Wypożyczenie auta krok po kroku

Chcesz wypożyczyć samochód w HoppyGo i zastanawiasz się jak to zrobić? Niezależnie od tego, czy jesteś nowym użytkownikiem, czy po prostu chcesz dowiedzieć się jak wygląda wynajem na naszej platformie, ten krótki poradnik wyjaśni Ci krok po kroku co trzeba zrobić.

1. Zarejestruj się na platformie

Pobierz aplikację HoppyGo na swojego smartfona z Google Play lub AppStore. Możesz też zarejestrować się na stronie hoppygo.com, a później swobodnie korzystać z platformy za pomocą aplikacji mobilnej. Załóż konto, uzupełnij niezbędne dane, potwierdź swój adres e-mail oraz numer telefonu. Poczekaj na weryfikację i aktywację swojego profilu. Jeżeli proces założenia konta został wykonany prawidłowo, proces akceptacji (w dni robocze) nie powinien trwać dłużej niż 24 godziny.

2. Wybierz i zarezerwuj samochód

Aby zarezerwować i wypożyczyć auto, podaj swoją lokalizację oraz termin w jakim chcesz z niego korzystać. Jeśli nie widzisz auta dostępnego w Twojej najbliższej okolicy, warto poszerzyć zakres wyszukiwania i wyfiltrować auta z opcją podstawienia przez właściciela. W aplikacji pojawi się lista dostępnych w wybranym czasie samochodów. Cenę za wynajem danego auta zawsze łatwo sprawdzisz po zalogowaniu się na swoje konto w naszej aplikacji. Jeżeli masz już zweryfikowane i aktywne konto użytkownika, zobaczysz też skalkulowaną dla Ciebie opłatę za ubezpieczenie danego wynajmu.

Korzystając z dodatkowych filtrów, wybierz te auta, które spełniają Twoje oczekiwania i wyślij zapytania o wynajem do ich właścicieli. Jeżeli wcześniej nie podjąłeś decyzji jakiego konkretnie samochodu poszukujesz, rekomendujemy wysłanie zapytania o wynajem do kilku właścicieli aut. W momencie kiedy pierwszy z właścicieli potwierdzi rezerwację, pozostałe zapytania o wynajem zostaną automatycznie anulowane. Tym samym płatność za wynajem zostanie pobrana dopiero po jego ostatecznym potwierdzeniu przez właściciela. Zapytania mogą zostać też automatycznie anulowane, jeśli nie zostaną potwierdzone przez właścicieli w ciągu 24h. 

W wiadomości, którą wysyłasz do właściciela razem z zapytaniem o wynajem auta, krótko opisz cel wypożyczenia lub zadaj pytania odnośnie wypożyczenia i przekaż swój numer telefonu. To przyspieszy proces komunikacji między Wami, jeśli właściciel potwierdzi rezerwację w wybranym przez Ciebie terminie.  

Wiemy, że użytkownicy mają różne, czasem nagłe potrzeby. Pamiętaj jednak, że rezerwując auto na tzw. ‘ostatnią chwilę’, właściciel może nie zdążyć przygotować się do przekazania i w rezultacie odrzuci Twoje zapytanie. Dlatego najlepiej wysyłać zapytania o wynajem z pewnym wyprzedzeniem.

3. Odbierz auto i ruszaj w drogę

Otrzymałeś potwierdzenie rezerwacji od właściciela i nawiązaliście kontakt? Nadeszła pora na ustalenie szczegółów przekazania pojazdu. Po tym jak właściciel zaakceptuje Twoją rezerwację, możecie skontaktować się korzystając z chatu w aplikacji lub telefonicznie, aby potwierdzić najbardziej dogodną porę i miejsce przekazania. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą smartfona z aplikacją HoppyGo oraz prawo jazdy i dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). 

Przekazanie pojazdu w aplikacji zawsze rozpoczyna właściciel auta. Dlatego po zrobieniu zdjęć, wpisze również aktualny przebieg, poziom paliwa oraz ostatnie 4 cyfry z numeru seryjnego dokumentu tożsamości, który podałeś przy zakładaniu konta. Następnie, to Ty potwierdzisz wprowadzone dane w swojej aplikacji i proces przekazania auta zostanie zakończony. Teraz wystarczy odebrać kluczyk i możesz ruszać w drogę.

4. Zakończ i oceń wynajem

Jeżeli zdecydujesz się na zwrot auta przed terminem lub będziesz chciał wydłużyć czas wynajmu, skontaktuj się z właścicielem. Jeśli wyrazi zgodę na zmianę terminu zwrotu pojazdu, zadzwoń na naszą infolinię, a my dokonamy koniecznych zmian w systemie. Pamiętaj, aby zwrócić pojazd w takim stanie, w jakim odebrałeś go od właściciela. Jeśli to konieczne, zatankuj i umyj auto. Uzgodnij z właścicielem czas i miejsce zwrotu pojazdu.

Zwróć uwagę, że zwrot auta po wynajmie w aplikacji zawsze rozpoczyna wypożyczający. Przy zwrocie auta pamiętaj o wprowadzeniu do aplikacji aktualnego stanu licznika, poziomu paliwa oraz wykonaniu zdjęć dokumentujących stan oddawanego pojazdu – tego wymaga ubezpieczyciel. Niezbędne będzie wykonanie co najmniej 8 fotografii karoserii z różnych stron oraz wnętrza pojazdu. Nie martw się, nasza aplikacja poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces zwrotu auta. Po zakończeniu wynajmu, możesz w naszej aplikacji ocenić właściciela i jego auto.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas na adres: kontakt@hoppygo.com lub skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta pod numerem: +48 784 360 001, codziennie w godzinach od 9:00-17:00.

Więcej informacji znajdziesz także w sekcji FAQ na hoppygo.com.

Powyższy poradnik nie ma mocy prawnej – jest tylko omówieniem niektórych warunków wynajmu. Wszystkie szczegóły i warunki wynajmu w ramach platformy HoppyGo opisane zostały w Regulaminie, który znajdziesz wraz ze szczegółowymi warunkami ubezpieczenia tutaj.

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis