Inspiracje First Minute – Dzień Dziecka 2022

Zdajemy sobie sprawę, że najbliższym świętem w kalendarzu jest Dzień Matki. Jednak następny w kolejce jest Dzień Dziecka, a wszyscy wiemy doskonale, że to właśnie rodzice planowanie tego szczególnego wydarzenia rozpoczynają znacznie szybciej. Stąd też wychodząc Wam, zapracowanym rodzicom naprzeciw, przygotowaliśmy garść świeżutkich inspiracji. W tym artykule dowiecie się gdzie zabrać swoją pociechę z okazji Dnia Dziecka, by to wydarzenie na długo pozostało w pamięci całej rodziny. 

 

Nie zapomnieliśmy także o tych, którzy z jakiegoś powodu tego dnia nie będą mogli opuścić domu. Wiadomo, nikt nie lubi gdy jego plany krzyżują się, więc szczególnie gdy w grę wchodzi uśmiech bąbelka, warto zaopatrzyć się w plan awaryjny, a taki również znajdziecie poniżej… nie ma za co 😉

Więc dokąd się wybrać? 

Jak Polska długa i szeroka, tak opcji wyjazdowych dla tych młodszych oraz tych nieco starszych, jest sporo. Zacznijmy więc od klasyczków, bo chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć czym jest Energylandia czy Suntago. Gdyby jednak znaleźli się tacy, których istnienie tych miejscówek ominęło, spieszymy z wyjaśnieniami.
 

Suntago położone w mazowieckiej Wręczy to największy zadaszony park wodny w Polsce i Europie, podzielony na 3 strefy tematyczne: Jamango Wodna Dżungla – W tej strefie oprócz 300 palm i 4000 leżaków,  znajdują się 32 zjeżdżalnie na 6 kondygnacjach, o łącznej długości ponad 3,2 kilometrów, basen z falami, dzikie rzeki, symulator Surf-Air oraz wewnętrzny i zewnętrzny wodny plac zabaw. RelaxStrefa przeznaczona jest głównie do odpoczynku. Posadzono tu 400 palm głównie z Florydy, Kostaryki i Malezji. Znajdziecie tu basen termalny o powierzchni 840 m² oraz ogród o powierzchni 20 000 m². Ostatnią strefą jest Saunaria – Strefa saun o powierzchni 2500 m², gdzie znajduje się dodatkowo 12 tematycznych atrakcji.

Energylandia miesząca się w małopolskim Zatorze, jest największym w Polsce parkiem rozrywki, który podzielony jest na sześć stref tematycznych, gdzie znajduje się łącznie ok. 106 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym kolejki górskie, liczne karuzele i kolejki ekstremalne, a także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz sceny, na których prezentowane są krótkie widowiska. Od 2016 w skład parku wchodzi park wodny Energylandia Water Park.

Oba wyżej wymienione miejsca są zdecydowanie “pewniakami” i jesteśmy przekonani, że praktycznie każde dziecko po dniu spędzonym w jednym z nich, będzie zasypiać zmęczone lecz z uśmiechem na ustach.

Do grona ciekawych, dużych atrakcji, w zeszłym roku dołączyła także Mandoria – Miasto przygód, mieszczące się blisko Łodzi. Jest to park rozrywki o tematyce renesansowych miast handlowych Europy. Co ważne, Mandoria jest obiektem zadaszonym, więc pogoda panująca za oknem w tym przypadku nie pokrzyżuje Wam planów.

Ostateczna decyzja powinna być uzależniona zwyczajnie od tego co wasza pociecha lubi najbardziej, jednak wspominamy tylko, że w każdym z tych miejsc, przednia zabawa nie ominie także dorosłych. 😉

Sprawdź co dzieje się w Twojej okolicy!

W końcu kto powiedział, że trzeba pokonywać długie kilometry, żeby spędzić trochę niezapomnianego czasu z dzieckiem? Zrób przegląd okolicznych atrakcji, lub zaplanuj coś w 100% swojego – daj się ponieść kreatywności i zastanów się co bardziej ucieszy Twoje dziecko. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych inspiracji. 

 

 • Gokarty
 • Kręgielnia 
 • Park Trampolin 
 • Kajaki 
 • Kino 
 • Tematyczna wycieczka rowerowa lub spacer
 • Gra uliczna

Ostatnia deska ratunku – pomysły dla tych co nie mogą wyjść z domu

Jak już wcześniej wspominaliśmy, nie zapomnieliśmy także o dzieciakach, które nie mogą tego dnia wyjść z domu. Na szczęście we własnych czterech ścianach jesteśmy w stanie zorganizować masę różnego rodzaju atrakcji, które na pewno pozwolą zapomnieć o problematycznej sytuacji. Oto kilka z nich:

 

 • Przegląd planszówek
 • Eventy online organizowane specjalnie na tę okazję
 • Wspólne gotowanie lub pieczenie
 • Założenie “doniczkowego ogródka”
 • Wszelkiego rodzaju zabawy typu “Zrób to sam”
 • Budowanie fortyfikacji z poduszek

Na koniec chcemy dodać jedynie, że niezależnie od tego w jaki sposób zaplanujesz Dzień Dziecka 2022, w aplikacji HoppyGo, znajdziesz samochody idealne na rodzinne wypady – bliżej i dalej. Zawsze wygodnie szybko i bezpiecznie. Sprawdź jakie przestronne auta czekają w naszym wirtualnym garażu.

Pssst… W kwestii zbliżającego się Dnia Matki, spokojnie, również możecie liczyć na nasze podpowiedzi. Już w najbliższych dniach, także na naszym blogu dowiecie się jak tego roku zaskoczyć najwspanialsze kobiety na świecie – Wasze mamy ❤️