lyzovačka

Letošní zima nás zatím nepoctila poctivou sněžnou nadílkou, ale horská střediska pilně zasněžují, nebojte se tedy vyrazit na lyžovačku. Ať už na vás čeká zimní dovolená nebo jen volný víkend, určitě se vyplatí vyrazit provětrat lyže či snowboard na některou z českých sjezdovek. Pokud váháte, kam si jet protáhnout tělo letos, nechte se inspirovat našimi tipy. 

Nezapomeňte si vybrat a rezervovat to správné auto. Pro velkou rodinu doporučujeme například sedmimístný Volkswagen Multivan s automatickou převodovkou a střešním boxem.

PRO ZKUŠENÉ LYŽNÍKY A SNOWBOARĎÁKY

Narodili jste se s lyžemi na nohou a lákají vás strmé kopce? Vyrazte na Šumavu, konkrétně na sjezdovku Šance na Špičáku u Železné Rudy. Kromě toho, že v nejprudším místě dosahuje sklon 100 % neboli 45°, je také úpravami nepolíbena v hlavní části, což ji činní jednou z nejnáročnějších v celé republice.

NA NEJDELŠÍ SJEZDOVKU DO KRKONOŠ

Libujete si v nekonečně dlouhých alpských sjezdovkách, ale tlačí vás čas? Zkuste nejdelší českou sjezdovku z Lysé hory v Rokytnici nad Jizerou (konkrétně modrou Turistickou). Užijete si více jak tříkilometrový sjezd, převýšení 650 m a ještě se stihnete pokochat nádherným výhledem do Podkrkonoší. Nezapomeňte se sklouznout i po sousední, o půl kilometru kratší červené.

V Krkonoších nesmíme opomenout ani vyhlášený Špindl. Vybrat si lze hned z několika ski areálů, jako je Medvědín, Svatý Petr, Mísečky či Hromovka. Naším favoritem je trať nazvaná FIS World Cup, která je nejen sympaticky široká, ale také strmá (62%). Špindlerův mlýn kromě lyžovačky potěší i pařmeny, kterým by na horách chyběl společenský život.

PRO RODINY A MILOVNÍKY POHODLÍ

Máte málo času a nechcete sebe a své ratolesti ochudit o zimní radovánky? Vyrazte kousek za Prahu do Chotouně. Místo ocení především rodiny, pro které je k dispozici výukové hřiště, zpomalovací talířový vlek a v neposlední řadě mírný svah.

Na Lipno jen v létě? Kdeže. Okolí naší největší vodní nádrže je rájem pro rodiny s dětmi i v zimě. Naleznete zde rozlehlé bezplatné výukové hřiště, kde své caparty bezpečně naučíte prvním krůčkům. Sjezdovky mají mírný charakter a obsluhují je tři sedačkové lanovky.

LYŽOVÁNÍ MEZI VINICEMI

Skoro už legendární je nejníže položená sjezdovka v jihomoravských Němčičkách. Nebojte se, i při nedostatku přírodního sněhu zde lze lyžovat na umělém povrchu. Prosvištíte si zde kolem spící vinice po dvou červených sjezdovkách v délce 350 metrů.

Česko nabízí ski areály pro všechny věkové kategorie a úrovně lyžařských schopností, určitě si tedy vyberete. Chcete vyrazit na hory s partou přátel nebo početnou rodinou, ale nemáte v garáži vhodný vůz? Rezervujte si auto na HoppyGo. 

Sdílejte tento článek

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby vám neunikly žádne novinky, zanechte nám prosím svůj email. My na oplátku slibujeme, že vám nebudeme spamovat schránku. :-) 

HoppyGo s.r.o. se sídlem Řehořova 4, 130 00 PRAHA 3
IČ 066 28 664
COPYRIGHT 2018 ©HoppyGo s.r.o