Poznań i okolice – miejsca na krótki wypad bez tłumów

Mieszkańcy stolicy Wielkopolski potrzebują zaledwie kilkunastu minut, by z zatłoczonego miasta przedostać się na łono natury i odpocząć z dala od zgiełku codzienności. Region otoczony jest licznymi terenami zielonymi, parkami krajobrazowymi, jeziorami i trasami spacerowymi. Natomiast w samym sercu Poznania, znajduje się kompleks rekreacyjny Malta, położony nad jeziorem. Na jego terenie znajdziemy dodatkowo park, ogród zoologiczny oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Amatorzy dalszych wycieczek również znajdą coś dla siebie.

Żeby odkrywać uroki Wielkopolski, nie trzeba posiadać samochodu na własność. Wystarczy pobrać aplikację HoppyGo i cieszyć się swobodą podróżowania na własnych zasadach, mając dostęp do setek aut – na podróże małe i duże.

Szlakiem architektury drewnianej

Wokół Puszczy Zielonka rozciąga się szlak kościołów drewnianych – 12 wiejskich zabytkowych budowli, zlokalizowanych w miejscowościach: Kicin, Wierzenica, Uzarzewo, Długa Goślina, Węglewo, Kiszkowo, Łagiewniki, Sławno, Skoki, Jabłkowo, Raczkowo i Rejowiec. To pierwszy w Wielkopolsce oficjalnie wytyczony i oznakowany szlak architektury drewnianej. W budowlach sakralnych wciąż można dostrzec elementy gotyku, baroku i sztuki czasów współczesnych. Z kościołami wiążą się ważne wydarzenia, postaci i legendy. Projekt powstał z myślą o turystyce samochodowej. Przy szczegółowym zwiedzaniu starych kościołów nie sposób przebyć tę trasę w jeden dzień. Na krótszą wyprawę można wybrać szlak o długości około 35 km, korzystając z dostępnej już infrastruktury drogowej. 

Na tropie bobra

Na spacer przez lasy, łąki i zagajniki warto wybrać się do Czmońca. Znajduje się tam ścieżka edukacyjno-przyrodnicza Bobrowy Szlak, leżąca na terenie Rogalińskiego Parku Narodowego. Dla miłośników przyrody dostępne są trzy trasy, różniące się długością i stopniem trudności. Na ścieżkach znajduje się 9 tablic informacyjnych opisujących najciekawsze elementy mijanego krajobrazu. Warto wspiąć się na 14-metrową wieżę widokową i podziwiać okolicę po horyzont. Z jej szczytu rozpościera się widok na starorzecze Warty i jej naturalne rozlewiska. Warto mieć oczy szeroko otwarte i wypatrywać ślady aktywności bobrów – obgryzione i powalone drzewa. Może uda się też wypatrzeć samego sprawcę tego „bałaganu”?

Zamek w Kórniku

Kilka kilometrów dalej znajduje się miejscowość Kórnik z zabytkową rezydencją historycznych rodów Górków i Działyńskich. Początki zamku sięgają średniowiecza, jego obecny kształt pochodzi z połowy XIX wieku. W 2011 roku obiekt uznany został za Pomnik historii Polski. Twierdza od strony zachodniej otoczona jest wodami Jeziora Kórnickiego. Przyzamkowy park to 30 ha terenów zielonych, które zachwycają o każdej porze roku.

Rogalińskie dęby

Lech, Czech i Rus to nie tylko bohaterowie legendy, ale też jedne z najstarszych dębów w Polsce. Spotkać je można w Łęgach Rogalińskich, na terenie Parku Krajobrazowego. Wiek najstarszego z nich szacowany jest na 800 lat! Jednak w okolicy można zobaczyć wiele więcej – samych dębów jest blisko 1 400. To doskonałe miejsce na przechadzkę z dala od cywilizacji i zgiełku miasta, ale też świetny plener do magicznych zdjęć. Malownicze tereny świetnie prezentują się niezależnie od pory dnia, roku czy pogody. Tajemnicze sylwetki prastarych drzew pięknie wyglądają o świcie lub zmierzchu, w mglisty poranek, skąpane w słońcu, w otoczeniu pierwszego śniegu – to miejsce, które można odwiedzać wielokrotnie i nie czuć znużenia.

Jeśli chcesz na własne oczy przekonać się o pięknie okolicznych terenów, a nie posiadasz własnego samochodu – nic straconego! Już teraz możesz wybrać auto z szerokiej gamy dostępnych modeli w aplikacji HoppyGo. Z nami możesz podróżować komfortowo i bezpiecznie. Bez względu na to, z kim chcesz dzielić te niezapomniane wrażenia, na naszej platformie znajdziesz samochód, który spełni Twoje oczekiwania.

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis