Dokąd na łyżwy? Najlepsze miejskie lodowiska

Choć na drodze bywa wysoce niebezpieczny – cieszy się sporym powodzeniem i zainteresowaniem, kiedy chodzi o zimowe aktywności sportowo-rozrywkowe. Z pewnością potwierdzą to amatorzy ślizgawek, gry w hokeja czy figurowej bądź rekreacyjnej jazdy na łyżwach. Sezon zimowy to dla wielu z nich prawdziwa gratka i wyjątkowa okazja, by trochę poszaleć, wywijając przy tym kilka potrójnych axli, czy podwójnych toe loopów 😉 Jeśli marzy Ci się dobra zabawa na lodzie, podpowiemy gdzie znajdziesz najlepsze otwarte i zadaszone lodowiska w Polsce, a także o czym warto pamiętać wybierając się na łyżwy.

Łyżwy pod chmurką

Jazda na łyżwach to znakomita alternatywa dla zimowych spacerów czy wyjścia na sanki. Każdy kto chce zaczerpnąć świeżego powietrza na pewno odnajdzie się na lodowisku w plenerze. Są one najczęściej ‘rozstawiane’ w centrach miast w okresie od grudnia do marca. W tym przypadku warto wcześniej zorientować się, czy przy lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia – jeśli nie posiadamy sprzętu na własność.  Zaletą lodowisk pod chmurką jest dostępność, obiekty te bowiem w dużej mierze są darmowe i otwarte dla wszystkich. Pamiętajcie żeby ciepło się ubrać – mimo, że pozostajemy w ruchu, jesteśmy wciąż bezpośrednio narażeni na działanie warunków pogodowych. Warte odwiedzenia lodowiska plenerowe w największych polskich miastach znajdziesz poniżej:

Warszawa

 • Lodowisko przed PKiN

 • Lodowisko na Rynku Starego Miasta

Trójmiasto

 • Lodowisko miejskie przy ul. Józefa Bema w Gdyni

Poznań

 • Lodowisko Bogdanka

Wrocław

 • Lodowisko przy Zespole Szkół nr 14

Kraków

 • Lodowisko przy Galerii Krakowskiej
 • Lodowisko przy Tauron Arenie

Mimo, iż ślizganie się na lodzie na świeżym powietrzu ma swój niepowtarzalny klimat, to lodowiska ‘pod dachem’ mają sporo zalet, które mogą spowodować, że ostatecznie to je będziemy częściej odwiedzać. Biorąc pod uwagę, że już od kilku lat pogoda zimą nieustannie nas zaskakuje, a jazda w deszczu do przyjemnych nie należy, stały klimat panujący wewnątrz zadaszonego lodowiska okazuje się znakomitym rozwiązaniem. Fakt, temperatura wewnątrz nie jest wysoka, by nie roztopić lodu, jednak pozostając w ciągłym ruchu na pewno nie zmarzniemy. Warto też zaznaczyć, że lodowiska zadaszone są często większe i lepiej przygotowane do jazdy względem swojej ‘outdoorowej’ konkurencji. Z drugiej strony w większości są również płatne – podczas, gdy spora część lodowisk ‘pod chmurką’ jest darmowa. W miastach lodowiska pod dachem powstają zwykle na stadionach i halach sportowych, które i tak na okres zimowy byłyby opustoszałe. Poniżej dowiesz się, gdzie możesz poślizgać się pod dachem w największych miastach w Polsce:

Warszawa

 • Lodowisko OSiR Wawer, Anin

 • Lodowisko Torwar Warszawa

Trójmiasto

 • Lodowisko Gdańsk Hala Olivia

 • Lodowisko na placu Zebrań Ludowych

Poznań

 • Kryte Lodowisko Malta

 • Lodowisko Chwiałka

Wrocław

 • Lodowisko w hali Orbita 

 • Lodowisko Stadion Wrocław

Kraków

 • Lodowisko ICE Park 

 

Pamiętaj! Łyżwy figurowe i hokejowe różnią się od siebie. “Przesiadając” się z hokejówek na figurówki warto mieć na uwadze ząbki z przodu ostrza, które niespodziewanie mogą Cię wyhamować. Nie zapomnij jednak, że ich brak może znacząco utrudnić Ci proces hamowania 😉   

Nie zapomnij o bezpieczeństwie! Zwłaszcza mało doświadczeni łyżwiarze powinni zwracać uwagę na zachowanie szczególnych środków ostrożności. Jak dobrze wiemy – lód jest śliski, a do tego twardy więc o kontuzję nie trudno. Zalecamy założenie kasku i ochraniaczy, szczególnie w przypadku najmłodszych.

 

Ciesz się aktywnie spędzonym czasem na łyżwach i wachlarzem wielu innych zimowych rozrywek, o których więcej przeczytasz tutaj 😉 Przeżyj tegoroczne ferie i sezon zimowy według własnego planu, w pojedynkę, z przyjaciółmi lub z najbliższymi. Pamiętaj, że na platformie HoppyGo, czekają na Ciebie setki samochodów różnych marek i kategorii, idealnych na wszystkie zimowe auto-potrzeby. Sprawdź!

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.