Majówka 2021 – jak zaplanować długi weekend?

Tegoroczna majówka z pewnością będzie inna – bez spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, bez dalekich wyjazdów, bez wyjść do ulubionych restauracji i knajpek. Nie znaczy to jednak, że nie można spędzić jej miło i aktywnie, ale bezpiecznie. Jeśli tylko dopisze nam pogoda, w długi majowy weekend warto wybrać się na łono natury, z dala od tłumów i poświęcić czas sobie oraz najbliższym.

DLA DOMATORÓW

Spędźmy ten czas analogowo! Sięgnijmy po ulubioną lekturę, odkurzmy stare planszówki, wyciągnijmy kredki, pastele, farby i blok rysunkowy. Tym, co preferują bardziej aktywną formę wypoczynku, polecamy drobne prace w ogrodzie lub na balkonie (to już ten czas, kiedy można sadzić kwiaty balkonowe do doniczek!), wiosenne wietrzenie szaf czy porządki w garażu. Jeśli znajdziecie w nim auto, z którego korzystacie sporadycznie, możecie zarejestrować je na platformie HoppyGo i jeszcze na tym zarobić! W razie potrzeby, w tym artykule znajdziecie krótką instrukcję jak zarejestrować samochód.

Każdemu z nas przyda się chwila wyciszenia i odpoczynku – również od newsów, internetu i smartfonów. Offline’owy początek maja może przynieść nam mnóstwo energii i kreatywnych pomysłów na całą wiosnę.

DLA AKTYWNYCH

Nikt nie zaprzeczy, że ruch to zdrowie. Wielu z nas w ostatnim czasie zupełnie zmieniło model pracy, a godziny spędzone praktycznie nieruchomo przed komputerem dają się we znaki. Kilka dni wolnego to doskonała okazja do tego, aby uciec od biurowej rutyny i zadbać o kondycję fizyczną i psychiczną. Nasze plecy, stawy i głowy z pewnością będą nam za to wdzięczne.

Nie trzeba od razu uprawiać sportów wyczynowych, wystarczy umiarkowana aktywność fizyczna, dla zdrowia i dla przyjemności. Żeby nie było nudno, można pobiegać, pograć w piłkę, badmintona, nauczyć się puszczać latawiec albo zrobić sobie trening na świeżym powietrzu – gdzieś poza miastem, na otwartej przestrzeni, w otoczeniu zieleni. Pamiętajmy o prawidłowym oddychaniu, które pomoże dobrze dotlenić organizm i nieco się wyciszyć.

DLA WIELBICIELI PRZYRODY

Jeśli początek maja nie zaskoczy nas śniegiem i ulewnym deszczem, skorzystajmy z rześkiego powietrza i pierwszych promieni słońca. Możemy wybrać się do okolicznego parku, na łąkę czy do lasu. Weźmy ze sobą koc, kosz pełen smakołyków, domową lemoniadę i… piknik gotowy! 

By uniknąć tłumów, warto wybierać miejsca na uboczu, mniej popularne lub w ogóle jeszcze nieodkryte. A gdy zaskoczy nas popołudniowy chłód i zimny wiatr, możemy ogrzać się przy ognisku – pamiętajmy jednak, by ogień rozpalać tylko w wyznaczonych do tego miejscach!

Wycieczka na łono natury może być dobrą okazją do obserwacji ptaków, tropienia śladów dzikich zwierząt czy szukania pierwszych oznak wiosny – doskonała zabawa gwarantowana dla całej rodziny!

DLA ODKRYWCÓW

Cudze chwalicie a swego nie znacie – często okazuje się, że choć mieszkamy w danym regionie od wielu lat, nie możemy powiedzieć, że znamy go jak własną kieszeń. Niespieszna przejażdżka po okolicy może nam uświadomić, że zaledwie w odległości kilkunastu – kilkudziesięciu kilometrów od naszego domu znajdują się nieznane, nieodkryte skarby – odrestaurowane wille, drewniane kościoły, kunsztowne pałace czy majestatyczne twierdze. Choć teraz większość z tych obiektów jest niedostępna dla zwiedzających, możemy swobodnie podziwiać je z zewnątrz, a po powrocie do domu nanieść te miejsca na mapę naszej okolicy i wrócić do nich w ‘lepszych’ czasach. Za to teraz warto podelektować się zabytkami i perełkami architektury, robiąc klimatyczne zdjęcia, na których nie będzie żadnych turystów!

Jeśli chcesz ruszyć za miasto, by spędzić czas aktywnie, rozkoszować się przyrodą lub odkrywać uroki najbliższej okolicy, wybierz najbezpieczniejszy środek transportu indywidualnego. Jeśli nie posiadasz własnego auta, albo potrzebujesz innego, niż to, które masz, wybierz jeden z modeli dostępnych na platformie HoppyGo i ruszaj w drogę! Z tego artykułu dowiesz się jak wypożyczyć auto krok po kroku. To dokąd teraz? 

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis