Ako sa počíta cena výpožičky na HoppyGo

Často sa nás pýtate, ako sa počíta cena výpožičky na HoppyGo a ako si všetko naplánovať tak, aby ste ušetrili. Poďme sa teda spoločne pozrieť na všetky faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu prenájmu vozidiel na našej platforme.

Potrebujete vozidlo iba na 24 hodín?

Keď sme vyjednávali poistné podmienky výpožičiek, poisťovňa chcela všetko počítať na kalendárne dni. My sme sa ale nedali prehovoriť a zaistili sme pre vás niečo lepšie – prvý deň výpožičky nepočítame ako kalendárny deň, ale ako 24 hodín. Vozidlo si teda môžete požičať napríklad jeden deň o 11:00 dopoludnia a vrátiť ho do druhého dňa opäť do 11:00 dopoludnia. I keď budete mať auto aj cez noc, výpožička bude počítaná len ako jeden deň.

Odporúčame pozorne si strážiť hodinky. Ak totiž natiahnete vrátenie čo i len o pol hodinky, aplikácia prejde na systém kalendárnych dní a vy budete musieť zaplatiť celý ďalší deň.

Výpočet ceny za kalendárne dni

Ako sme povedali, ak si požičiate vozidlo len na 24 hodín, výpožička vás bude stáť ako jeden deň prenájmu bez ohľadu na počet kalendárnych dní. Ale v prípade dlhších výpožičiek výpočet ceny za kalendárne dni platí.

Čo to pre vás znamená? Ak si prenajímate vozidlo na dlhšiu dobu ako na jeden deň, cena výpožičky bude rovnaká bez ohľadu na čas požičania. Ak chcete vozidlo mať čo najdlhšiu dobu, vyberte čas odovzdania vozidla na začiatku dňa.

Príjemné je, že si nemusíte lámať hlavu s neskorším vrátením auta. Ak si napríklad vyberiete, že by ste radi vozidlo odovzdali krátko popoludní, ale nakoniec nebudete stíhať, môžete sa dohodnúť s majiteľom na neskoršej hodine v ten deň a cena výpožičky sa nezmení. V takomto prípade nás o tom informujte na našej zákazníckej linke.

Ako môžem ušetriť na dlhších výpožičkách?

Cena prenájmov sa samozrejme predovšetkým odvíja od ich dĺžky. Súčasne sa však pri výpožičkách dlhších ako 3 dni uplatňujú zľavy. Úrovní so zľavou je hneď niekoľko. 

Prodloužení pronájmu

Za predpokladu, že majiteľ so všetkým súhlasí, máte možnosť si prenájom auta predĺžiť. To tiež samozrejme ovplyvňuje celkovú cenu výpožičky. V takýchto prípadoch kontaktujte zákaznícku linku na podpora@hoppygo.com alebo +421 220 839 555.

V prípade, že predĺženie výpožičky spadne do ďalšej kategórie zliav (podľa tabuľky vyššie), suma za celý prenájom sa prepočíta s vyššou zľavou. Keď si napríklad vozidlo prenajmete na 5 dní a budete si chcieť prenájom o ďalšie dva dni predĺžiť, celková cena výpožičky bude prepočítaná s 30 % zľavou, namiesto 20 %.

Poistenie

Ďalšia položka ovplyvňujúca cenu požičania auta je voľba typu poistenia a dodatočné pripoistenie. Pri rezervácii máte možnosť zvoliť si medzi základným alebo prémiovým poistením. Druhé menované je trošku drahšie než základné, za to však znižuje vašu spoluúčasť a výšku depozitu z 200 € na 40 €.
Potom je tu voliteľné poistenie zodpovednosti, ktoré stojí 4 €/deň. Táto „poistka na blbosť“, ako sa jej hovorí, kryje aj také nepríjemnosti ako poškodenie interiéru, strata kľúčov od vozidla, zámena paliva či prerazenie pneumatiky.
Cena poistenia tiež klesá s počtom vašich výpožičiek. Čím dlhšiu máte na HoppyGo históriu, tým lacnejšiu poistku budete mať.
O poistení sme spísali samostatný článok tu.

Vratné zálohy

Zálohy sme načali už v predchádzajúcom odseku a dokonca sme im venovali celý článok. Poďme si ale informácie o nich tiež rýchlo zrekapitulovať.

Výška vratnej kaucie závisí od typu poistenia, ktoré si vodič k výpožičke zvolí. So základným poistením s 10 % spoluúčasťou je depozit 200 €, pri prémiovom poistení s 5 % spoluúčasťou potom 40 . Táto kaucia sa vám z platobnej karty odráta v momente, keď majiteľ potvrdí rezerváciu. Kauciu zasielame späť na vašu platobnú kartu v plnej výške do troch pracovných dní od bezproblémového vrátenia vozidla.

Nadlimitné kilometre alebo nedotankovaná nádrž

Toto sú posledné dve položky, ktoré môžu zmeniť finálnu cenu prenájmu auta. Ak prejazdíte počas výpožičky dlhšiu vzdialenosť, ako vám kilometrový limit umožňoval, každý nadlimitný kilometer je spoplatnený (cenu za km si určuje majiteľ a je ukázaná v profile každého vozidla) a táto suma vám bude strhnutá z vratnej kaucie. Samotný limit sa počíta z dĺžky výpožičky – 200 km/deň. Napríklad ak si vozidlo požičiate na 5 dní, celkový limit je 1000 kilometrov. Jedinou výnimkou sú prenájmy dlhšie ako 30 dní, kedy sa denný limit znižuje na 100 km/deň.

Podobná situácia nastane, ak vozidlo vrátite s menším množstvom paliva v nádrži, než s akým ste ho obdržali. V tomto prípade je možné, dohodnúť sa s majiteľom a rozdiel doplatiť v hotovosti. Ak to necháte na našej aplikácii, čakajte vyššiu cenu o zhruba 2 € za liter za nedotankované palivo, než je aktuálny priemer pohonných hmôt.

Máte ďalšie otázky ohľadom cien, poistenia alebo čohokoľvek iného? Mrknite do našej FAQ sekcie alebo nám napíšte na podpora@hoppygo.com.

Chcete vedieť, ako prebieha výpožička krok za krokom? Alebo vás zaujíma, ako presne funguje poistenie áut pri výpožičke? Potom mrknite na ďalšie články pod týmto textom.

Zdieľajte tento článok:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin