

Niezależnie od wybranej ścieżki, zawsze pojawi się okno z prośbą o zaakceptowanie lub odrzucenie.

Uwaga! Jeśli masz aktywną opcję szybkiej rezerwacji pamiętaj, prośba o przedłużenie nie jest potwierdzona automatycznie.

Jaki będzie dodatkowy dochód za przedłużenie wynajmu?

Kwotę jaką otrzymasz będąc właścicielem zobaczysz bezpośrednio w szczegółach prośby o przedłużenie lub na czacie. Na tę kwotę składa się tylko cena za wynajem na czas przedłużenia. 

Wskazówka dla właścicieli: Chcesz poznać całkowity dochód? W szczegółach wynajmu przewiń w dół do bieżącego przychodu z trwającego wynajmu.

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.