HighVibes

Tentokrát jsme k mikrofonu pozvali zpěváka a řečníka hudební skupiny High Vibes Marka Vicanyho. Kapelu tvoří absolventi konzervatoře a profesionální hudebníci, kteří se věnují práci s dětmi a mládeží. Kluci spolu hrají rok a půl a aktuálně jedou turné pro Linku Bezpečí v rámci Tour Na vlnách přátelství. Po celé republice je do vyprodaných sálů vozí Volkswagen Caravelle, kterou si pravidelně půjčují přes naši aplikaci. Kromě  toho, že se Marek věnuje hudbě, je i nadšeným autíčkářem a otcem malé dcerky. Je nám ctí, že si ve svém nabitém diáři našel čas na krátký rozhovor. Pokud si při čtení chcete poslechnout tvorbu kapely HighVibes tak klikněte zde

Marku, jaká byla Vaše cesta k HoppyGo?

Vlastně relativně jednoduchá. My kluci co spolu hrajeme jsme skoro všichni tátové, takže máme klasicky 5místná auta – od Škodovky přes hybrid až po můj Ford. Když jedeme na koncert tak se včetně aparatury do žádného neposkládáme. Zatím jsme nechtěli kupovat vlastní dodávku a rozhodli se vyzkoušet carsharing.

Máte nějakou jinou zkušenost se sdílenou ekonomikou?

Jasně. Jsem aktivní uživatel i pronajímatel  platformy Airbnb. Celkově se mi moc líbí myšlenka sdílené ekonomiky a to jak její ekonomická tak ekologická stránka. Nikdy jsem neměl problém s tím půjčovat věci a věřím že sdílená ekonomika má budoucnost.

Zmínil jste že máte vlastní vůz, napadlo Vás přidat ho do rodiny HoppyGo?

Se ženou a dcerkou užíváme rodinný vůz značky Ford, ten bych do nabídky asi nepřidal. Je to klasické rodinné auto, pokud víte co myslím. Ale s kapelou plánujeme zakoupit dodávku a tu bychom rádi sdíleli s dalšími lidmi přes vaši aplikaci. Je zbytečné aby stála, když ji zrovna neužijeme na tour.

Kapela HighVibes (zdroj: FB skupiny HighVibes)

Pamatujete si na svůj první vůz?  Je nějaký autíčkářský sen, co máte a ještě jste si ho nesplnil?

No jejej, moje první auto byla jedničková fabie a říkalo se jí Peklo. V době kdy jsem ji vlastnil si se mnou užila nesčetné legrace a jezdilo nás v ní i 8 najednou. Snad už je to promlčené (směje se Marek). Samozřejmě jsem si ji taky upravil a pořídil si do ní repráčky a poladil ji jak se říká do tuzingu – tuzemského tunningu. Svoje autosny jsem si taky už splnil. Projel jsem se v Lamborghini, Porsche, Ferrari, takže tam mám vystaráno.

Půjčujete si různá auta nebo máte jedno a s ním jste spokojeni?

Měli jsme štěstí a narazili jsme na majitele, který nám vozidlo půjčuje opakovaně dvakrát týdně. Máme velmi dobré vztahy a vše funguje perfektně. Postupem času se z nás stali kamarádi, takže pokud něco cením na této službě, tak možnost získat nové přátele 🙂

Vozidlo jste si přes HoppyGo zapůjčili už 36krát a to je úctyhodný počet. Zažili jste nějaký vtipný zážitek či historku?

Jasně. Zrovna nedávno jsme byli na koncertě a stalo se nám, že se vybila autobaterie, takže nešlo nastartovat. Našli se ale ochotní lidí co měli kabely a pomohli nám nastartovat. Ale to je taková klasika, co se může stát každému.

Marku, velice děkujeme za Váš čas a přejeme mnoho kilometrů bez nehod na cestách po vašem turné.

Sdílejte tento článek

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby vám neunikly žádne novinky, zanechte nám prosím svůj email. My na oplátku slibujeme, že vám nebudeme spamovat schránku. :-) 

HoppyGo s.r.o. se sídlem Řehořova 4, 130 00 PRAHA 3
IČ 066 28 664
COPYRIGHT 2018 ©HoppyGo s.r.o