SmileCar a HoppyGo se spojují

V úterý jsme oznámili, že se budeme spojovat s HoppyGo. A od té doby se na nás vaše dotazy valí horem dolem. Abychom vám ušetřili čas (a trochu odlehčili zákaznické lince), připravili jsme seznam nejčastějších otázek. A teď se pokusíme vám na ně jednoduše, a hlavně srozumitelně odpovědět.

1. Co se stane s mobilními aplikacemi SmileCar a HoppyGo? Musím si stahovat novou?

Nemusíte. Pokud máte nastavené automatické aktualizace, aplikace SmileCar se vám sama změní na novou aplikaci HoppyGo. A pokud se tak nestane automaticky, stačí aktualizaci v telefonu jednoduše povolit. Novou aplikaci najdete v telefonu pod oranžovým logem, stejným jako na obrázku.

SmileCar a HoppyGo se spojují

Ikona nové mobilní aplikace HoppyGo

 

Uživatelé HoppyGo to budou mít bohužel trochu složitější. V den spojení se jejich stávající aplikace přejmenuje na HoppyGo OLD a všechny její funkce se zablokují. Po jejím spuštění už v ní najdou pouze odkaz na stažení nové aplikace, která bude zároveň volně dostupná v appstore. Starou aplikaci tedy mohou rovnou smazat a stáhnout a nainstalovat novou aplikaci HoppyGo. Je to trochu komplikace, ale jinak to bohužel nejde ☹

2. Půjčuji vozy na obou platformách. Co se stane s mými účty?

Pokud se do obou aplikací přihlašujete pod stejným e-mailem, pak se vaše účty sloučí. Jestli používáte různé e-mailové adresy, dejte nám vědět (na e-mail nebo přes zákaznickou linku), kterou z nich chcete používat i nadále a my už se postaráme o zbytek. Vaše účty sloučíme manuálně.

Pro stávající uživatele HoppyGo v systému přibude pár políček, proto doporučujeme po sloučení profily vozů projít a doplnit chybějící údaje.

3. Změní se nějak podmínky pojištění, které se sjednává při výpůjčkách?

Tady čekají na uživatele obou platforem novinky. Nové HoppyGo bude využívat pojištění od ČSOB a vybrat si budete moct mezi standardní pojistkou s 10% spoluúčastí (minimálně však 5000 Kč)a prémiovou pojistkou se spoluúčastí 5 % (minimálně však 1000 Kč). K tomu si můžete přidat pro všechny případy i pojištění odpovědnosti s krytím až 50 000 Kč a spoluúčastí 1000 Kč. Na uživatele HoppyGo čeká změna k lepšímu. Součástí pojištění sjednaného na dobu výpůjčky je totiž i povinné ručení, díky kterému se ve většině případů nehody nezapočítávají do bezeškodního období a tím pádem řidiči nepřichází o bonusy.

Kompletní pojistné podmínky najdete na našem webu v sekci “Důležité odkazy”.

4. Jak to bude s limitem nájezdu a cenou za kilometr navíc?

Tak tady čeká změna na uživatele obou platforem. Limit kilometrů bude stejný jako nyní u SmileCar, tedy 200 km na den, cenu kilometrů najetých nad limit si ale nově budou moci majitelé upravit podle svých potřeb — v rozmezí od 0 Kč až do částky, která odpovídá 1 % z aktuální ceny výpůjčky vozu na den. Pokud si tedy půjčíte vůz za 1000 Kč na den, cena za kilometr najetý nad limit může stát v rozmezí 0 až 10 Kč. Pokud si majitel nebude chtít cenu upravovat, bude standardně nastavena na 3 Kč za kilometr.

Nemusíte se bát, že by se v průběhu zápůjčky částka měnila. Pro řidiče bude platná vždy ta cena za nadlimitní kilometr, která byla u vozu stanovena ve chvíli, kdy jste na něj udělali poptávku.

5. Kdy se mi strhnou peníze za pronájem vozu?

Peníze za výpůjčku vozu se strhnout stejně jako u SmileCar, tedy ve chvíli, kdy úspěšně projdete procesem předání vozu. Majitelům z řad uživatelů SmileCar nově přibude povinnost zadat do aplikace poslední 4 číslice dokladu totožnosti řidiče (občanský průkaz nebo cestovní pas), uživatelé HoppyGo se zase budou muset zvykat na zadávání většího množství údajů. Například stav palivoměru, či povinných 5 fotografií aktuálního stavu vozidla.

6. Když se strhávají peníze až při předání, jsou poptávky vůbec závazné?

Rozhodně! Když hledáte vůz na určitý termín, je vždycky výhodnější poptat jich raději víc najednou. Ten majitel, který zareaguje jako první, vám potom vůz půjčí a všechny ostatní poptávky se v systému automaticky zruší. Jakmile majitel poptávku potvrdí, poptávka je závazná a není nutné ze strany řidiče dále potvrzovat.

7. Mám otázku nebo problém. Kam mám zavolat?

Tak to bude určitě naše infolinka na telefonním čísle +420 220 311 769. , která funguje každý den od 9:00 do 21:00. Uživatelé současného HoppyGo jistě ocení, že všechny problémy, dotazy či hlášení pojistných událostí nově vyřídí na jednom telefonním čísle. Na stejném telefonním čísle se dovoláte také na asistenční službu pro řidiče, která funguje nonstop.

8. Jak se počítá cena výpůjčky a kde najdu ceník pokut?

I tady se budeme dál držet systému SmileCar. Ostatně kvůli pojištění to ani jinak nejde. První den výpůjčky se počítá na hodiny, další dny už na kalendářní dny. Abychom v tom tedy měli jasno: Když si půjčíte vůz v 9:00 ráno, můžete ho vrátit nejpozději následující den opět v 9:00 ráno. Pokud vůz vrátíte třeba jen o půl hodiny později, už se vám započítá jako celý další den, který končí o půlnoci. Víme, je to trochu komplikované. Ale co si budeme povídat, dobré pojistné podmínky a bezproblémové plnění za tu trochu plánování stojí 🙂

Pokud se na předávku značně opozdíte, nedorazíte a nebo ji dokonce zrušíte později než 3 dny před jejím začátkem, bude na vás v systému čekat pokuta. Víme, také by se nám to nelíbilo, ale jinak to bohužel nejde. Kompletní ceník pokut najdete na našem webu.

9. Jak to bude u nového HoppyGo s věkovým limitem řidičů a vozů?

Schvalujeme zpravidla vozy mladší 15 let a s nájezdem nižším než 300 tis. kilometrů. Zajímavým kouskům ale můžeme udělat výjimku 🙂 Do databáze řidičů zařadíme každého, kdo je starší 18 let, má platné řidičské oprávnění a projde naším pečlivým scoringem.

Sdílejte tento článek

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby vám neunikly žádne novinky, zanechte nám prosím svůj email. My na oplátku slibujeme, že vám nebudeme spamovat schránku. :-) 

HoppyGo s.r.o. se sídlem Řehořova 4, 130 00 PRAHA 3
IČ 066 28 664
COPYRIGHT 2018 ©HoppyGo s.r.o