Dowiedz się, dlaczego kończymy działalność w Polsce.

Ależ to była podróż! Jednak niestety każda podróż kiedyś dobiega końca. Sierpień to nasz ostatni miesiąc działalności na polskim rynku. Żegnamy się po ponad 2 latach pełnych podróży – małych i dużych. Wierzymy, że pozostawiamy po sobie pozytywne doświadczenia i jesteśmy przekonani że w niemałym stopniu przyczyniliśmy się do popularyzacji współdzielonej mobilności, w formule PEER-TO-PEER na polskich ulicach. My natomiast, dzięki Wam zyskaliśmy cenną wiedzę i doświadczenie. 

Wraz z dniem 21 sierpnia 2023 roku, możliwość wypożyczenia samochodu za pośrednictwem naszej platformy zostanie zablokowana. Nie będzie już także możliwości oferowania wynajmu swojego auta. Zgodnie z niedawno ogłoszoną strategią Škoda X, polegającą głównie na prowadzeniu i wdrażaniu nowych usług cyfrowych w naszych samochodach, a także ze względu na rozwój polskiego rynku współdzielenia samochodów Peer-to-Peer, skoncentrujemy nasze działania biznesowe na rynku czeskim i słowackim. Działamy tam z dużym powodzeniem i będziemy nadal rozwijać HoppyGo. Dziękujemy, że daliście szansę nowym rozwiązaniom i pokonaliście setki tysięcy kilometrów korzystając z mobilności współdzielonej. 

Co stanie się po 21 sierpnia? 

Funkcjonalność platformy zostanie wyłączona, natomiast Twoje dane zostaną przetworzone zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych – RODO. Nie będziesz już otrzymywać od nas żadnych newsletterów, a my usuniemy Twoje dane z platformy mailingowej. 

Wraz z zamknięciem naszej platformy, wszystkie bonusy zgromadzone na Twoim koncie, wygasną. Zakupione vouchery zostaną zrekompensowane – odkupimy je.

Q&A

1. Dlaczego kończymy działalność?

Oczekiwania biznesowe wobec polskiego rynku PEER-TO-PEER nie zostały spełnione, dlatego zgodnie ze strategią ŠkodaX, skupiamy się raczej na innych oddziałach platformy HoppyGo, którą nadal rozwijamy i jednocześnie z powodzeniem prowadzimy w formule P2P w Czechach i na Słowacji.

2. Czy negocjowaliście sprzedaż lub wejście inwestora?

Prowadziliśmy rozmowy z różnymi podmiotami. Nie chcemy ujawniać ich konkretnych nazw. Byli to przede wszystkim inni operatorzy współdzielonej mobilności, głównie z zagranicy.

3. Czy zamykacie działalność, ponieważ ŠKODA, jako właściciel, nie ma pieniędzy?

Wyznaczono jasne terminy na rozwój usługi i ustalono do kiedy cele muszą zostać osiągnięte. W przypadku ich nieosiągnięcia planowano zamknięcie usługi.

4. Mam u was niewykorzystane bonusy / środki z poleceń, co z tym zrobić?

Wraz z zamknięciem usługi wszystkie bonusy wygasną. Zakupione vouchery zostaną zrekompensowane – odkupimy je.

5. Co stanie się z moją historią zarobków i wypożyczeń?

W związku z tym, że zgodnie z Dyrektywą DAC7 HoppyGo jest zobowiązane do raportowania zarobków właścicieli, zachowamy informacje do zgłoszenia Twoich zarobków za 2023 rok do właściwego Urzędu Skarbowego na początku przyszłego roku. 

6. Chcę usunąć swoje konto i zrezygnować teraz. Co powinienem zrobić?

Jeśli chcesz usunąć swoje konto, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

7. Co stanie się danymi użytkowników? Czy nie zamierzacie ich komuś sprzedać?

Będziemy pracować z danymi klientów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych – RODO. Informacje na temat przetwarzania danych osobowych można znaleźć na naszej stronie internetowej pod adresem https://hoppygo.com/pl/privacy-policy.

8. Czego nauczyliście się lub co dało wam zamknięcie takiej usługi? 

Zebraliśmy wiele cennych danych na temat mobilności współdzielonej (P2P) w największych polskich aglomeracjach. Ponadto stale rozwijaliśmy platformę technologiczną, na której działał serwis. Wszystko to stanowi cenne know-how.

Masz więcej pytań?

W przypadku dodatkowych pytań czy wątpliwości nasz zespół obsługi klienta jest do waszej dyspozycji również we wrześniu. Tak jak wcześniej możesz się z nami skontaktować telefonicznie, mailowo lub za pomocą czatu na Facebooku oraz Instagramie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wspólnie spędzone lata, zaufanie i historie, którymi się z nami dzieliliście. Życzymy Wam dalszych bezpiecznych podróży, niezawodnych  🚗  samochodów i zawsze zielonego światła. 🚦

 

Zespół HoppyGo Polska 🧡Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis