Wakacje w Polsce – jak się do nich przygotować?

Większość z nas tegoroczny sezon urlopowy spędzi w kraju. Warto przygotować się do niego z wyprzedzeniem, zostawiając sobie jednak ‘furtkę’ na nieoczekiwany zwrot akcji. Ostatnie miesiące nauczyły nas, że plany to pojęcie względne i trzeba być otwartym na zmianę. Taką opcję daje platforma HoppyGo, na której zarezerwujesz auto na wakacyjny wyjazd odpowiednio wcześnie, ale też w razie potrzeby anulujesz rezerwację bez żadnych opłat.

ZAPLANUJ CO I JAK

Samochód wciąż jest uznawany za najbezpieczniejszy w obecnych czasach środek transportu indywidualnego. Jeśli nie posiadasz własnego, a planujesz podróż – sprawdź, jakie modele są dostępne na platformie HoppyGo i zarezerwuj wybrane auto z wyprzedzeniem. Gdy cała Polska ruszy w góry, nad morze lub na Mazury – Ty wciąż będziesz mieć możliwość dostania się w wybrane miejsce wygodnie i bezpiecznie. Bez obaw – jeżeli Twoje wakacyjne plany się zmienią, możesz bezpłatnie odwołać rezerwację do 72 godzin przed planowanym wynajmem.

ZGODNIE Z POTRZEBAMI

Powiedzenie ‘co nagle, to po diable’, sprawdza się również tutaj – nie zostawiaj szukania samochodu na ostatnią chwilę, gdyż może się okazać, że typ auta, którego potrzebujesz, nie będzie aktualnie dostępny. Rezerwacja z wyprzedzeniem daje również większą szansę na znalezienie samochodu z dodatkowym wyposażeniem, na którym Ci zależy – jeśli podróżujesz z dzieckiem, zapytaj właściciela czy udostępnia fotelik, gdy planujesz wycieczkę jednośladem po okolicy – możesz sprawdzić, kto posiada bagażnik rowerowy.

TOWARZYSZE PODRÓŻY

Gdy planujesz dłuższą podróż lub kilkudniowy road trip, warto pomyśleć o dodatkowym kierowcy, który zmieni Cię, gdy poczujesz się zmęczony lub znużony długą, monotonną jazdą. Zadbaj o swój komfort podróżowania samochodem odpowiednio wcześnie – aby Twoi towarzysze wycieczki mogli współprowadzić współdzielone auto, muszą przejść proces rejestracji na platformie lub w aplikacji. Zgłoś nam taką potrzebę, a pomożemy Ci załatwić sprawę szybko i bezproblemowo.

A co z czworonogiem? Nie musisz szukać dla niego opieki wśród zwierzolubnej części rodziny czy przyjaciół – część właścicieli aut pozwala na zabranie ze sobą psa lub kota. Możesz ich wyszukać, odpowiednio filtrując przeglądane na platformie oferty.

CZYM POJECHAĆ?

Pamiętaj także, że jeśli nie znajdziesz samochodu w swojej najbliższej okolicy, możesz zwiększyć zakres wyszukiwania o sąsiednie miejscowości – po wcześniejszym umówieniu się z właścicielem pojazdu, może on podstawić go w wybranej przez Ciebie miejsce. Pamiętaj, że warto wysłać więcej zapytań o wynajem w danym terminie na raz – szczególnie, jeśli kilka lub kilkanaście samochodów odpowiada Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Zwiększasz w ten sposób szanse na wynajem, a finalnie i tak zapłacisz tylko za wypożyczenie auta, którego właściciel zaakceptuje Twoje zapytanie jako pierwszy.

DOKĄD SIĘ WYBRAĆ?

Samochód zarezerwowany, bagaże spakowane i co dalej? Jeśli nie planujesz podróży do miejsc najbardziej obleganych i szukasz chwili wytchnienia od tłumów i zgiełku miasta – warto rozważyć urlop na łonie natury. Czyżby nadszedł czas, w którym biwakowanie i pola namiotowe wrócą do łask? Oby! Wakacje pod chmurką to super opcja.

Jeśli natomiast rozważasz wyjazd do innego miasta i wolisz dotrzeć na miejsce innym środkiem lokomocji – sprawdź jakie auta są dostępne, byś mógł eksplorować okolicę wygodnie i na swoich zasadach, nie przejmując się rozkładem jazdy podmiejskich autobusów czy lokalnych kolei.

UROKI OKOLICY

Planujesz zostać w swoim miejscu zamieszkania i po ponad roku spędzonym w jednym miejscu masz wrażenie, jakbyś znał każdy kamyk i każde drzewo w najbliższym sąsiedztwie? Poczuj w sobie żyłkę podróżnika i rusz odkrywać nieznane tereny w odległości kilkunastu, kilkudziesięciu kilometrów od Twojej dotychczasowej “bazy”. Kto wie, może okaże się, że tuż za rogiem czeka na Ciebie nieodkryty park, mało uczęszczany las czy wartki strumień lokalnej rzeki. Zapakuj do auta koc, kosz pełen smakołyków, gry planszowe lub karty i wspólnie z rodziną lub znajomymi urządźcie sobie piknik na świeżym powietrzu.

Niezależnie od tego, czy ruszasz na podbój turystycznych must see, kilkudniowy city break albo tydzień w totalnej głuszy – na HoppyGo znajdziesz auto dopasowane do Twoich wymagań i oczekiwań. Nie zwlekaj – sprawdź dostępność wcześniej, zarezerwuj auto i w spokoju odliczaj do nadchodzącego urlopu.

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis