Příběhy uživatelů – restaurace Ordr

Platforma HoppyGo čítá k začátku roku 2021 přes 100 000 uživatelů a toto číslo dále roste. My vám chceme přinést jejich příběhy a osvětlit důvod, proč se k platformě připojili. Tentokrát vám představíme zdánlivě netradičního uživatele HoppyGo – pražskou food delivery službu Ordr.

Rozhovor se CEO Ordr Petrem Janouškem

1) Mohl byste představit vaši službu našim čtenářům?

Ordr je nejrychlejší delivery společnost v Praze. Vozíme teplé obědy od pondělí do pátku od 11 do 3 hodin odpoledne. Naše jídla si sami vaříme i balíme. Máme tak pod kontrolou celý proces až po předání zákazníkovi. Průměrný čas našeho rozvozu je pod 10 minut, takže mnoho klientů nestihne ani sejít schody před dům, kde už čeká náš kurýr. A v tom jsme jedineční.

Petr Janoušek, CEO Ordr

2) Co pro vaše podnikání znamenal rok 2020? Museli jste svoje postupy nebo přístup nějak změnit?

Pandemie nám zdvojnásobila počet objednávek a zároveň změnila náš business model. Primárně jsme vozili jídla do kanceláří, kde si objednávali větší skupiny zaměstnanců, ještě do léta jsme vozili i svačiny a večeře až do osmi hodin večer. V březnu začal celoplošný home office a lidé začali objednávat z rezidečních oblastí, kde jsme předtím měli minimální objednávky. Zareagovali jsme posílením naší kurýrské základny a začali rozvážet i auty. 

Také se změnila skladba objednávek a my jsme se začali soustředit především na obědy. O svačiny a večeře najednou přestal být zájem. Na večeři a svačinu člověk tak nechvátá jako na oběd, a tak pravděpodobně volí jinou delivery službu, která doručuje delší čas nebo si něco doma uvaří.

3) Co vás vedlo k oslovení HoppyGo a proč jste se rozhodli využít platformu? 

Nutně jsme potřebovali otevřít další lokaci, kde je více obytných domů než kanceláří – Palmovka. Neměli jsme už k dispozici naše kola a skútry. Jelikož jsme nevěděli, zda je to jen aktuální poptávka na další dva, tři měsíce lockdownu, nechtěli jsme investovat do nových strojů. Proto jsme zvolili HoppyGo – pronájem vozu, který zrovna nikdo nepotřebuje a nám pomůže. 

4) Na platformě jste zvolili elektrickou Škodu Citigo. Proč zrovna tento vůz?

Elektromobil jsme zvolili kvůli naší dlouhodobé snaze budovat enviromentálně udržitelné podnikání. Citigo do zásuvky se tak vyloženě nabízelo. Sžila se s ním i naše řidička, která byla kvůli pandemii nucena přerušit svoji kariéru pilotky dopravního letadla.
Je libo losos s bramborovou kaší?

5) Jak vám Citigo pomohlo v podnikání?

Celkem s naší řidičkou rozvezl 874 objednávek hladovým zákazníkům, které bychom jinak nemohli obsloužit. A také jsme otevřeli novou zónu rozvozu, Palmovku.

6) V čem vidíte hlavní výhody využití naší platformy oproti například nákupu vlastních vozů nebo operativním leasingu?

Operativní leasing mohu vzít minimálně na rok, spíše dva. Naše auto navíc celkem dost najede a to se může u operáku prodražit. 

HoppyGo vezmu na týden, měsíc, nebo jako v našem případě jen na pracovní dny v týdnu. O víkendu auto nepotřebuji, a tak s ním může jezdit kdokoliv jiný. Moje firma potom tedy platí za něco, jen když to zrovna využíváme.

Online brána Ordr

7) Dokázal byste vyjmenovat i nějaké nevýhody?

Tohle není nevýhoda nebo chyba HoppyGo, ale v případě našeho elektrického CITIGA jsme trochu narazili na rychlost nabíjení a nedostatek výkonných nabíječek v Praze. Naše auto mělo během nižších venkovních teplot dojezd 150 km, a to nám někdy na jeden rozvozový den nestačilo.

Příště bychom asi volili z platformy vůz s pohonem na CNG (který je také velice čistý) nebo jiný elektromobil s vyšším dojezdem.

8) Plánujete v budoucnu využít služby HoppyGo znovu?

Určitě ano. Ordr sice není služba vhodná pro auto, protože na motorce nebo kole jste mnohem rychlejší, ale i nyní během třetího lockdownu jsou silnice zase prázdnější.

Chcete si také pronajmout vůz na HoppyGo? Mrkněte na náš průvodce, který vás provede celým procesem krok za krokem.