Kilka pomysłów jak aktywnie spędzić Dzień Dziecka

Zbliżający się Dzień Dziecka to świetna okazja, by spędzić czas z naszymi pociechami w sposób kreatywny, aktywny, a przede wszystkim – wartościowy. Żadne prezenty i słodycze nie zastąpią relacji, rozmowy i wspólnej zabawy. A skoro dni są coraz dłuższe, a noce cieplejsze – warto rozważyć aktywności i atrakcje na świeżym powietrzu.

PODCHODY ALBO GRA TERENOWA

Wypad do parku lub lasu nie musi ograniczać się do zwykłego spaceru czy wycieczki rowerowej. Możemy urządzić naszym dzieciom oraz ich kolegom i koleżankom zabawę w podchody albo grę terenową. Podzieleni na mniejsze grupki, pod okiem dorosłego opiekuna, mogą poznawać florę i faunę okolicznych terenów, uczyć się nawigacji i orientacji w terenie. Za poprawne rozwiązanie zagadek lub wykonanie zadania można przewidzieć drobne nagrody. Ruch na świeżym powietrzu, edukacja, spędzanie czasu z rówieśnikami to przepis na udany dzień!

NOC POD CHMURKĄ

Pola namiotowe i kempingi przeżywają drugą młodość. Wybieramy noc pod namiotem, by być bliżej natury i z dala od ludzi. Dla dzieci fakt spania poza domem i wygodnym łóżkiem może być przygodą samą w sobie. Warto wyposażyć się w podstawowy teleskop i urządzić wieczór obserwacji gwiazd. Nikt też nie pogardzi pieczoną w ognisku kiełbaską, ziemniakami czy przyrumienionym na ogniu chlebem. Pamiętajmy, by ognisko rozpalać tylko w wyznaczonym do tego miejscu, a wyprodukowane śmieci zabrać ze sobą. Jesteśmy w końcu gośćmi w domu leśnych zwierząt i roślinności.

PIKNIK NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Śniadanie na trawie to nie tylko słynny i dość kontrowersyjny obraz Maneta, ale też doskonała propozycja na niespieszny posiłek w parku lub na leśnej polanie. Wystarczy koc, kosz pełen smakołyków, domowa lemoniada, które wspólnie przygotujemy odpowiednio wcześniej. Sam piknik może nie być atrakcyjny dla dzieci – warto zaopatrzyć się w ulubione gry planszowe lub wziąć ze sobą materiały do zajęć plastycznych. Malowanie, rysowanie, wycinanie, lepienie z plasteliny – wokół nas będzie dużo ciekawych obiektów do uchwycenia i wykorzystania w pracach kreatywnych, np. listki, kwiaty, kamyki, opadnięte gałązki. Taka sceneria może być też pięknym tłem do rodzinnej sesji zdjęciowej, która będzie nie tylko nie lada atrakcją, ale też pamiątką na lata.

DLA MAŁYCH FANÓW MOTORYZACJI

Wiele dzieci, a potem nastolatków interesuje się samochodami. Niektóre maluchy – pomimo młodego wieku – bez problemu potrafią odróżnić logo swojej ulubionej marki w gąszczu zaparkowanych aut. Podpatrują swoich rodziców i sami nie mogą się doczekać, kiedy wreszcie będą mogli usiąść za kierownicą i przejechać się wymarzonym modelem. Na platformie HoppyGo znajduje się już ponad 100 różnych samochodów – od miejskich, kompaktowych aut, po duże SUVy, samochody dostawcze, ale też sportowe bryki i auta z segmentu premium. Dla młodego fana motoryzacji, przejażdżka ulubionym autem wspólnie z rodzicami, zakończona np. wizytą w lokalnej lodziarni albo na placu zabaw, może okazać się super prezentem i przyczynić się do pogłębienia jego pasji i zainteresowań.

Jeśli planujesz wypad za miasto ze swoimi pociechami, a nie masz własnego auta – możesz je wynająć od osób w Twojej okolicy poprzez platformę HoppyGo. Samodzielnie lub właśnie z dzieckiem wybierz markę, model i długość wynajmu. Dzięki odpowiednim filtrom możesz w łatwy sposób sprawdzić, czy samochody posiadają niezbędne wyposażenie i dodatkowe akcesoria, np. fotelik dziecięcy, bagażnik rowerowy czy hak. W razie potrzeby z tego artykułu dowiesz się, jak krok po kroku wypożyczyć wybrany samochód w HoppyGo. Zarezerwuj go z wyprzedzeniem, by mieć pewność, że nic nie zakłóci wspólnej celebracji nadchodzącego Dnia Dziecka! 

Czym jest HoppyGo?

HoppyGo to innowacyjna platforma wynajmu aut w formule peer-to-peer, łącząca ludzi posiadających samochody z tymi, którzy chcą z nich korzystać, kiedy potrzebują. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać auta na każdą okazję bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia właścicielom bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom społeczności. Wszystko realizowane jest przy użyciu aplikacji, bez papierowych umów, a każdy wynajem jest ubezpieczony. Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu.

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter