Zimowe szaleństwo na stoku – najlepsze kierunki w Polsce

Nadchodzi zima, a z nią jak co roku, możliwość oddawania się swoim ulubionym sportom zimowym. Jednym z najpopularniejszych jest niezaprzeczalnie narciarstwo. Szczególnie widać to po ilości turystów, którzy w tym okresie wybierają się w rejony górskie czy to na południu czy południowym-zachodzie naszego kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu oferta stoków i kompleksów narciarskich jest ogromna. Żeby więc trochę ułatwić Ci wybór narciarskiej destynacji tej zimy, poniżej prezentujemy najlepsze polskie stoki.

Czarna Góra – Sienna

Czarna Góra Resort to blisko 60 ha białego szaleństwa! Ośrodek posiada w sumie 20 tras i polan narciarskich, z czego 6 tras o długości ponad 1000 metrów. Położony w Masywie Śnieżnika, jest najnowocześniejszym kompleksem wyciągów i tras zjazdowych, wybudowanym w Polsce według najlepszych alpejskich standardów. Trasy zjazdowe obejmują północno-wschodnie stoki Czarnej Góry (1 205 m.n.p.m.) i Żmijowca (1 153 m.n.p.m.) i zostały podzielone na strefy względem doświadczenia narciarzy. Dzięki temu, każdy profesjonalista i amator zimowych sportów, może śmiało odwiedzić ten kompleks, z pewnością że znajdzie trasy dla siebie. Dodatkowo szkoła narciarska znajdująca się tuż obok, zatrudnia ok. 100 instruktorów, a do dyspozycji są 4 polany szkoleniowe z 4 wyciągami taśmowymi. Oddzielone są  całkowicie od reszty stoków, a co za tym idzie, przyjazne dzieciom i początkującym narciarzom. Planowane otwarcie kompleksu na ziemi Kłodzkiej, przypada na 17 grudnia, a dzięki oświetleniu części tras, na stokach będzie można szaleć nawet do godziny 21:00. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Ski Arena Szrenica – Szklarska Poręba

Ski Arena Szrenica oferuje 12 km tras z systemem dośnieżania pokrywającym 100% obszaru przeznaczonego do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Wszystkie 6 tras  w Ski Arenie Szrenica znajduje się na stokach Szrenicy (1363 m npm), w pobliżu czesko-polskiej granicy państwowej. Głównym obiektem transportowym w ośrodku jest 6-osobowa kanapa wyciągowa. Obsługuje czerwono-niebieską trasę Lolobrygida o długości 3940 m oraz czerwono-niebieskie stoki narciarskie Śnieżynka i Puchatek o długości 3550 m. Na pozostałe trasy możemy wjechać dzięki dwuosobowym wyciągom krzesełkowym. Ski Arena Szrenica, w dużej mierze nastawiona jest na doświadczonych narciarzy. Ponad 50% tras jest oznaczona kolorem czerwonym, a  większą atrakcją dla fanów adrenaliny jest czarna trasa o nachyleniu aż 26%. Na szczęście obiekt oferuje również trasy niebieskie, które z pewnością sprawią dużo przyjemności mniej doświadczonym narciarzom, a tegoroczne otwarcie zaplanowano już na 3 grudnia. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Szczyrk Mountain Resort

Ten jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce, oferuje swoim odwiedzającym blisko 25 km tras zjazdowych. Obecnie po pierwszym etapie modernizacji od sezonu 2017 dysponuje nową 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi kolejami kanapowymi, a od sezonu 2018 uruchomiona została kolejna 6-osobowa kanapa na Zbójnicką Kopę.  Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km tras zjazdowych. Szczyrk Mountain Resort w dużej mierze zajmują trasy niebieskie jednak nie zabrakło również odcinków ekstremalnych jak np. “Bieńkula” czy”Golgota” posiadających homologację FIS. Dla najmłodszych powstała Akademia Narciarska Misia Maksa, gdzie pociechy mogą uczestniczyć w 5-dniowych lub weekendowych kursach narciarskich, pod okiem najlepszych instruktorów. Tu również rozpoczęcie sezonu zaplanowano na 17 grudnia, a więcej szczegółów oraz cennik znajdziesz tutaj.

Kotelnica – Białka Tatrzańska

Jeden z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Polsce, współtworzony jest przez dwa ośrodki – Kotelnica i Bania. Dzięki współpracy, narciarze mają do dyspozycji 14 km tras zjazdowych, z tego aż 73 proc. to trasy łatwe – niebieskie i zielone, a łączna przepustowość obiektów to aż 20.000 osób na godzinę. Dodatkowo, od sezonu 2017/18 ośrodek na Kotelnica Białczańska jest połączony nowym wyciągiem z sąsiednią stacją Białka Tatrzańska – Kaniówka. Bardziej doświadczeni narciarze znajdą ciekawe trasy na Kotlenicy Białczańskiej (957 m) i Jankulakowskim Wierchu (904 m), natomiast początkujący i rodziny z dziećmi mogą udać się na łagodniejsze stoki Bani, które w sezonie są oświetlone, nagłośnione i starannie przygotowane przez maszyny śnieżne. Planowane otwarcie obiektu ma odbyć się już 4 grudnia, a na miejscu znajdziemy także wypożyczalnie, szkółkę narciarską i szeroki zakres usług gastronomicznych. Obok znajdują się również doskonale znane, Termy Bania. Dokładne informacje znajdziesz tutaj.

Kasprowy Wierch – Zakopane

Ten najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce, jest wręcz kultowy wśród narciarzy i niejednokrotnie nazywany ‘Narciarską górą’. Usytuowanie Kasprowego Wierchu niemal w środku pasma tatrzańskiego stwarza znakomite możliwości do podziwiania Tatr, jak i uprawiania sportów zimowych. Możemy zjeżdżać dwoma pięknymi, szerokimi trasami – Gąsienicową i Goryczkową. Obydwie, są trasami o czarnym stopniu trudności, szczególnie w ich początkowej, górnej części występuje stosunkowo duże nachylenie stoku. Stacja jest przeznaczona głównie dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Ci mają do dyspozycji zarówno nowoczesną czteroosobową kolej krzesełkową jak i ‘Retro’ wyciąg z poprzedniej epoki. Ośrodek narciarski leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego z tego powodu trasy nie są oświetlone i nie mogą być sztucznie naśnieżane. Obie trasy umożliwiają także zjazd na nartach do Kuźnic. Szlak narciarski przez Halę Gąsienicową liczy aż 8 km, nartostrada przez Goryczkową niemal 5 km. W górnej stacji ośrodka mamy możliwość wypożyczenia niezbędnego sprzętu, a także skorzystania z usług szkółki i restauracji. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

W HoppyGo czekają na Ciebie setki samochodów idealnych na wyjazd na narty. Pamiętaj, że podczas wyszukiwania auta, masz możliwość skorzystania z dodatkowych filtrów jak ‘bagażnik dachowy’ czy ‘łańcuchy śniegowe’, wówczas w wyniku otrzymasz jedynie samochody, których właściciele posiadają wybrane akcesoria. Zadbaliśmy także o twoją elastyczność – w razie nagłej zmiany planów, w HoppyGo masz aż 72h na bezpłatne anulowanie rezerwacji! Zaplanuj swój zimowy wyjazd już teraz i ciesz się odrobiną zimowego szaleństwa w pełni!

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis