advent_zahranici

Naposledy jsme vám přinesli tipy na adventní trhy v České republice. Tentokráte se podíváme za naše hranice a pozveme vás na nejkrásnější adventní trhy u našich nejbližších sousedů.  Zkuste letos místo Drážďan či Vídně objevit nová místa, která vám nabídnou nejen kouzelnou atmosféru v nejkrásnější čas v roce, ale také potěší vaše smysly a chutě.  

Slovensko je za humny a láká na lokální dobroty

Bratislava

Vánoční trhy v hlavním městě Slovenska najdete na Hlavnom a Hviezdoslavovom náměstí. Jejich největším tahákem jsou bezesporu gastronomické regionální laskominy a alkoholické speciality (ty doporučujeme spíše pro spolujezdce :). Vyhlášená je trnavská medovina ale určitě se vyplatí okusit horký tatranský čaj, námořnický grog (kombinace červeného vína s rumem) či punč s příchutí levandule, mojita nebo absinthu (takzvaný turbo punč). Před degustací se ale pořádně posilněte místními dobrotami, doporučujeme zkusit burger s kachním masem, lokše, cigánskou pečienku a nebo výborný obří bramborák.

Vánoční Bratislava láká na lokální delikatesy

Košice

Již několik let se adventnímu období v Košicích říká Košické rozprávkové Vianoce a důvodů k tomu je hned několik. Hlavná ulica se přemění na pohádkovou krajinku plnou dřevěných boudiček plných lahodných nápojů a jídel. Vše je nádherně dekorované stromečky a sněhovými vločkami. Těšit se můžete na Primátorský punč,  Anjelskú kapustnicu, svařené víno ze všech koutů Slovenska, horkou čokoládu, perníky, medovníky, langoše, bramborové placky, klobásky nebo smažené maso. K zakoupení jsou zde tradiční ručně vyráběné vánoční ozdoby a vše korunuje bohatý doprovodný program.

Polsko nabízí kouzelné vánoční trhy ve středověkých městech

Krakow

Polský Krakow patří se svými věhlasnými trhy mezi nejvyhledávanější města v Evropě. Centrem dění je bezesporu adventní městečko na náměstí “Rynek Główny”, které je prosyceno typickou vůní svařeného vína, jehličí a včelího vosku. Vychutnejte si výborný punč a projděte si bohatou nabídku místních stánků.  Z regionálních specialit nezapomeňte okusit rozhodně bigos – směs  čerstvého nebo kysaného zelí, červeného masa, klobásy, uzeného bůčku, hub a koření.

Středověký Krakow je jednou z památek UNESCO

Wroclav

Vánoční trhy ve Wroclawi najdete v srdci města, které tvoří Rynek – jedno z největších náměstí v celé Evropě. Jeho čelu dominuje gotická středověká radnice  Na trzích najdete široký výběr z typicky vánočních dárků, stejně jako krajové speciality místní kuchyně. Rozhodně ochutnejte sýr, který je připravován na mnoho způsobů, zapiekanki a  samozřejmě svařené víno. Nezapomeňte také navštívit nejstarší restauraci v Evropě zvanou Piwnica Świdnicka, který byla přestavěna naposledy v 16.století.

Za nejstarším trhem Německa do lužického Budyšína

Norimberk

Pokud máte rádi atmosféru velkých trhů, nevynechejte ty norimberské na náměstí Hauptmarkt (v okolí kostelů Panny Marie a sv. Sebalda). Kromě tradičních klobásek ochutnejte norimberské perníčky, biskupské chlebíčky a ovoce máčené v čokoládě a to včetně chilli papriček. S dětmi zajděte určitě na náměstí Hans Sachs Platz, kde jsou speciální „dětské vánoční trhy“. Téměř celé náměstí zabírá dvoupatrový historický kolotoč. Využít můžete i projížďku historickým poštovním vozem taženým koňmi.

Německé trhy – to je svařené víno a perníky

Budyšín

Svatováclavský vánoční trh naleznete na hlavním náměstí pod radnicí a na Reichstrasse a na Kornmarktu. Ačkoli trh není obrovský a velkolepý jako již zmíněný v Norimberku, má  v kulisách historického centra nezaměnitelnou atmosféru. Samozřejmostí jsou stánky s mnoha druhy svařeného vína, klobásami, ale i štolami, sýry, uzeninami, místní keramikou, atd. Návštěvu doporučujeme ve všedních dnech.

Náš tajný tip

Pokud chcete zažít vánoční trh v kulisách, kde se natáčel štědrovečerní hit Tři oříšky pro Popelku, navštivte zámek Moritzburg nedaleko Drážďan v termínu od 15.- 16. 12. Čeká na vás zde tradiční vánoční trh a ještě můžete navštívit dlouhodobou výstavu: Tři oříšky pro Popelku, která je v prostorách zámku.

A jakým vozidlem vyrazit na vánoční trhy? Pokud si nevíte rady s výpůjčkou, napište nám e-mail nebo nám zavolejte na zákaznickou linku na čísle +420 220 311 769 a my vám s volbou vhodného vozidla poradíme.

 

Sdílejte tento článek

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby vám neunikly žádne novinky, zanechte nám prosím svůj email. My na oplátku slibujeme, že vám nebudeme spamovat schránku. :-) 

HoppyGo s.r.o. se sídlem Řehořova 4, 130 00 PRAHA 3
IČ 066 28 664
COPYRIGHT 2018 ©HoppyGo s.r.o