Dlaczego warto podróżować po sezonie letnim?

Rozpoczęcie roku szkolnego nie dla wszystkich oznacza koniec wakacji. Oprócz studentów, istnieje jeszcze spora grupa ludzi, która uważa, że najlepszy czas na urlop przychodzi z końcem lata i początkiem jesieni. My także uważamy, że wrzesień, a nawet październik to świetny czas na wypoczynek. Żeby nie rzucać słów na wiatr, przedstawimy 5 powodów dlaczego warto wybrać się na wakacje “po sezonie”. 

Jeśli jesteś w trakcie planowania swojego wakacyjnego wyjazdu, a nie posiadasz samochodu, koniecznie sprawdź ofertę HoppyGo. Na naszej platformie czekają na ciebie setki samochodów gotowych na podróże małe i duże. Wyjazd za granicę? Pewnie! Wystarczy, że podczas wyszukiwania użyjesz filtra, który pokaże Ci jedynie samochody, których właściciele zgodzili się na wyjazd za granicę.  Sprawdź jakie to proste. 

MNIEJSZY TŁOK

W okresie od czerwca do końca sierpnia, najwięcej ludzi wybiera się na swój długo wyczekiwany urlop. Z tego powodu bardziej popularne destynacje stają się oblegane przez tłumy i można zapomnieć o ciszy i spokoju. Mieszkańcy większych miast liczą, że wyjeżdżając na urlop uda im się odpocząć od zgiełku, jednak w sezonie wakacyjnym jest to mało realne. Natomiast po jego zakończeniu, atmosfera znacznie się rozluźnia. Mimo, że większość atrakcji nadal jest czynna, spora część urlopowiczów zdążyła już wrócić do domu, więc na ulicach, plażach lub górskich szlakach robi się przyjemniej i mniej tłoczno.  

NIŻSZE CENY

W sezonie letnim, szczególnie w branży usługowej, poziom cen znacznie wzrasta. Ludzie na wakacjach lubią sobie dogadzać, dlatego łatwiej wydają pieniądze nie przykładając zbyt dużej uwagi do ceny. Chętnie wykorzystują to właściciele, sklepów, restauracji czy lodziarni, którzy latem zwiększają swoje ceny o nawet kilkadziesiąt procent. Z drugiej strony wielu z nich utrzymuje się przez resztę roku z dochodów otrzymanych w okresie wakacyjnym, więc jest to całkiem zrozumiałe. Po zakończeniu sezonu ceny znacznie spadają, więc za podobne pieniądze, jeśli mamy możliwość, możemy wybrać się na trochę dłuższy urlop.

WIĘKSZA DOSTĘPNOŚĆ

Gdy już wiemy, jaki kierunek obierzemy w wakacje, kolejnym krokiem jest wybór noclegu. Ułatwioną sprawę mają właściciele kamperów i przyczep kempingowych oraz ci, którzy preferują spanie pod namiotem. Natomiast cała reszta, która pewnie zdecyduje się na pokój w hotelu lub domek letniskowy może natrafić na kolejne wyzwanie. W czasie wakacji ciężko jest znaleźć wolny termin. Z powodu oblężenia zdarza się, że nie ma wolnych miejsc kiedy mamy już zaplanowany urlop w pracy, więc zmuszeni jesteśmy zmieniać kierunek podróży i wywracać plany do góry nogami. Takie sytuacje nie mają miejsca we wrześniu czy październiku. Nie dość, że nie będzie problemu ze znalezieniem wolnego miejsca w wybranym przez nas obiekcie, więc nie musimy planować z dużym wyprzedzeniem, to łatwiej o zorganizowanie spontanicznego wyjazdu.  Do tego koszty takiego wyjazdu na pewno będą mniejsze.

DOBRA POGODA

Mimo, że jesień jest piękna, to w naszym kraju ta pora roku kojarzy się raczej z deszczem i wiatrem. Jednak nie wszędzie tak jest. Dla tych, którzy chcieliby przedłużyć sobie lato i nie wydać kroci na podróż, jesień jest idealnym momentem na egzotyczne wakacje. Kraje, w których latem panują temperatury na poziomie 30-40 stopni, jesienią wciąż pozostają ciepłe i słoneczne. Dodatkowo wysokie temperatury znacznie utrudniają zwiedzanie, więc wyjazd w późniejszym terminie, może się także okazać idealnym pomysłem dla turystów lubiących odkrywać zabytki i nie tylko. Poza tym ceny wycieczek zagranicznych, również są niższe.

ŁATWIEJSZY DOJAZD

Samochodem, pociągiem, samolotem czy promem, okresie wakacyjnym dużo podróżujemy, co widać szczególnie na drogach. Przez korki, trasa znacznie się wydłuża wywołując frustracje i duże straty czasu. Szczególnie ciężko może być rodzicom, podróżującym z małymi dziećmi. Niespodziewane zatory w okresie letnim zdarzają się nagminnie nawet na autostradach, a większy ruch to też większe niebezpieczeństwo. Wraz z rozpoczęciem roku  szkolnego, ruch uliczny wraca do normy, więc przejechanie chociażby całej Polski staje się znacznie przyjemniejsze, łatwiejsze i szybsze.

Nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd wakacyjny po sezonie z różnych powodów, jednak dla tych, którzy mają taką możliwość jest to na pewno świetna alternatywa, warta rozważenia. Czasu zostało wciąż sporo. Niezależnie od tego, czy planujesz wybrać się na wyjazd w Polsce czy zwiedzić inne kraje, w HoppyGo znajdziesz setki samochodów gotowych zabrać Cię gdzie tylko zechcesz. Pobierz aplikację, wybierz idealny dla Ciebie model i ruszaj w drogę spełniać wakacyjne marzenia. A jeśli posiadasz samochód, który często stoi nieużywany, rozważ udostępnianie go na naszej platformie. Pamiętaj, że każdy wynajem objęty jest dodatkowym ubezpieczeniem, o którym dowiesz się więcej tutaj

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis