Jak snadno parkovat s chytrou aplikací Citymove v Praze

Pokud občas parkujete v Praze, jistě vás během klikání na klávesnici parkovacího automatu napadlo, že by to šlo udělat lépe a pohodlněji. Možná si nepamatujete svou SPZ, obzvlášť u vozů půjčených přes HoppyGo. Možná nevíte, jak dlouho se zdržíte, a možná se vám schůzka protáhne a určitě nebudete chtít odbíhat prodloužit parkování. Všechno tohle, a mnohem víc, vyřeší naše sesterská aplikace Citymove.

K čemu Citymove slouží?

Hlavní myšlenka Citymove byla v porovnávání různých způsobů dopravy po Praze, ale protože myslí i na řidiče, jsou její silnou stránkou platby za parkování. Jako první na trhu byla aplikace Citymove plně propojená s poskytovatelem plateb za parkování v Praze (MPLA), takže platby jsou opravdu rychlé a pohodlné: na mapě si zvolíte ulici, vyberete svou SPZ, nastavíte dobu parkování a jedním klikem zaplatíte. 

Mrkněte na video, jak snadný celý proces je:

Parkujte i na modré! 

Už dlouho neplatí, že modré zóny jsou jen pro rezidenty. Parkovací automaty ale u nich nejsou, takže parkovné lze zaplatit pouze s mobilními aplikacemi. V Citymove jsou vždy aktuální ceny i informace o tom, kdy jsou zóny platné a jak dlouho v nich můžete stát. Pokud se tedy chystáte do centra, můžete se dopředu podívat na mapu zón v okolí vaší destinace a dopředu si naplánovat, kde budete parkovat. Ušetříte tím čas, který byste jinak věnovali objíždění bloků a hledáním informací na značkách.

V mapě Citymove uvidíte i parkovací domy, P+R parkoviště nebo parkoviště obchodních domů, včetně informace o počtu volných míst. A samozřejmě za ně lze platit přímo z aplikace.

Aplikace ŠKODA AUTO Digilab Citymove

Prodloužení parkování z notifikace

Pamatujete na doby, kdy jste nevěděli, jak dlouho se zdržíte, a tak jste si u automatu předplatili raději několik hodin parkovného? A často zbytečně? Nebo se schůzka protáhla a vy jste si běželi prodloužit parkování? To už je naštěstí pryč. Teď si z aplikace zaplatíte třeba jen 30 minut a jedním klikem si parkování prodlužujete podle potřeby. Pět minut před koncem parkování vám totiž přijde notifikace s možností prodloužit parkování.

Pamatuje si vaši SPZ i ulici, kde parkujete

Do Citymove si můžete uložit neomezené množství registračních značek vozů, které používáte. Během platby si jen vyberete tu správnou. Kromě pátrání v paměti po registračních značkách odpadá i hledání auta. V mapě totiž uvidíte, v které ulici máte zaparkováno.

Kromě parkování pomůže Citymove i s jízdními řády, s odjezdy z nejbližších zastávek a sms jízdenkami, umí zavolat taxi nebo zarezervovat sdílený skútr BeRider. Nás ale nejvíc těší, že v aplikaci vidíte přehledně na mapě všechny vozy HoppyGo v okolí. Jejich rezervaci pak dokončíte na našem webu nebo v naší aplikaci.

Platforma na sdílení vozů HoppyGo - náhled na aplikaci

Aplikace Citymove je dostupná zdarma pro iOS i Android. Více informací najdete na webu Citymove.


Sledujte nás na Instagramu