Letnia ochłoda – sprawdzone miejscówki na wakacyjne upały

Rozgrzane do czerwoności termometry dają się we znaki, szczególnie jeśli mieszkamy w mieście i do swojej dyspozycji nie mamy prywatnego basenu czy zacienionego tarasu. Gdzie zatem szukać wytchnienia i odpoczynku od lejącego się z nieba żaru? Na tę okoliczność niektóre miasta wprowadzają strefy „chłodzące”, np. w postaci kurtyn wodnych, otwierają się też baseny plenerowe. Jednak, gdy po głowie chodzi nam relaks w większym akwenie wodnym, warto wybrać się do tych miejsc – specjalnie dla Was wybraliśmy kultowe miejscówki na letnie upały. 

Jeśli zależy Ci na szybkim, wygodnym dojeździe na własnych warunkach, wynajmij auto na platformie HoppyGo. Znajdziesz tu już setki modeli samochodów różnych marek – na podróże małe i duże.

Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie

Krążą legendy, że widziano tu krokodyla… Mitycznego gada nigdy nie udało się złapać, a Jezioro Białe w Okunince zyskało swojego lokalnego „potwora”, owianego tajemnicą niczym Nessie z Loch Ness. Pomimo miejskich pogłosek, jeziora znajdujące się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim od lat przyciągają turystów, spragnionych odpoczynku w otoczeniu wody i lasów. Oprócz Białego, warto wybrać się również nad Piaseczno – najgłębsze jezioro tego terenu, Łukcze, Zagłębocze czy Krasne. Większość z tych miejsc oferuje noclegi oraz zaplecze rekreacyjno-sportowe.

Iława – brama do Mazur

Oddalona zaledwie 1,5h jazdy od Gdańska i nieco ponad 3h od Warszawy – Iława oferuje nie tylko odpoczynek nad Jeziorakiem, jednym z największych, ale też najdłuższym jeziorem w Polsce, ale również świetną bazę do żeglowania lub kajakarstwa. Nie wszyscy wiedzą, że Jeziorak ma 16 wysp, m.in. Wielką Żuławę, Wielki Bukowiec i Czaplak. Na jednej z nich znajduje się zapomniany cmentarz z nagrobkami z połowy lat 40. ubiegłego wieku.

Miłośnikom dwóch kółek przypadną do gustu liczne ścieżki rowerowe. Warto objechać jezioro dookoła, zatrzymując się w okolicznych miejscowościach. Nadbrzeżny teren to również dobre miejsce do prowadzenia obserwacji ornitologicznych.

2w1, czyli Solina i Jezioro Solińskie

W góry czy nad jezioro? Odwieczny dylemat można rozwiązać, wybierając się nad Jezioro Solińskie. Potocznie nazywa się je bieszczadzkim morzem, ale prawda jest taka, że ani miejscowość Solina, ani jezioro nie leżą w Bieszczadach a w Górach Sanocko-Turczańskich! 

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji jest Zapora w Solinie – najwyższa taka konstrukcja w Polsce o wysokości blisko 82 m i długości 664 m. Ciekawym pomysłem na spędzenie popołudnia może być rejs statkiem po zbiorniku oraz przeprawa do Polańczyka – uzdrowiska położonego na zachodnim brzegu jeziora. 

Dla szukających wodnej ochłody są dostępne kąpieliska w wyznaczonych miejscach. Obowiązuje zakaz pływania „na dziko”. A jeśli będziecie mieć przesyt wodnych sportów i rekreacyjnego pluskania się w wodzie, autem szybko dojedziecie do najlepszych pieszych tras po bieszczadzkich szczytach i połoninach.

Zalew Zegrzyński – rzut beretem od stolicy

Gdzie szukać mieszkańców Warszawy i okolic w słoneczny weekend? Właśnie nad Zegrzem, czyli Zalewem Zegrzyńskim, znajdującym się zaledwie 25 km od centrum miasta. Najbardziej oblegane są dwie miejscowości – Zegrze oraz Nieporęt, dlatego – by znaleźć choć skrawek plaży dla siebie – polecamy oddaloną o kilkanaście minut autem Rynię. Zalew to dobre miejsce na wypoczynek, grilla ze znajomymi, ale też nie brakuje amatorów sportów wodnych. Kajaki, żaglówki, motorówki, rowerki wodne – do wyboru, do koloru. 

Choć bez problemu można tu dojechać i wrócić tego samego dnia, w okolicy zalewu znajduje się liczne ośrodki wypoczynkowe oraz miejsca kempingowe.

To oczywiście nie wszystkie godne polecenia destynacje na letnie upały. Po więcej pomysłów zajrzyj do artykułu Trójmiasto i okolice – pomysły i miejsca można by mnożyć. W każde z nich dojedziesz wygodnie samochodem, który znajdziesz na platformie i w aplikacji HoppyGo. Wybierz model, termin, umów się z właścicielem auta na odbiór i ruszaj w drogę!

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis