1*psUFqVUuhJ6GjCzx5-vtuw

Nové HoppyGo se blíží a přinese vám spoustu skvělých novinek!

Že se 11. 7. 2018 spojuje SmileCar s HoppyGo, to už pravděpodobně víte. V minulém týdnu jsme pro vás připravili seznam nejčastějších otázek a odpovědí a dnes vám chceme ukázat, na co všechno se můžete těšit. Vyslyšeli jsme totiž přání našich uživatelů a připravili pro ně pořádnou várku novinek. A vrhneme se na to hned, bez zbytečného zdržování 🙂

INSTANT BOOKING

Nová funkce mobilní aplikace, která usnadní život řidičům i majitelům. Díky Instant bookingu bude rezervace vozu rychlejší a hlavně jednodušší. V podstatě se jedná o automatické potvrzení rezervace vozu, kde odpadne celý proces poptávky a strach z toho, že vám majitel poptávku nepotvrdí včas. U vozů označených nálepkou Instant booking tedy stačí vozidlo poptat a pokud splní řidič určité podmínky, systém poptávku sám rovnou potvrdí a převede do stavu závazné rezervace.

Majitelé budou mít na výběr, zda chtějí této funkce využívat či nikoliv. Jednoduše jí totiž zapnou nebo vypnout v detailu vozidla na kartě „Kalendář“. Systém potom bude sám vyhodnocovat, zda byla splněna na straně řidiče všechna pravidla a podle toho mu nabídne buď odeslat poptávku klasickým způsobem a nebo rovnou rezervovat přes Instant booking.

A jaká že jsou ta pravidla? Poptávka na vůz nesmí proběhnout méně než 24 hodin před plánovanou zápůjčkou, termín předávky může být uveden nejdříve v 8:00 a nejpozději ve 20:00. Řidič také za sebou musí mít alespoň jednu úspěšnou a uhrazenou výpůjčku a jeho hodnocení nesmí být nižší než 4 hvězdičky.

NASTAVENÍ MINIMÁLNÍHO A MAXIMÁLNÍHO POČTU DNÍ NA JEDNU VÝPŮJČKU

Tato funkce se bude hodit zejména majitelům. Díky ní si totiž budou moci jednoduše nastavit minimální nebo maximální počet dnů, po které jsou ochotní svůj vůz půjčovat. Systém tyto požadavky bude brát v potaz a pokud budou řidiči hledat vůz na kratší nebo delší období, jednoduše se jim daný vůz nezobrazí ve výsledcích vyhledávání.

NASTAVENÍ VLASTNÍ CENY ZA KILOMETR UJETÝ NAD LIMIT

O tom už jsme se zmiňovali v článku o otázkách, na které se nás ptáte nejčastěji. U všech vozů bude i nadále cena za kilometr navíc standardně nastavena na 3 Kč, majitelé ji však nově budou moci měnit. V nastavení ceny vozu si cenu jednoduše upraví, a to v rozmezí od 0 Kč až do výše 1 % ceny výpůjčky vozu za den. U vozu, jehož výpůjčka tedy stojí 1000 Kč na den, se bude cena za nadlimitní kilometr pohybovat v rozmezí od 0 Kč do 10 Kč.

Řidiči ale určitě nemusí mít strach, že by se cena nadlimitního kilometru v průběhu výpůjčky změnila. Platná bude ta, která byla v uvedena v momentě potvrzení rezervace a bude v detailu vozidla v jeho ceníku.

POVINNÉ ODESLÁNÍ ZPRÁVY PŘI POPTÁVCE VOZU

To je novinka, kterou opět ocení hlavně majitelé. Při zadání poptávky totiž bude muset řidič poslat přes aplikaci zprávu majiteli. Proč to tak je? Hlavně kvůli tomu, abychom urychlili komunikaci mezi oběma stranami. Tato zpráva se totiž automaticky uloží do systému a řidiči se objeví při každé další poptávce. Samozřejmě s možností editace. A co do takové zprávy napsat? Ideálně proč si chcete vůz půjčit a kam máte namířeno. Zpráva bude mít minimálně 50 a maximálně 160 znaků.

OVĚŘENÍ TOTOŽNOSTI ŘIDIČŮ

I o této funkci už jsme se zmiňovali v předchozím článku. Uživatelé HoppyGo už jí znají, pro uživatele SmileCar ale bude novinkou. Při předávce vozu bude totiž řidič povinen prokázat se majiteli platným dokladem totožnosti, který má uvedený u svého účtu, a majitel následně zadá poslední čtyři znaky čísla dokladu do aplikace. Pokud se tak nestane, aplikace nedovolí provést výpůjčku vozu.

A proč to děláme? Inu hlavně kvůli bezpečnosti. Jedině tak totiž budeme schopni ohlídat, aby si vozy půjčovali pouze lidé, kteří jsou u nás registrování a řádně prověřeni.

VYLEPŠENÝ PŘEHLED VYÚČTOVÁNÍ

Protože pořádek dělá přátele, rozhodli jsme se trochu vylepšit přehled vyúčtování výpůjček. Pokud se přihlásíte přes webovou aplikaci, nově uvidíte výpůjčky v sekcích „Moje jízdy“ a „Příchozí poptávky“ rozděleny na aktivní a historické. V souhrnu se vám potom zobrazí všechny jízdy kromě zrušených. Podrobné informace o rezervaci se vám potom zobrazí u všech aktivních rezervací (a to včetně těch, které máte v historii), kromě zrušených.

Novinky spustíme s přechodem na nový web a mobilní aplikaci HoppyGo. Dostupné by měly být od rána 11. 7. 2018.

Napadají vás další funkce, které by vám ulehčili půjčování vozů? Dejte nám vědět na Facebook nebo na e-mail.

Sdílejte tento článek

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby vám neunikly žádne novinky, zanechte nám prosím svůj email. My na oplátku slibujeme, že vám nebudeme spamovat schránku. :-) 

HoppyGo s.r.o. se sídlem Řehořova 4, 130 00 PRAHA 3
IČ 066 28 664
COPYRIGHT 2018 ©HoppyGo s.r.o