horko

HoppyGo tip: Kam se uklidit do chládku

Je vám horko na padnutí a dovolená v nedohlednu? Jakmile za vámi v pátek zapadnou dveře kanceláře či dílny, stojí za to vyrazit zchladit se k vodě.  My ale známe i jiné způsoby jak se postavit horkému počasí. Krom tipů kde se nejlépe vykoupete do hodinky jízdy z Prahy, pro vás máme i několik neotřelých rad a míst, kde a jak se ukrýt před vlnou veder. Pokud nejste fanouškem počasí nad 20 stupňů a nemáte na letenku za polární kruh, mrkněte na naše tipy na místa, kde zaručeně smočíte přehřátou hlavu nebo se alespoň zchladíte na přijatelnou teplotu.


Vybrat auto k vodě

Bývalý hněduhelný lom Milada je takové malé české moře. Zdroj: https://commons.wikimedia.org

Nejkrásnější místa na koupání v přírodě?

Rybník Křenek, Proboštská jezera, Konětopy či Lhota patří už k proflákutým koupacím místům. Víkendové frontičky aut na několik kilometrů a plná parkoviště nejsou úplně přátelská, ale z Prahy je to kousek. Zkusit můžete i méně známý lom Baraba u Cítova na Mělnicku či Píšťanské jezero schované ve stínu polabských vinic. Máte -li více času, zkuste jezero Milada (bývalý hnědouhelný lom) u Ústí nad Labem, který je od dálnice D8 co by kamenem dohodil a zbytek došel.

Antropogenní jezero Lhota vzniklo na místě bývalé pískovny. Zdroj: https://commons.wikimedia.org.

Schovejte se do chladu jeskyní nebo podzemních továren

Český a Moravský Kras nabízí nespočet jeskyní, které slibují i v tropických dnech příjemnou teplotu kolem 7 stupňů. Zkuste Koněpruské, Bozkovské nebo Chýnovské jeskyně. Na Moravě naopak vyzkoušejte jízdu na lodičkách v Punkevní jeskyni nebo Javoříčské, Kateřinské jeskyně či Balcarku. Pokud jste v dětství milovali Lovce mamutů, budete nadšeni. 


Vybrat auto k vodě

Punkevní jeskyně nabízí svezení na lodičkách v chladném prostředí. Zdroj: https://commons.wikimedia.org

Podzemní továrny a důlní díla

Pokud se nebojíte stísněných tmavých prostor a druhá světová válka je váš šálek kávy, zkuste navštívit podzemní továrnu Rabštejn v Jánské na severu Čech. Dalším chladným místem, kde na vás doslova poteče historie, jsou zpřístupněná důlní díla a štoly. Co takhle Štola Johannes v Krušných horách? V podzemních sedmi stupních strávíte okolo dvou hodin a ještě se dozvíte o historii dobývání rud na obou stranách česko-saské hranice. Aktuální novinkou je zapsání Hornického regionu Krušnohoří/Erzgebirge  na seznam světového dědictví UNESCO


Vybrat auto k vodě

Zkuste Českou Sibiř

Oblast najdete na jih od Prahy směrem na Tábor. Zimní období je zde tužší a tvrdší oproti zbytku republiky a pokud jste nadšení lyžaři, možná znáte areál na Monínci. V létě na vás čekají nejen voňavé lesy plné hub a borůvek, ale také  rybníky, kde se zaručeně zchladíte. Zkuste třeba jednu z vodních ploch mezi obcemi Nehonín a Jistebnice s poetickými názvy jako Třtinovatý rybník, Chadímek či Velká Kaplice.  

Pokud si nevíte rady s výpůjčkou vozu na výlet, napište nám e-mail nebo nám zavolejte na zákaznickou linku na čísle +420 220 311 769 a my vám s volbou vhodného vozidla poradíme.

Sdílejte tento článek

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby vám neunikly žádne novinky, zanechte nám prosím svůj email. My na oplátku slibujeme, že vám nebudeme spamovat schránku. :-) 

HoppyGo s.r.o. se sídlem Řehořova 4, 130 00 PRAHA 3
IČ 066 28 664
COPYRIGHT 2018 ©HoppyGo s.r.o