uvodni_foto_clanek

V minulém článku jsme se svezli na českých svazích. Komu jsou naše kopce malé a lyžařské srdce se mu rozbuší až na dálnici směr Rakousko či Švýcarsko, nechť směle vyrazí za hranice. Máme pro vás čerstvý prašan z nejvyhlášenějších evropských lyžařských středisek.

Rakousko je blízko

Jednou s bližších destinací u našich rakouských sousedů je rozhodně Kitzbühel. Cestou se nezapomeňte zastavit v Salzburgu a nakoupit si pořádnou zásobu mozartových koulí, ať máte co mlsat na lanovce. V cíli na vás čeká skoro 180 kilometrů sjezdovek, mezi nimi i vyhlášená Streit na hoře Hahnnekam, kde se pravidelně jezdí Světový pohár.

Nebojte se, v Kitzbühelu na vás žádné vraždy nečekají, jen prašan a azuro.

Není Alberg jako Arlberg

Pro výletníky s větší časovou rezervou a touhou po setkání s členy evropské královské smetánky doporučujeme Zürs am Alberg, který leží skoro až u hranic s Lichnštejnskem. V devadesátkách tu s oblibou brázdila svahy princezna Diana a zimní dovolenou tu tráví například i monacká princezna Caroline. Takže pokud hledáte nevěstu s modrou krví, tady máte šanci. Naším tajným tipem je i sousední St. Anton am Arlberg s více jak 350 kilometry sjezdovek.

Za nejfotogeničtější horou Švýcarska

Pokud bychom se nezmínili o jediném lyžařském středisku ve “Švajcu”, tak by nám pravděpodobně část milovníků prašanu vyškrábala oči nebo nás minimálně nazvala sněžnými analfabety. Z těch nejvyhlášenějších doporučujeme Zermatt, který se rozkládá na úpatí fotogenické hory Matterhorn, kterou zná snad každý, kdo skládal v dětství puzzle od Ravensburgeru. Celkem zde mají k dispozici 360 km sjezdovek, takže máte týden co dělat 🙂

Taky jste jako malí skládali puzzle s Matterhornem?

Pokud vás neláká Zermatt, zkuste Verbier, kam jezdí i princ William. Možná proto že v Anglii nezažije tolik slunečných dnů jako zde. V tomto středisku, jež si oblíbil nejen britský následník trůnu, totiž můžete vychutnávat slunce průměrně 250 dnů v roce. Nezapomenutelný pro vás bude jistě Svatý Mořic, který je údajně kolébkou zimní dovolené. Kromě toho se zde již dvakrát konaly zimní olympijské hry, takže doporučujeme všem, kteří si chtějí užít pocit zimní dovolené pod 5 kruhy.

Mont Blanc je výzvou z obou stran

Z francouzských zimních letovisek nevynechejte Val-d’Isère, které sice platí za luxusní středisko, ale má atmosféru typickou pro alpské vesničky. Na místním ledovci lze lyžovat celoročně, takže nemusíte čekat na zimní měsíce. Val-d’Isère je vhodné především pro zkušené lyžaře a aktivní rodiny s dětmi.

Lyžovačku v záři prvních olympijských kruhů vám zaručí Chamonix

Víte jakému středisku se mezi ostřílenými lyžaři říká „hlavní město freeridu“? Pokud hádáte že Chamonix, tak bod pro vás, potlesk pro vás. Zajímavostí je, že v tomto malebném alpském městečku se v roce 1924 odehrály první zimní olympijské hry. Kromě toho nabízí i mnoho aktivit pro nelyžaře. Pokud vám Chamonix nestačí, svezte se unikátní 5 km dlouhou lanovkou do soudního italského střediska Courmayer, ležícího taktéž  na svazích nejvyšší evropské hory Mont Blanc. Na své si zde přijdou nejen milovníci freeridu, ale také gastronomie. Naleznete zde totiž několik michelinských restaurací.

Jako James Bond, jako James Bond

Pokud vás více jak královská rodina, zajímá kde lyžuje agent jejího veličenstva James Bond, zamiřte do  italského střediska Cortina d’Ampezzo. Nejen pro vaše oči a přeskáče je nachystáno 120 kilometrů sjezdovek.

Hledání vhodného vozu na zimní dovolenou vám usnadní náš nový filtr Auto na hory  Pokud si nevíte rady s výpůjčkou, napište nám e-mail nebo nám zavolejte na zákaznickou linku na čísle +420 220 311 769 a my vám s volbou vhodného vozidla poradíme.

Sdílejte tento článek

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby vám neunikly žádne novinky, zanechte nám prosím svůj email. My na oplátku slibujeme, že vám nebudeme spamovat schránku. :-) 

HoppyGo s.r.o. se sídlem Řehořova 4, 130 00 PRAHA 3
IČ 066 28 664
COPYRIGHT 2018 ©HoppyGo s.r.o