Dokąd zabrać dzieci, gdy na dworze plucha?

Jak głosi piosenka Kabaretu Starszych Panów – ‘w czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz’. I coś w tym jest, że zorganizowanie swoim pociechom wolnego czasu jesienią, jest utrudnione gdy za oknem coraz częściej pada deszcz, a temperatury nie skłaniają do długich spacerów. Oczywiście w domu czeka na nie mnóstwo kreatywnych zabaw i angażujących zajęć, ale co w sytuacji gdy jednak wkradnie się nuda i dziecko zaczyna marudzić? Mamy na to patent! Przygotowaliśmy kilka propozycji i inspiracji, gdzie zabrać swoje pociechy, aby w ten pochmurny czas dostarczyć im nowych i niezapomnianych wrażeń. Sprawdź gdzie spędzić czas z najmłodszymi milusińskimi nawet podczas deszczu.

Toruńskie Planetarium

Planetarium w Toruniu zostało uroczyście otwarte 17 lutego 1994 roku, a pierwszy publiczny pokaz odbył się 2 dni później, w rocznicę urodzin Kopernika. Od tamtej chwili na sali projekcyjnej zmieniło się prawie wszystko. Planetarium to nie tylko projekcje astronomiczne. Na odwiedzających czekają dwie dodatkowe atrakcje. Wystawa Geodium poświęcona jest Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Drugą atrakcją  jest Sala Mars#17. W tym miejscu możemy stać się członkami prawdziwej misji kosmicznej! Odwiedzający niczym członkowie załogi będą mieli do wykonania określone czynności, niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią. Atrakcje toruńskiego planetarium przeznaczone są dla dzieci od lat 4. Wiąże się to z treścią merytoryczną seansów i wystaw, a także warunkami na salach. Więcej szczegółów oraz bilety znajdziecie tutaj

Centrum Nauki Kopernik

Każdy rodzic i opiekun wie, że nikt nie zadaje więcej pytań, niż ciekawe świata dziecko. Centrum Nauki Kopernik to doskonałe miejsce, aby spróbować odnaleźć odpowiedzi przynajmniej na niektóre z nich. Dzieją się tu rzeczy niezwykłe, a różnorodność przygotowanych wystaw i atrakcji zaskoczy właściwie każdego. Centrum Nauki Kopernik możesz zwiedzać, jak chcesz. Nie ma strzałek – jak w muzeum, ani przewodnika. Tutaj każdy ma się poczuć jak badacz i odkrywca, a ci nie robią doświadczeń pod czyjeś dyktando. W ten sposób CNK chce zachęcić do myślenia i rozbudzić u odwiedzających ciekawość otaczającego nas świata. Wystawy podzielone na tematyczne galerie są stale udoskonalane. Tutaj zarówno maluchy, jak i trochę starsi mogą zdobywać wiedzę w nowoczesny sposób. To idealny kierunek wycieczki dla całej rodziny. Dokładne informacje na temat obiektu, a także ceny biletów, które sugerujemy rezerwować z wyprzedzeniem, znajdziesz tutaj. A gdy będziesz w stolicy, koniecznie sprawdź nasz artykuł i dowiedz się co jeszcze możesz odkryć w okolicach Warszawy.

Bajka Pana Kleksa

To miejsce zbudowane po zainspirowaniu się postacią niemal legendarnego Ambrożego Kleksa, otworzone na terenie dawnej fabryki porcelany w Katowicach przy ulicy Porcelanowej 23. Przygoda w Bajce Pana Kleksa zaczyna się w świetnie zaaranżowanym holu, nazwanym Ostatnim Rezerwatem Przyrody. To tutaj dzieci czekają aż zbierze się cała grupa, a przy tym mogą huśtać się na wiszących fotelach i wypatrywać różnych zwierząt przez lornetki. Następnie mają możliwość odkrywania kolejnych 7 stref: Kraina Szpaka Mateusza, Kuchnia Pana Kleksa, Psi Raj, Królestwo Bajdocji, Abecja, Planeta Fantazja i Złomowisko Robotów. Przewodnikami są postaci z Bajki Pana Kleksa, np. Adaś Niezgódka lub Ambroży Kleks. W poszczególnych częściach Bajki, przewodnikiem jest głos samego Piotra Fronczewskiego. Misją, jaka przyświeca Bajce Pana Kleksa, jest zainspirowanie dzieci i ich rodziców nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do wzięcia udziału w szeregu ciekawych aktywności, rozbudzających kreatywność i nieszablonowe myślenie. To jest miejsce, w którym zabawa łączy się z nauką. Godziny otwarcia i ceny biletów do obiektu znajdziesz tutaj.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

To jedna z najpopularniejszych atrakcji w Polsce! Na terenie dawnej kopalni powstało Muzeum, dzięki czemu ten niecodzienny obiekt jest dostępny dla turystów. Na całym obszarze Kopalni Złota znajdziesz fantastycznie zorganizowane atrakcje zarówno dla dzieci i dorosłych. Do głównych atrakcji zaliczamy zwiedzanie: Kopalni Złota, Średniowiecznej Osady Górniczej oraz Sztolni Ochrowa. Podziemna trasa turystyczna prowadzi przez najciekawsze zakątki kopalni pokazując m.in. podziemny wodospad oraz jedyne w swoim rodzaju Muzeum Przestróg Uwag i Apeli czyli kolekcję tabliczek głównie z przepisami BHP. O historii kopalni opowiada przewodnik, który także przytacza ciekawostki o samym złocie. Dowiecie się, kim była Gertruda, na cześć której nazwana została sztolnia, co pod ziemią robią gnomy i jak rozpoznać prawdziwe złoto. To znakomite miejsce dla całej rodziny, a dzięki podziałowi na etapy, w kopalni możemy spędzić 1,5h  lub nawet 3,5 h. Sprawdź szczegóły wycieczki tutaj.

Afrykarium Wrocław

Mimo, że pogoda za oknem niekoniecznie sprzyja spacerowaniu na świeżym powietrzu, Wrocławskie ZOO, jest wciąż warte odwiedzenia z uwagi na zadaszony obiekt, który nosi nazwę powstałą wskutek połączenia słów Afryka i Akwarium – Afrykarium. Główna myśl przewodnia Afrykarium to prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”. To tutaj będziecie mogli zobaczyć niespotykane na terenie naszego kontynentu  zwierzęta z ponad 200 różnych gatunków. To pierwsze w Polsce i jedyne na świecie oceanarium poświęcone faunie jednego kontynentu. Kompleks podzielony został na kilka krain tematycznych, związanych z poszczególnymi regionami Afryk. Ważną atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb. Spotkamy tu także hipopotamy nilowe, golce czy jedne z najmniejszych antylop świata, czyli dikdik oraz masę innych zwierząt wodnych i lądowych. Więcej informacji znajdziesz tutaj. A będąc na Dolnym Śląsku, sprawdź co jeszcze warto odkryć w okolicach Wrocławia.

Na koniec klasycznie

Można śmiało powiedzieć, że wszystkie dzieci lubią bajki. Dlatego gdy temperatura na zewnątrz nie sprzyja zabawom, warto sprawdzić repertuaru lokalnego kina. Na pewno znajdą się w nim filmy animowane i familijne, które przypadną do gustu dzieciom i będą świetną rozrywką dla całej rodziny. A jeśli Wasze pociechy należą do tych bardziej ruchliwych, zabierzcie je na basen! Ta aktywna rozrywka bardzo pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny i prawidłową postawę. Dodatkowo rozwija sportowego ducha i angażuje całą rodzinę, szczególnie gdy nie wszyscy jej członkowie potrafią pływać, wówczas stwarza niepowtarzalną okazję  do wspólnej nauki. Kolejną opcją dla aktywnych jest park trampolin, w którym odnajdą się zarówno młodsze i starsze dzieci a nawet dorośli. Często takie obiekty podzielone są na różne strefy tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Początkującym na start sugerujemy karnet godzinny, ponieważ jak się okazuje skakanie może męczyć bardziej niż się wydaje 😉

Znajdź rozrywkę w swoje okolicy lub zainspiruj się i zaplanuj dalszy wyjazd a przy tym wspólny czas dla siebie i swoich pociech. W końcu szczęśliwe dziecko to szczęśliwi rodzice. Na platformie HoppyGo czeka na ciebie już prawie 1000 samochodów, na podróże małe i duże. A gdy planujesz podróż z dzieckiem, pamiętaj by skorzystać z odpowiednich filtrów – wówczas znajdziesz samochód skrojony idealnie do Twoich potrzeb, który będzie zawierał dodatkowe udogodnienia jak np. fotelik dziecięcy. Sprawdź już teraz i nie daj się nudzie, gdy za oknem plucha.

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis