Půjčení auta na HoppyGo krok za krokem

Chcete si půjčit auto přes HoppyGo platformu a přemýšlíte jak na to? Ať už jste novým uživatelem a nebo si jen chcete osvěžit základy práce s aplikací HoppyGo, v tomto článku najdete úplně všechno, co byste měli vědět. Pojďme se do toho rovnou pustit.

1. Stáhněte si mobilní aplikaci, registrujte se, verifikujte e-mail a telefonní číslo a počkejte, až vám bude schválen uživatelský účet.

Díky inovované aplikaci stačí ostře vyfotit obě strany občanského a řidičského průkazu. Aplikace si potřebné údaje načte sama. Pak už jen naskenovaná data zkontrolujete a případně upravíte. Poté, co projdete naším scoringem, váš profil bude schválen v řádech sekund. Trvá-li schválení účtu delší dobu, ověřte si, že máte správně nahrané kopie platných dokladů a správně vyplněné všechny potřebné údaje. Pokud je vše v pořádku, kontaktujte nás na našem e-mailu, na telefonním čísle +420 220 311 769 nebo přes Messenger a my vaši registraci prověříme.

2. Zadejte lokaci i termín výpůjčky a poptejte co nejvíce vozů zároveň

Pokud nemáte striktně dané vysněné vozidlo, které byste si rádi zapůjčili, doporučujeme poslat několik poptávek různým majitelům. Aplikace vám dovolí zaslat několik žádostí na ten samý čas. Peníze se vám strhnout až ve chvíli, kdy jeden z majitelů výpůjčku potvrdí. Do poptávkové formuláře jen napište, proč si chcete vůz půjčit.

V případě, že na výpůjčku spěcháte, zkuste poptat vozidla se štítkem Okamžité potvrzení, která jsou k dispozici nejdéle 24 hodin před plánovaným předáním a jejich majitelé potvrzují poptávku automaticky.

Výpůjčka se neobejde bez vratné kauce. Její výši a typ pojištění si zvolíte při zadávání poptávky – 5000 Kč při standardním pojištění (10% spoluúčast nebo minimálně 10 000 Kč) nebo 1000 Kč s prémiovým pojištěním (spoluúčast 5 % nebo minimálně 5000 Kč). Pokud vás zajímá jak funguje naše pojištění podívejte se sem. Jak se počítá cena výpůjčky naleznete zde.

Pokud platba za výpůjčku v systému neproběhne, máte k dobru 24 hodin, kdy můžete dodat na účet chybějící finance či navýšit limity na platební kartě. Jestliže ani pak platba neproběhne, poptávka se automaticky zruší. Stejně tak veškeré nepotvrzené poptávky jsou systémem po 24 hodinách automaticky smazány.

3. Máte potvrzenou poptávku a jste s majitelem v kontaktu? Domluvte si s ním čas a místo předání.

Jakmile majitel automobilu potvrdí vaši poptávku a proběhne platba, aktivuje se vám možnost si zavolat a domluvit si přesné detaily setkání. S sebou na předávku si vezměte nabitý mobilní telefon s připojením na internet a naší aplikací, dále je nutné mít občanský a řidičský průkaz. 

Při předání nafotíte celý vůz. Aplikace vás focením provede, bude po vás chtít fotografie exteriéru i interiéru včetně palubního přístroje. Fotografie jsou pro nás a naši pojišťovnu hlavním “důkazním materiálem” při případném řešení pojistných událostí nebo kompenzací za drobné škody. V případě chybějících fotek může pojišťovna odmítnout plnit pojistnou událost.

Také zaznamenáte stav palivové nádrže a nájezdu kilometrů do aplikace. Potom už jen stačí, aby druhá strana tyto data potvrdila. Majitel si od vás také vezme poslední čtyři čísla vašeho občanského průkazu, čímž ověří vaši totožnost. Vy se ujistěte, že ve voze je malý technický průkaz a zelená karta pro případ policejní kontroly. A to je hotovo, můžete vyrazit na dobrodružství!

Přejete si vrátit vozidlo později? Určitě doporučujeme domluvit se s majitelem zda se změnou souhlasí a následně zavolat na naši infolinku +420 220 311 769, kde vám výpůjčku prodloužíme dle vaší dohody. Pokud si naopak přejete vůz majiteli vrátit před oficiálně potvrzeným termínem, můžete tak učinit bez nutnosti informovat o tom naši zákaznickou linku. Rádi bychom vás ale upozornili, že pokud se nebude jednat o vrácení vozu ze závažných příčin (například porucha vozu), zaplatíte celou původní částku za výpůjčku.

Před vrácením auto uveďte do stavu v jakém jste ho přebírali a dotankujte nádrž na úroveň při převzetí. Domluvte se s majitelem na místě a času vrácení vozidla, při setkání opět zadejte stav paliva, tachometru a nafoťte opět co největší počet fotografií vozidla a jeho interiéru do aplikace. Nakonec napište majiteli hodnocení.

Pokud bude v průběhu výpůjčky jakýkoliv problém, obraťte se na naší infolinku. Dovoláte se nám každý den od 9 do 21 hodin.

Co je to HoppyGo? 

HoppyGo je platforma na sdílení aut, která spojuje ty, kteří si auto chtějí půjčit občasně s majiteli, kteří svá auta nepoužívají denně. Uživatelé tak mohou využít vozů, které by jinak stály na parkovištích. Na druhé straně majitelé mohou tímto způsobem řešit náklady na vlastnictví vozu či si zajistit vedlejší příjem.

Platforma čítá téměř 2000 vozů všech kategorií i značek. Jako uživatel máte možnost vybírat mezi luxusními i dostupnými vozy, sporťáky, skříňovými a obytnými dodávkami, rodinými auty či městskými prcky. Zkrátka zde najdete vše. 

Chcete vyrazit do hor a nevíte jak vybrat auto? Nebo se chcete dozvědět, jak funguje pojištění na HoppyGo? Potom mrkněte na články pod textem.