Warszawa i okolice – mazowiecki city break

W obecnych czasach nawet wyjście do sklepu traktowane jest przez wielu jak ekscytująca wyprawa – po miesiącach spędzonych w czterech ścianach każda okazja jest dobra, by wyjść na chwilę z domu i zmienić otoczenie. Gdzie udać się, by odpocząć a przy tym uniknąć tłumów? Warszawa sama w sobie ma wiele ciekawych miejsc do zaoferowania, a odkrywanie jej okolic to czysta przyjemność!

Nie musisz posiadać samochodu na własność by odkrywać zaciszne zakątki według własnego planu. Wystarczy zarejestrować konto na platformie HoppyGo gdzie czekają na ciebie setki samochodów, wprost idealnych  na podróże małe i duże.

app showcase

Pobierz aplikację HoppyGo

Miej setki aut na podróże małe i duże zawsze pod ręką


iOS


Android

Warszawskie lasy i parki

Warszawa jest jedną z najbardziej zielonych stolic europejskich. Znajduje się tu 88 parków o łącznej powierzchni prawie 1 tys. ha, a lasy zajmują blisko 8 tys. ha, czyli prawie 15% powierzchni miasta. Kultowych miejsc jak Łazienki Królewskie, Królikarnia, Pole Mokotowskie, Park Moczydło czy Las Kabacki nikomu nie trzeba przedstawiać. By poznać przyrodnicze bogactwo stolicy, a przy okazji obcować ze sztuką, warto wybrać się na Żoliborz. W ramach projektu obywatelskiego “Pień nadziei”, z chorych pni przeznaczonych do wycinki, powstały rzeźby zwierząt. I tak w Parku Kępa Potocka spotkamy drewnianą rybę, żabę i czaple, a wkrótce do tego zacnego grona dołączy niedźwiedź, orzeł i dwie sowy. Natomiast w Parku Fosa w okolicach Cytadeli przezimować postanowiły czaple. Po drugiej stronie Wisły, na przeciwległym Targówku, w Parku Bródnowskim znajduje się Park Rzeźby, pełniący funkcję ewoluującej wystawy sztuki współczesnej, prezentowanej pod gołym niebem i dostępnej dla widzów przez 24 godziny na dobę. Ekspozycje zmieniają się cyklicznie. Park Rzeźby kochać lub nienawidzić, ale na pewno warto go odwiedzić i wyrobić sobie własną opinię. A gdyby ten teren okazał się zbyt mały na długie spacery, w okolicy znajduje się też Las Bródnowski.

photo: https://bo.um.warszawa.pl/

Romantyczne spacery

Godzina jazdy samochodem dzieli nas od wyprawy do innej epoki. Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od stolicy znajduje się przepiękny Pałac Radziwiłłów w Nieborowie i uroczy Park Romantyczny w Arkadii. Barokowy Pałac w Nieborowie to jeden z najpiękniejszych polskich pałaców magnackich – aktualnie niestety niedostępny dla zwiedzających, ale otoczony parkiem, który  jest idealny do odpoczynku wśród starodrzewów. Tuż obok znajduje się Arkadia Heleny Radziwiłłowej – ogród w stylu angielskim, z niesłychaną kolekcją rzeźb i ciekawych budowli. Zobaczymy tam m.in. Akwedukt, Domek Gotycki, Łuk Kamienny czy Domek Sybilli. To doskonałe miejsce na niespieszne popołudnie – rozległe tereny zielone zachęcają do pieszych wycieczek niezależnie od pory roku.

photo: https://pl.wikipedia.org

Blisko natury

Zalew Zegrzyński to jedno z najbardziej popularnych kąpielisk w okolicach Warszawy. Przez cały sezon odbywają się tu kursy żeglarskie i lekcje sportów wodnych. W wakacyjny weekend spóźnialscy mogą mieć problem ze znalezieniem wolnego miejsca na rozłożenie piknikowego koca. Natomiast po sezonie Zegrze zmienia swój charakter, zapada w lekki zimowy sen, stając się idealnym miejscem na długie spacery z dala od zabudowań i ruchu ulicznego. Szczególnie wartą uwagi jest miejscowość Rynia ze ścieżką umiejscowioną tuż obok wody.

photo: https://www.globtroter.pl/

Na tropie łosia

To majestatyczne zwierzę o charakterystycznym porożu nie tylko widnieje w logo Kampinoskiego Parku Narodowego, ale można je tam również spotkać w naturalnym środowisku. Warto pamiętać, że zimą, gdy spadnie pierwszy śnieg, ślady dzikich zwierząt są lepiej widoczne. Oprócz łosi, w parku na co dzień żyją bobry, rysie i liczne gatunki ptaków. Na terenie parku znajduje się około 360 km oznaczonych szlaków turystycznych. Nie ma więc obaw, że po jednej czy dwóch wizytach w Kampinosie, zabraknie nam nowych ścieżek do eksplorowania. W sezonie letnim nie brakuje tu miłośników dwóch kółek i… czterech kopyt! W Parku Narodowym, oprócz pieszej turystyki, promowane są także aktywności rowerowe i konne.

Miasto-Ogród

Urokliwe Miasto-Ogród Podkowa Leśna znajduje się zaledwie 40 minut drogi od Warszawy. Stanowi cel wycieczek ze względu na bliskość kompleksu leśnego oraz piękne, stare, przedwojenne wille. Spacerując ulicami miasteczka, nie sposób ominąć Alei Lipowej, w której rośnie prawie 100 okazów tych drzew – pomników przyrody. Choć powierzchnia Podkowy Leśnej zajmuje tylko 10 km, w obrębie miasta znajdują się trzy rezerwaty przyrody i tyle samo stacji kolejowych! Podkowa powstała z myślą o wyższych urzędnikach i inteligencji, po dziś dzień zamieszkuje ją wiele znanych osób. Warto zejść z głównego szlaku, pospacerować bocznymi uliczkami i podziwiać piękną, willową zabudowę.

photo: http://arturtusinski-podkowa.pl/

W wiele z tych miejsc dojedziesz pociągiem lub komunikacją miejską. Ale jeśli zależy Ci zarówno na komforcie podróży, jak też bezpieczeństwie i zdrowiu, a nie posiadasz własnego samochodu, wybierz auto z szerokiej gamy dostępnych modeli w aplikacji HoppyGo. Bez względu na to, z kim chcesz dzielić te niezapomniane wrażenia, na naszej platformie znajdziesz samochód, który spełni Twoje oczekiwania.


ZAREZERWUJ AUTO

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter