Jak obliczana jest długość wynajmu w HoppyGo

Często pytacie nas, jak wyliczana i ustalana jest stawka za wynajem auta. Chcemy jak najbardziej ułatwić Wam korzystanie z naszej platformy, więc wspólnie przyjrzyjmy się wszystkim czynnikom, które wpływają na cenę wypożyczenia!

Kalkulacja ceny wynajmu w HoppyGo

Jeśli wynajmujesz samochód tylko na 24 godziny, koszt wynajmu będzie traktowany jako jeden dzień wynajmu, niezależnie od liczby dni kalendarzowych. Na przykład możesz wypożyczyć pojazd jednego dnia o godzinie 11:00 rano i zwrócić go do godziny 11:00 następnego dnia. Nawet jeśli masz samochód na noc, wynajem będzie liczony jako jeden dzień. Jednak w przypadku dłuższych wynajmów obowiązują ceny za dzień kalendarzowy.

Najważniejszą kwestią naliczania czasu wynajmu w HoppyGo jest fakt, że bierzemy pod uwagę wcześniej wspomniane dni kalendarzowe. Wiąże się to z tym, że po upływie pierwszej doby wypożyczenia, system rozpoczyna rozliczenie w dniach. Plusem takiego rozwiązania jest to, że można cieszyć się autem dłużej za tą samą cenę.     

Fajnie, że nie musisz się martwić o zwrot samochodu później. Na przykład, jeśli zdecydujesz, że chciałbyś zwrócić samochód krótko po południu, ale nie będziesz mógł tego zrobić, możesz umówić się z właścicielem na późniejszą godzinę tego dnia, a cena wynajmu nie ulegnie zmianie. W takim przypadku skontaktuj się również z nami i poinformuj nasz zespół obsługi klienta o zmianach.

Jak mogę zaoszczędzić na dłuższym wynajmie?

Pamiętaj! Im dłużej tym taniej! Cena wynajmu jest uzależniona od jego długości, a od 3 dni w górę możesz liczyć na atrakcyjne zniżki, ustalane przez naszych właścicieli.

Przedłużenie najmu

Masz możliwość przedłużenia wynajmu, pod warunkiem uzyskania zgody od właściciela auta. W takim przypadku skontaktuj się z nami mailowo pod adresem kontakt@hoppygo.com bądź telefonicznie pod numerem +48 784 360 001. Nasz zespół obsługi klienta poinformuje Cię o dokładnej opłacie za przedłużenie rezerwacji. Jeżeli uzyskasz zniżkę ze względu na długość wynajmu – zostanie ona wzięta pod uwagę w końcowym rozliczeniu.

Nadmierny przebieg lub zbyt niski poziom paliwa w zbiorniku

Są to dwa ostatnie elementy, które mogą zmienić ostateczną cenę wynajmu samochodu. Jeśli podczas wynajmu przejedziesz więcej kilometrów niż  ustalono w limicie (200 km/dzień lub 100km/dzień w przypadku wynajmów powyżej 30 dni) , zostanie doliczona opłata za nadprzebieg zgodnie z cennikiem właściciela. Finalna kwota zostanie odliczona od wpłaconej kaucji. Sam limit liczony jest od długości wynajmu – 200 km/dzień. Na przykład, jeśli wynajmujesz pojazd na 5 dni, całkowity limit wynosi 1000 kilometrów. Jedynym wyjątkiem jest wynajem na okres dłuższy niż 30 dni, kiedy to dzienny limit zostaje zmniejszony do 100 km/dzień.

Podobna sytuacja ma miejsce, gdy zwrócisz pojazd z mniejszą ilością paliwa w zbiorniku niż otrzymałeś. W tym przypadku można porozumieć się z właścicielem i dopłacić różnicę w gotówce. Jeśli pozostawisz to naszej aplikacji, wówczas system przeliczy cenę na podstawie średniej ceny rynkowej paliwa.

Wiesz już jak kalkulujemy godziny wynajmu, więc nie zwlekaj i sprawdź jakie modele różnych marek i kategorii czekają na ciebie w naszym wirtualnym garażu poniżej. 

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis