Historie właścicieli aut – Jakub P.

Użytkownicy HoppyGo, którzy tworzą platformę to zarówno wypożyczający jak i właściciele oferujący obecnie już ponad 2500 samochodów. Postanowiliśmy przedstawić Wam historie kilku z nich. Omówimy z nimi doświadczenia, powody, które skłoniły ich do dodania swoich samochodów na platformę i współdzielenia z innymi użytkownikami.

 

Według Jakuba, samochód – “…jest to przedmiot, który ma nam w życiu pomagać, a nie je utrudniać.” I my w 100% się z tym zgadzamy. Z rozmowy poniżej dowiesz się co daje poczucie pewności, właścicielowi auta udostępnianego na HoppyGo, a także dlaczego współdzielenie ma sens. 

Wywiad z Jakubem

1. Jak trafiłeś na platformę HoppyGo i co skłoniło Cię do wynajmowania własnego auta użytkownikom naszej społeczności?

Hoppy Go polecił mi znajomy – w końcu pomysł zacny to i trzeba się nim dzielić. Bardzo często nie ma mnie w domu w związku z wyjazdami służbowymi, a samochód stoi i czeka, aż ktoś się nim przejedzie, więc dopisałem się do listy wynajmujących

2. Jak oceniasz nasz pomysł na współdzielenie aut? Czy to, że wszystko realizowane jest za pomocą aplikacji i bez papierowych umów – ułatwia sprawę?

Idea jest znakomita – po co mieć na własność auto, zwłaszcza jeśli korzystasz z niego tylko od czasu do czasu? Lepiej skorzystać z HoppyGo i móc cieszyć się możliwością wynajmu auta w przystępnej cenie praktycznie w każdym mieście w Polsce. Im mniej papierologii – tym lepiej!

3. Czy początkowo miałeś jakieś obawy związane z wynajmem auta? Czy jesteś emocjonalnie związany ze swoim samochodem?

Do różnych rzeczy przywiązujemy się mniej lub bardziej. Tak samo jest w przypadku samochodu, choć ja zawsze podchodziłem do auta bardzo pragmatycznie – jest to przedmiot, który ma nam w życiu pomagać, a nie je utrudniać. Tu bardzo pomaga architektura aplikacji HoppyGo, która łączy właścicieli samochodów z dokładnie zweryfikowanymi wynajmującymi. Dzięki temu nie ma się obawy przed wypożyczeniem własnego auta komuś nieznajomemu. 

4. Jak oceniasz sam proces wynajmu? Czy obsługa od momentu przyjścia zapytania od użytkownika, a po proces oceny wypożyczającego po wynajmie była przystępna?

Proces wynajmu jest bajecznie prosty, a jednocześnie skonstruowany w ten sposób, że chroni zarówno właściciela auta, jak i wynajmującego. Zdecydowanie pomaga w tym system wzajemnej autoryzacji zdjęć i danych wprowadzanych podczas rozpoczęcia wynajmu – nie ma miejsca na pomyłki i niedomówienia. 

5. Czy masz jakąś radę dotyczącą obliczania ceny wynajmu swojego auta? Co uwzględnić w cenie wynajmu by się opłacił?

HoppyGo na początku sugeruje w aplikacji cenę za dzień wynajmu auta, jednak to właściciel decyduje o ostatecznej wysokości tej kwoty. Tu z pewnością warto wziąć pod uwagę kwestię wielkości auta, liczby pasażerów, których możesz pomieścić, czy standardu wyposażenia – dzięki temu stawka najmu będzie bardziej odzwierciedlała rzeczywistą wartość i walory użytkowe danego samochodu.

6. Czy możesz wymienić przykładowe koszty związane z wynajmem własnego auta przez HoppyGo?

Do kosztów należy wliczyć przygotowanie auta do wynajmu – sprzątanie, odkurzanie, myjnię. Należy również wliczyć czas potrzebny na przygotowanie oferty oraz kontakt z potencjalnym wynajmującym oraz dowiezienie auta pod ustalony adres. 

7. Wszystkie wynajmy za pomocą platformy HoppyGo są ubezpieczone dedykowanym AC. Jednak niektórzy właściciele mogą nadal zastanawiać się, czy powierzenie komuś samochodu jest bezpieczne. Czy masz jakieś doświadczenia albo rady?

Obawy na początku są zupełnie zrozumiałe, ale proces wynajmu własnego auta przez Hoppy Go jest prosty, przejrzysty i skutecznie rozwiewa wszelkie wątpliwości.  Każdy wynajmujący jest dokładnie sprawdzany, a następnie weryfikowany przez platformę HoppyGo. Wynajmy są zapisywane i w każdym momencie mamy możliwość kontaktu z wypożyczającym – znacząco ogranicza to ewentualne sytuacje problematyczne.

8. Co poradziłbyś osobie, która zastanawia się nad udostępnieniem auta w HoppyGo?

Niech pomyśli, że może pomóc komuś, komu potrzebne jest auto, a nie ma wystarczających środków by je zakupić. Ponadto Hoppy Go jest znakomitym przykładem car-sharingu, dzięki czemu ogranicza się negatywny wpływ na środowisko naturalne.

9. Czy coś związanego z wynajmem przez HoppyGo szczególnie zapadło Ci w pamięć? Może zdarzyła się jakaś zabawna sytuacja?

Na razie wszystkie wynajmy przebiegły bez problemu i nie były przykładem stresujących doświadczeń.

10. Co sądzisz o dość znanym powiedzeniu, że “żony, szczoteczki do zębów i samochodu się nie pożycza”? 😉

Jest to typowy anachronizm – auto ma nam pomagać i służyć, lecz jeśli generuje zbyt duże koszty – staje się problemem. Problem ten można rozwiązać jeśli z auta korzysta kilka osób, dokładnie wtedy, kiedy go potrzebują.

Jeśli myślisz o zarejestrowaniu własnego samochodu na HoppyGo, możesz przeczytać nasz artykuł na temat całego procesu.