Najlepsze praktyki wynajmu dla właścicieli aut

Właśnie zaczynasz przygodę z wynajmem własnego samochodu na HoppyGo? Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę podczas tworzenia profilu, w trakcie obsługi zapytań, jak również kiedy dojdzie już do wynajmu. Spraw, że Twoje auto będzie cieszyło się większym zainteresowaniem, a wypożyczający chętnie zarezerwują je ponownie w przyszłości. Oto kilka wskazówek jak być ‘superwłaścicielem’.

1. PROFIL SAMOCHODU

Dokładnie opisz auto

Umieść w profilu auta wszystkie istotne informacje i wskaż preferowany wariant ubezpieczenia. Upewnij się, że masz zaznaczone posiadane elementy wyposażenia auta i zdefiniowane warunki wynajmu, jak np. możliwość wyjazdu za granicę. Pamiętaj, aby w opisie auta wymienić również dodatkowe udogodnienia, które możesz zaoferować wypożyczającym – takie, jak uchwyt do telefonu, czy fotelik dziecięcy.

Zrób dobre zdjęcia

Im lepsze zdjęcia zrobisz, tym większa szansa, że Twoje auto wpadnie komuś w oko. Najlepiej wybrać się w pogodny dzień w jakieś spokojne miejsce, aby sfotografować samochód i wyeksponować jego walory na korzystnym tle. Nie zapomnij go wcześniej umyć i posprzątać. W profilu auta warto pokazać ujęcia z zewnątrz, jak i z wnętrza pojazdu.

Ustal przystępną cenę

Jako właściciel – masz wpływ na ustalenie ceny za wynajem swojego auta i opłaty za dodatkowe kilometry powyżej limitu dziennego. Upewnij się jednak, że będzie ona atrakcyjna dla użytkowników HoppyGo. Jeśli, zależy Ci na większej ilości zapytań o wynajem, warto nieco obniżyć cenę. Jeśli w przyszłości uznasz, że Twoje auto może dla Ciebie więcej zarobić, zawsze możesz ją zmienić.

2. OBSŁUGA ZAPYTAŃ

Aktualizuj dostępność

Zastanów się, kiedy bez przeszkód możesz wynajmować swoje auto użytkownikom HoppyGo i określ jego dostępność w kalendarzu. Pamiętaj jednak, aby regularnie go aktualizować, żeby uniknąć częstego odrzucania zapytań, które może spowodować spadek pozycjonowania Twojego auta w wynikach wyszukiwania na naszej platformie.

Reaguj na zapytania

Nie zwlekaj i staraj się potwierdzać zapytania o wynajem jak najszybciej. Wypożyczający mogą wysyłać więcej zapytań w jednym czasie, a finalnie wynajmą to auto, którego właściciel jako pierwszy potwierdzi rezerwację. Możesz również włączyć opcję ‘szybkiej rezerwacji’, dzięki której przychodzące zapytania będą automatycznie akceptowane.

Komunikuj się przyjaźnie

Użytkownicy platformy mogą kontaktować się ze sobą za pośrednictwem chatu w aplikacji lub telefonicznie. Staraj się na bieżąco, jasno i uprzejmie komunikować z wypożyczającymi w przypadku dodatkowych pytań odnośnie wynajmu lub konieczności ustalenia szczegółów przekazania auta.

3. PROCES WYNAJMU

Dbaj o stan techniczny

Jeśli chcesz wynajmować swoje auto, musisz szczególnie zadbać o jego stan techniczny. Regularnie wykonuj przeglądy, badania techniczne i niezbędne naprawy. Kontroluj wysokość bieżnika i wymieniaj opony zgodnie z cyklem sezonowym. Sprawdzaj stan karoserii i na bieżąco usuwaj ewentualne uszkodzenia, np. wgniecenia czy początki korozji.

Przygotuj auto do wydania

Zanim przekażesz auto użytkownikowi, umyj je i posprzątaj wnętrze lub wyczyść tapicerkę – jeśli to konieczne. Pomoże to również w udokumentowaniu jego stanu na zdjęciach w aplikacji podczas spotkania. Pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za sprawdzenie poziomu podstawowych płynów eksploatacyjnych, jak np. olej czy płyn do spryskiwaczy. Upewnij się też, że pióra wycieraczek są w dobrym stanie, a auto ma sprawne światła.

Zadbaj o punktualność

Po umówieniu się z użytkownikiem na przekazanie lub zwrot pojazdu, staraj się pojawić na miejscu o czasie. Jeśli z jakiegoś powodu dotrzesz z opóźnieniem, koniecznie uprzedź wypożyczającego za pośrednictwem chatu lub telefonicznie o zaistniałych okolicznościach.

Przekaż ważne informacje

Podczas spotkania nie zapomnij przekazać użytkownikowi ważnych szczegółów dotyczących obsługi auta. Opowiedz krótko jak działają poszczególne funkcje, np. klimatyzacja czy tempomat. Jeśli auto posiada dodatkowe zabezpieczenia np. ukryty przycisk blokady zapłonu, pokaż jak z nich właściwie korzystać.

Dodaj miły akcent

Chcesz się wyróżnić na tle innych właścicieli? Rozważ pozostawienie butelki wody na podróż lub innego drobiazgu dla użytkownika. Nie jest to obowiązkowe, jednak może być przyjemnym zaskoczeniem i sprawić, że Twoje auto będzie cieszyło się większym zainteresowaniem.

Poproś o feedback

Podczas zwrotu auta zarówno Ty, jak i wypożyczający macie możliwość oceny siebie nawzajem. Jeśli wszystko przebiegało pomyślnie, możesz zapytać użytkownika co mu się szczególnie podobało lub czy ma jakieś sugestie na przyszłość i poprosić go o pozytywny komentarz w aplikacji.

POMOŻEMY CI

Szukasz wskazówek jak wypromować swoje auto? Skontaktuj się z naszym menadżerem floty Pawłem pod numerem +48 784 360 001 lub napisz na kontakt@hoppygo.com.

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter